АУ, КАКВА УТАКМИЦА У ЛОНДОНУ: Прштало све од голова, Сон херој Тотенхема, Лестер демолиран (ВИДЕО)

17. 09. 2022. у 21:17

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема убедљиво су у Лондону савладали екипу Лестера 6:2, а Сон Хјонг-Мин постигао је хет-трик пошто је ушао у игру у другом полувремену. Били су то први погоци у сезони за феноменалног Корејца.

АУ, КАКВА УТАКМИЦА У ЛОНДОНУ: Прштало све од голова, Сон херој Тотенхема, Лестер  демолиран (ВИДЕО)

Тотенхем се мучио у првом полувремену са фењерашем Лестером, али је у наставку стигао до убедљиве победе 6:2, највише захваљујући Корејцу Сону.

Хитроноги нападач није се уписао у листу стрелаца у првих шест утакмица у Премијер лиги, али је све то надокнадио против "лисица" и то пошто је у другом полувремену ушао у игру са клупе.

Сон је постигао хет-трик и донео екипи Антонија Контеа пети тријумф у сезони и друго место на табели са истим бројем бодова као и Мначестер сити.

Лестер је повео већ у шестом минуту голом Тилеманса са беле тачке, Тотенхем преокренуо головима Кејна и Дајера, да би нерешен резултат гостима на полувремену донео Медисон.

Ипак, у наставку је на терену играла само једна екипа.

Бетанкур је већ у другом минуту другог дела украо лопту Ндидију и савладао Ворда, а херој меча Сон у игру је ушао у 59. минуту.

Корејац је први гол на мечу постигао у 73. минуту, а онда још два у 84. и 86. и употпунио дебакл Лестера, који је остао зајуцан на последњем месту на табели са само једним освојеним бодом.

Standings provided by SofaScore

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години