СЕНЗАЦИЈА: Партизан на невероватан начин испао из Купа Србије у фудбалу (ВИДЕО)

А.И

28. 09. 2022. у 17:03 >> 16:29

ФУДБАЛЕРИ Партизана испали су од Радничког у Сремској Митровици након пенала 2:0 у серији (1:1 након 90 минута). Гол за црно-беле постигао је Андраде, а за домаће Маринковић.

Црно-бели су током меча имали више прилика да увећају вођство, али на крају су допустили изненађење

Од старта меча претио је Партизан, а већ у 18. минуту дошао је тим Гордана Петрића до вођства.

Фусени Дијабате проиграо је по левој страни Патрика Андрадеа који је искористио простор који му је одбрана дала да затресе мрежу.

Исти играч је у наставку имао још једну стопостотну прилику да увећа вођство, али није најспретније реаговао.

До полувремена две прилике имао је и Рикардо Гомеш, у првој се спетљао, док је у другој у завршници полувремена погодио стативу.

Имао је Партизан контролу игре и у другом полувремену, али нису срљали напред, то је у самој завршници искористио домаћин. Играо се 92. минут Раднички је изједначио у самој надокнади меча! Ристовић је повукао напад по левој страни, послао повратну лопту на другу страну где је сам остао Маринковић и ударцем из прве донео изједначења.

Ипак, након пенал серије домаћи су се боље снашли, два промашаја и две интервенције успешне голмана Драгићевића, Партизан је елиминисан из Купа Србије.

РАДНИЧКИ СМ - ПАРТИЗАН 1:1

(Маринковић - Андраде 18')

ПЕНАЛИ 2:0

Четврта серија: Промашио је гол и Ристовић. / Андраде је такође промашио!

Трећа серија: Промашио је Ковачевић гол Партизана. / Урошевић је тукао за Партизан, промашио је читав гол

Друга серија: Петровић погађа, Лукач је прочитао страну, али му је недостајала срећа. / Милош Живковић извео је други пенал, погодио је пречку.

Прва серија: Погодак Драгићевића. /  Промашај Рикарда.

КРАЈ МЕЧА 1:1

92' Раднички је изједначио у самој надокнади меча! Ристовић је повукао напад по левој страни, послао повратну лопту на другу страну где је сам остао Маринковић и ударцем из прве донео изједначења.

90'  ГОЛ РАДНИЧКИ

72' Забрињавајуће по Партизан је што је на трави завршио Рикардо Гомеш, крај терена му се указује помоћ...

59' Пробао је Кристијан Белић са дистанце, а одлично реагује Драгичевић.

53' Марко Живковић је одлично центрирао из прекида, Светозар Марковић је тикао главом, тик крај гола.

50' Миран почетак другог полувремена, тим из Београда и даље контролише игру, али без резултатске промене.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Имао је Партизан игру и иницијативу на терену. Црно-бели су поред гола имали неколико стопостотних прилика, преко Андрадеа и Гомеша, али могу бити задовољни резултатом 1:0.

43' Наместио се Рикардо на ударац у срцу шеснаестерца, није имао среће, погодио је стативу. Због пиротехничких средстава на терену на кратко је прекинут меч.

40' Фусени Дијабате послао је одличну лопту Патрику Андрадеу, а он је избио испред голмана Радничког, ипак, није успео да савлада Драгићевића.

30'  Спетљао се Рикардо у шеснаестерцу Радничког, неуспешан напад црно-белих који је доста обећавао у зачетку

18' Андраде је стрелац гола за црно-беле, одлично га је по левој страни пронашао на ивици петерца Дијабате.

18' ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН!

9' Велику прилику имао је Никола Милинковић, након одлично убачене лопте шутирао је преко гола Милана Лукача.

5' Без већих узбуђења на отварању меча. Очекивано, Партизан има посед лопте у својим ногама, али ривал игра високи пресинг по целом терену.

1' Почела је утакмица у Сремској Митровици.

УОЧИ МЕЧА

Раднички СМ - Партизан

Стадион: Градски стадион у Сремској Митровици

Судија: Павле Илић

Раднички СМ: Драгићевић, Протић, Ивић, Игњатовић, Петровић, Пиус, Милинковић, Илић, Спасојевић, Грбовић.

Партизан: Лукач, Марковић, Живковић, Урошевић, Дијабате, Шеховић, Андраде, Траоре, Белић, Гомеш, Терзић.

Партизан ће раније од остатка учесника одиграти меч куп такмичења, како би било простора да се одиграју одложене утакмице Суперлиге.

РЕЧ ГОРДАНА ПЕТРИЋА ПРЕД МЕЧ

- У последњих седам дана наишао сам на ситуацију коју нисам имао до сада. Мислио сам да пауза може много тога да донесе и донела је - било је играча који нису били присутни на тренингу.

Ако мене питате, ове одложене утакмице су сада дошле на наплату - каже Петрић.

- Да сам ја тада био тренер, инсистирао бих да играмо те утакмице у првенству, били бисмо у неком ритму. Сада улазимо у циклус од 14 утакмица.

Не дотиче стратега "ваљка" чињеница да су екипе из нижег ранга кроз историју знале да намуче Партизан.

- Спорт је специфичан, то је свакодневно доказивање. Неко те је платио да пружиш то све на терену. Мораш да пружиш максимум и мислим да ће моји играчи то данас како треба обавити.

Купу придаје велики значај, свестан је колико трофеји значе Партизану, који је две сезоне без иједног комада сребренине.

- Врло је битно да као клуб имате што више пехара, играчи то морају да схвате. На Куп гледам као озбиљно такмичење и престиж. У Шкотској се играју два купа, тимови увек играју у најјачем саставу да би узимали трофеје. Лепо је да се сликаш и унуцима покажеш те слике - поручио је Петрић.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера