СИТИЈЕВ ВИКИНГ УКРОТИО "ВУКОВЕ": Холанд наставио серију голова, грађани марширају ка одбрани трона Премијер лиге (ВИДЕО)

17. 09. 2022. у 15:21

У првој утакмици суботњег програма фудбалери Манчестер ситија гостовали су Вулверхемптону и тријумфом резултатом 3:0 наставили свој марш ка одбрани трона у најјачем рангу енглеског фудбала.

СИТИЈЕВ ВИКИНГ УКРОТИО ВУКОВЕ: Холанд наставио серију голова, грађани марширају ка одбрани трона Премијер лиге (ВИДЕО)

Чета Пепа Гвардиоле ишла је на ноге екипи која традиоцонално скида скалопове фаворитима и чија је одбрана прошле сезоне ретко капитулирала на свом "Молинју".

Ипак, ни по чему "вукови" нису демонстрирали данас на ону гранитну дефанзиву која их је красила. Промена формације са три штоперам на два Бруна Лажа, продаја Коноро Коудија и Ромејна Саиса у многоме су утицали на бледа издања Вулвса која су се наставила и овог поподнева.

Шампион је већ у 1. минуту отворио меч голом помало заборављеног "лошег дечка" острвског фудбала - Џека Грилиша. Кевин де Брујне је пробио по десном боку, оштра лопта у петерац а најскупљи Енглез у историји Премијер лиге савладао је Жозеа Са.

Само 15 минута касније, Ерлинг Холанд је наставио своју убитачну серију голова, и то својом слабијом ногом, десницом, прелепим ударцем са руба шеснаестерца.

У 30. минуту домаћин је остао и са играчем мање, након једног бруталног старта новог штопера Вулвса. Талентовани Ирац Нејтан Колинс је несмотрено подигао превисоко ногу и отвореним крампонима улетео у торзо Џека Грилиша.

Било је већ тада јасно да повратка за "вукове" нема, који су овога пута били без предводника чопора Раула Хименеза, а и најзвучнија аквизиција, времешни Дијего Коста је меч гледао са трибина.

Сити је потом у препознатиљивом стилу ломио противника, контролисао посед и чекао да пронађе нову пукуотину у одбрани ривала.

А учинили су то преко Фила Фодена, изданка клуба који је вешто матирао голмана на ову асистенцију Кевина де Брујнеа за коначних 3:0.

Манчестер сити у наредном колу дочекује у градском дербију препорођени Манчестер јунајтед, док Вулвси иду у престоницу, на мегдан са Вест хем јунајтедом.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера