ЛИГА НАЦИЈА: Шок у Шпанији, Швајцарци прегазили црвену фурију, Португал одржао час фудбала у Чешкој

24. 09. 2022. у 22:44

ДАНАШЊИМ мечевима групе 2 лиге А настављено је овогодишње издање Лиге нација.

Португал је убедљивим резултатом од 4:0 савладао Чешку. Изабраници Фернанда Сантоша у Прагу су одржали фудбалски час немоћним Чесима. На први гол чекало се све до 32. минута када је Диого Дало, бек Манчестер јунајтеда начео мрежу ривала.

Стрелац другог гол такође је дошао из редова "црвених ђавола", па је Бруно Фернандеш дуплирао предност у надокнади првог полувремена.

У 52. Фернандеш је асистирао управо свом саиграчу из Премијер лиге, па је Дало стигао и до другог гола данас.

Коначан резултат поставио је сјајни Дијого Жота на асистенцију Кристијана Роналда.

У другом мечу исте групе Швајцарска је шокрила "црвену фурију", и то усред Шпаније.

Нови штопер Манчестер ситија Акажи је донео предност Швајцарцима у 21. минуту. Јорди Алба је у 55. донео изједначење, али је Бри Емболо само 3 минута касније утишао целу Шпанију и најавио велико изненађење.

Standings provided by SofaScore

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ЧУПАЈУ КОСУ: Новак Ђоковић добио титулу и за Аустралијан опен 2022.

НАДАЛ И ФЕДЕРЕР "ЧУПАЈУ КОСУ": Новак Ђоковић добио "титулу" и за Аустралијан опен 2022.

НОВАК Ђоковић је фантастично одиграо у другој половини 2022. године, освојио и Завршни мастерс турнир у Торину, чиме је на најбољи начин најавио повратак на омиљени гренд слем. А иако је почетак сезоне био драматичан, а за њега и те како трауматичан, стигла је и утешна награда.

07. 12. 2022. у 15:31