ЛУДО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Влаховић у сенци Пољака, Јувентус разочарао, Холанд пресудио бившем клубу, ПСЖ умало кикснуо од џелата Звезде

14. 09. 2022. у 22:59

ВЕЧЕРАШЊИМ утакмицама које су донеле прегршт узбуђења комплетирано је друго коло Лиге шампиона.

Најзанимљивији сусрет, барем љубитељима фудбала у Србији био је вероватно меч између Јувентуса и Бенфике, који је завршен поразом бившег шампиона Серије А резултатом 2:1

"Стара дама" за коју наступају Душан Влаховић и Филип Костић савршено је отворила меч, и већ у 4. минуту Аркадијуш Милик је сместио лопту у мрежу главом, након доброг центаршута из слободног удараца Паредеша.

Већ 6 минута касније могло је бити 2:0, али је мало недостајало да Филип Костић са свега неколико метара удаљености постигне првенац у Торину.

Бенфика је успела да консолидује своје редове, и у 40. минуту стигне до изједначења, након што су Португалци добили пенал који је реализовао Жоао Марио.

А велики преокрет комплетирао је бивши играч Ајакса, Давид Нереш, који је из одбитка матирао голмана Перина.

Душан Влаховић био је неприметан, и још једном остао у сенци Аркадијуша Милика у формацији са два шпица коју форсира Масимилијано Алегри.

Поред овог, деловало је да ће се ове вечери догодити и велико изненађење у Енглеској, где је Манчестер сити неочекиванио био на прагу кикса против Борусије из Дортмунда.

Гол острвском шампиону дао је управо Енглез у редовима немачког тима, суперталентовани Жуд Белингем. Он је променио лет лопте након шута Ројса и савладао Едерсона, изазвавши прави делиријум иза његовог гола где су биле смештене присталице које су допутовале из рурске области.

Црно-жути су се бранили грчевито у наставку, без жеље да угрозе гол грађана. А на казну за хазардерски фудбал чекало се све до 80. минута када је, на данашњем мечу десни бек, Џон Стоунс послао страховит пројектил и вратио наду свом тиму.

Само 4 минута касније, Ерлинг Холанд је постигао гол против бившег клуба који га ја лансирао у фудбалске висине. Чудесни Норвежанин у стилу свог идола Златана Ибрахимовића донео је победу новом тиму. Он није желео да покаже емоције након постизања поготка, из поштовања према својој Борусији и страственим навијачима чији је херој дуго времена био.

Актуелни шампион Европе, Реал Мадрид добрано се намучио против бедема Лајпцига. "Краљевићи" су успели да га пробију тек у 80 минуту, када је Валверде прелепо пласирао лопту и донео предност Мадриђанима.

А "шлаг на торту", био је гол Марка Асенсија из судијске надокаде, који је након асистенције Тонија Кроса поставио коначних 2:0.

Занимљиво је било и у Израелу, где је домаћи Макаби, тим који ће остати у лошем сећању црвено-беле стране Београда пружио озбиљан отпор моћном ПСЖ-у.

Француски финансијски гигант се мучио све то 69 минута, када је Меси донео предност тиму са "Парка принчева".

А коначних 3:1 поставио је Килијан Мбапе на асистенцију Марка Вератија и угасио узаврелу атмосферу у Хаифи.

Резултати и стрелци:

Група А: Ренџерс - Наполи 0:3 (Политано 67, Распадори 85, Ндомбеле 90+1).

Табела: Наполи 6, Ливерпул 3, Ајакс 3, Ренџерс 0.,

Група Е: Милан - Динамо 3:1 (Жиру 45. пенал, Салемакрес 47, Побега 77 - Оршић 56), Челси - Салцбург 1:1 ((Стерлинг 48 - Окафор 75).

Табела: Милан 4, Динамо 3, Салцбург 2, Челси 1.

Група Ф: Шахтјор - Селтик 1:1(Мудрик 29 - Хатате 11), Реал Мадрид - Лајпциг 2:0

(Велверде 80, Асенсио 90+2).

Табела: Реал Мадрид 6, Шахтјор 4, Селтик 1, Лајпциг 0.

Група Г: Манчестер Сити - Борусија Дортмунд 2:1 (Стоунс 80, Халанд 84 - Белингем 56), Копенхаген - Севиља 0:0.

Табела: Манчестер Сити 6, Борусија Дортмунд 3, Копенхаген 1, Севиља 1.

Група Х: Макаби Хаифа - ПСЖ 1:3 (Шери 24 - Меси 37, Мбапе 69, Нејмар 88), Јувентус - Бенфика 1:2 (Милик 4 - Жоао Марио 43, Нерес 55).

Табела: ПСЖ 6, Бенфика 6, Јувентус 0, Макаби 0.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52