СПЕКТАКЛ У ДЕРБИЈУ СЕВЕРНОГ ЛОНДОНА: Пенал, црвени картон, голови, лепотица о којој ће се причати - све је прштало у престоници

01. 10. 2022. у 15:20

У популарном "ручак термину" фудбалери Арсенала угостили су на својим "Емиратима" екипу Тотенхема и однели велику тријумф резултатом 3:1.

Био је ово окршај два љута ривала у највећем дербију Лондона, и заиста све оно што је виђено данас у престоници Енглеске оправдало је епитет велике утакмице пуне страсти.

Арсенал је ушао енергично у меч, и већ од првих додира лопте видело се да су изабраници Микела Артете спемни да отвореног гарда нападну противника. Круна добре и храбре игре дошла је у 20. минут, и то на какав начин...

Бен Вајт је одложио лопту, и онда "лепотица" Томаша Партија који је правим пројектилом са дистанце пробушио мрежу Уга Љориса за ерупцију одушевљења на "Емиратима".

На наредни гол чекало се само 8 минута, а "певци" су без игре и створене шансе добили прилику да се беле тачке поравнају резултат, након што је Ришарлисон пао у противничком шеснаестерцу. Најстрожију казну извео јо ко други до Хари Кејн, а икона и дете тима ударцем по средини гола матирао је Рамсдејла.

Уследила је рововска борба препуна оштрих дуела на средини терена дре одласка на одмор, а по повратку поново је експлодирао стадион "Емирејтс". Габријел Жезус искористио је кардиналну грешку Ига Љориса, и са метра удаљености сместио лопту у мрежу.

Ноћна мора за Контеа наставила се након што је отвореним стопалом Емерсон Ројал стартовао на Габријела Мартинелија, а арбитар му показао директан црвени картон.

Само пет минута касније, поново је капитулирала одбрана Тотенхема, након што је Габријел Мартинели проиграо Гранита Џаку, а репрезентативац Швајцарске поставио коначних 3:1.

Било је јасно од тог тренутка да нема повратка за госте, а топџије су до краја меча упркос младости искусно привели меч крају и контролом поседа ломилу противника не остављајући му шансу да дође и до најмање шансе да им угрози гол.

У наредном колу Арсенал ће на крилима велике победе дочекати поновом на свом терену Ливерпул, док Тотенхем иде у госте Брајтону.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45