ЗВЕЗДА ВИШЕ НИЈЕ САМА НА ВРХУ ТАБЕЛЕ: Неочекивани тим на првом месту српског шампионата

16. 09. 2022. у 21:29

У 12. колу Суперлиге Србије ТСЦ је као гост у Лучанима победио Младост 5:2 (2:1). Тим из Бачке Тополе се још једним убедљивим тријумфом изједначио на табели са доскорашњим лидером Моцартбет Суперлиге Србије - Црвеном звездом.

ТСЦ је сада постао и други најефикаснији тим најелитнијег ранга српског фудбала, где је такође одмах иза београдских црвено-белих. Ипак, треба узети у обзир и да шампион Србије има чак три утакмице мање у овом тренутку.

Антонић је у 13. минуту довео госте у предност, да би Јовановић само два минута касније дуплирао предност изабраника Жарка Лазетића, стратега који извлачи максимум из овог тим.

Домаћи се нису опоравили од шока све до краја првог полувремена када су успели да смање резултат преко Јојића на 1:2.

А онда, блицкриг Ифета Ђаковца, једног од најбољих фудбалера домаћег шампионата који је са два гола решио питање тога ко ће дана однети ти бода. Први је дошао у 53. минуту, а други из пенала у 56. минуту утакмице.

Гордић је у 62. минуту самњио на 2:4, али је коначних 2:5 поставио млади Ратков.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 12. КОЛО:

Петак:

Раднички Крагујевац – Младост ГАТ 3:0 (2:0)

(Симић 10, Видосављевић 40 пенал, 57)

Младост Лучани – ТСЦ Бачка Топола 2:5 (1:2)

(Јојић 43, Гордић 62 – Антонић 13, Јовановић 15, Ђаковац 53, 56 пенал, Ратков 81)