ПАРТИЗАН МОЋАН НА КРИЛИМА ЕВРОПСКОГ РЕМИЈА: Црно-бели надиграли Радник (ВИДЕО)

Александар Илић

18. 09. 2022. у 20:52 >> 20:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана су након европске одисеје и ремија са Ницом (1:1) путовали на најјужније гостовање у Моцарт бет Суперлиги Србије, а чета Гордана Петрића у Сурдулици је против Радника уписала нову победу у домаћем шампионату (2:0)

Празник фудбала у Сурдулици напунио је градски стадион, а више разлога за срећу имали су играчи Партизана.

Након што је Мениг оборен у шеснаестерцу плаво-белих Бибрас Натхо је након ВАР провере извео "најстрожу казну, као по обичају био је сигуран везиста црно-белих. У наставку првог полувремена гледали смо мирну игру на обе стране.

Домаћин је спорадично претио, једном је из прекида Душан Стојановић, а напад раније и Борко Дуроњић. Први је намучио голмана црно-белих, а потоњи је шутирао изнад пречке у 31. минуту.

Летаргију која је до краја полувремена уследила прекинуо је Фусени Дијабате. Наместио се на ударац са двадесетак метара, снажно шутирао, а сантиметри су га делили од другог гола гостију - пречка.

Већ у 55' минуту видели су навијачи на стадиону у Сурдулици видели нови гол. Дијабате је одлично прошао по десној страни, није помогло ни то што је био удвојен, послао је искоса лопту до Менига, а Холанђанин из угла успео да савлада голмана плавих.

Након другог гола црно-белих темпо игре је опао, гости нису имали снаге, а ни квалитета да угрозе Поповића, док су гости били задовољни учињеним - победом 2:0.

РАДНИК - ПАРТИЗАН 0:2 (0:1)

( Натхо 10'п, Мениг55')

90' Три минута продужен је меч.

90' Спасић је тукао по лопти, срећом по госте промашио је оквир гола.

77' Партизан је меч увео у ритам који му одговара. Након другог постигнутог гола црно-бели трошили енергију, а домаћин није имао снаге за више.

57' Абубакар је добро прошао. Фаулирао је неопрезно Менига, а с обзиром да већ има жути картон Лукић му није показао другу јавну опомену.

55' Дијабате је одлично пробио по десној стрнаи, био је удвоје, послао лопту до Менига, који је искоса шутирао у страну голмана за 2:0.

55' ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН!

54'  Поново миран ток игре, све се одвија између два шеснаестерца. Натхо је у једном тренутку изашао пред голмана домаћина, али је био у офсајду.

46' Настављен је меч у Сурдулици.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 0:1

45' Фудбалери Партизана имали су иницијативу теренску у првом полувремену, а осим постигнутог гола Бибраса Натха са "беле тачке" и пречке Дијабатеа више узбуђења није било.

44' Дуроњић је убацио лопту у петерац, а Поповић лако хвата лопту.Дијабате је распалио по лопти из велике удаљености. Већ је био савладан голман домаћих, а његов ударац спасла је пречка. Невероватна ситуација виђена је у наставку нападаМениг је пустио лопту Урошевићу, а он је послао ка Гомешу кога је прелетела, а са њим и пречку

40' Без много темпа игра се у овом периоду, и један и други тим покушавају игром из пасева да дођу до простора, Партизан више има лопту у ногама, али не успева да конкретизује иницијативу.

36'  Траоре је опробао ударац, а боље да није, далеко од петерца је отишао његов шут.

33' Уследила је брза контра "парног ваљка,"  Натхо је покушао да побегне ривалу, а последњи играч одбране спречио је озбиљнију опаснот по Радник.

32' Снажан ударац Стевановића, имао је тежак задатак Поповић, али је сачувао гол - корнер.

30' Саничанин је добио жути картон због фаула испред шеснаестерца Партизана, а Борко Дуроњић је недуго после тога распалио по лопти - тик изнад Поповићевог гола.

28' Покушао је по левој страни да припрети Поповић, Даноски је био усамљен, а лопта одлази далеко од офанзивца Радника.

22' Прелепо је пробио Дијабате по десној страни, послао лопту на средину терена, одакле је Натхо распалио по лопти, а Ранђеловић успешно отклања опасност.

20' Добро је реаговао Живковић на покушај домаћих по левој страни

17' Након паничне реакције одбране два прекида имали су гости, а покушаје из корнера успешно је неутралисала одбрана Радника.

15' Имају контролу лопте играчи црно-белих, игра се највише на страни домаћина који се у потпуности повукао након примљеног гола.

10' Абубакар је након вар провере добио црвени картон, а Натхо је извео једанаестерац за црно-беле и био је прецизан. Послао је на једну страну голмана Израелац, а лопту на другу.

10' ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН! Црно-бели са беле тачке долазе до вођства

8' Уследио је нешто дужи прекид, гледан је ВАР, а потом је судија Лукић проверавао има ли казненог ударца за црно-беле.

6' Обећавајућа ситуација у шеснаестрцу домаћина. Пао је Рикардо, а потом и Мениг, тражили су црно-бели пенал.

3' Два корнера имао је домаћин који је конкретније отворио дуел, али није било опасности по гол Поповића.

1' Почела је утакмица у Сурдулици

УОЧИ МЕЧА

Радник - Партизан

Стадион: у Сурдулици

Судија: Лазар Лукић

РАДНИК : Ранђеловић – Садик, Стевановић Јокић, Стојановић – Спасић, Орешчанин – Даноски, Бабић, Дуроњић – Богдановић.

ПАРТИЗАН: Поповић – Живковић, Марковић, Саничанин, Урошевић – Белић, Траоре – Дијабате, Натхо, Мениг – Рикардо.

Последњих шест одиграних дуела добио је Партизан који након ремија са Ницом (1:1) улази у дуел са Радником из Сурдулице. Последњи, такође игран у Сурдулици добили су црно-бели резултатом 2:1.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - "Да наставимо низ"

Шеф стручног штаба црно-белих Гордан Петрић истиче да од својих играча очекује да наставе низ и да би их све осим победе вратило на почетак:

- Имамо захтевну утакмицу, јер идемо на пут од четири сата. Надам се да су се играчи одморили. Пало је доста кише, па ће терен бити мало тежи за игру, али играчи су спремни и верујем да ће да одговоре. После имамо паузу од две недеље за одмор и припрему за оно што следи. Сви су спремни сем Филиповића и рачунамо на најјачи могући састав. То што Радник има проблема, ја нисам за то да се тренери одмах мењају, било је и у другим клубовима проблема па се окренуло, примери су Нови Пазар, Напредак. То негативно утиче на играче, тренер је ту једну или две утакмице, а то што они имају проблем не треба нас да оптерећује. Имамо дуг пут, иза себе емотиван меч, треба да наставимо низ и играчи морају да се доказују, ту нема оправдања. Ако се не вратимо са победом враћамо се на старт, била би то катастрофа за нас. Доле је увек тешко, терен ужи, атмосфера доноси њима сигурност. Терен је такав какав је, биће подлога другачија него на стадионима Партизана и Звезде, надам се да ће се наредних година све више обратити пажња на сређивање терена. Немам ништа да свако игра на начин на који може, али овде се само Партизан пита и верујем да ћемо се вратити са три бода, рекао је Петрић.

РЕЧ ТРЕНЕРА РАДНИКА - "Најмања грешка може да нас кошта"

Шеф стручног штаба домаћег тима Драган Перишић истиче да се против црно-белих свака грешка плаћа, али да његови играчи имају обавезу да дају све од себе и да покушају да остваре позитиван резултат:

- Ми требамо бити свесни да није битно против које екипе играмо, с обзиром да наше стање на табели није завидно и да требамо да дамо свој максимум. Немамо више права да калкулишемо да ли играмо против Партизана или било ког другог противника. Наравно да Партизан има улогу апсолутног фаворита, нарочито у последње време, с обзиром да су подигли ниво игре. Оно где ћемо ми најискреније да тражимо нашу шансу је то да ће њима бити девета утакмица у овом месецу. То је заиста врло захтеван интензитет утакмица и ми имамо право да верујемо и апсолутно да урадимо све што је у нашој моћи да одиграмо једну озбиљну утакмицу. Првенствено морамо испоштовати све наше договоре, оно што смо направили у тренажном процесу и у свлачионици. Морамо да урадимо све што се тиче фудбалског клуба Радник, а то ће значити да је обавеза сваког играча да пружи свој максимум. Знамо да против Партизана и најмања грешка може да буде скупа, али скоро свим мојим играчима није први пут да играју овакву утакмицу и уопште не сумњам у њихову мотивацију и то је оно што мени даје снагу, првенствено да видим реакцију мојих играча. Играмо кући, имамо обавезу да се супротставимо  максимално и да верујемо да можемо да направимо позитиван резултат. Понављам, Партизану препуштамо улогу фаворита, на њима је да они то оправдају, а опет, са наше стране апсолутно имамо право да верујемо и да покажемо да можемо да изнесемо ту утакмицу на један квалитетан начин. Оно што ме радује, као и пред утакмицу прошлог кола, јесте однос мојих играча према тренингу, јер једино из тог начина може да се дође до доброг резултата, рекао је Перишић.

БОНУС ВИДЕО: ДИБАЛА ГРОЗНИЦА: Спектакуларан дочек за новог фудбалера Роме