ЗВЕЗДИНИ ОМЛАДИНЦИ ИЗВЕЛИ ПОДВИГ У ЛИГИ ШАМПИОНА: С играчем мање до победе у елитном друштву

14. 09. 2022. у 21:19

ОМЛАДИНЦИ Црвене звезде савладали су Омонију резултатом 1:0 у првом колу Лиге шампиона за младе.

Изабраници Зорана Рендулића су показали велику пожртвованост и упркос играчу мање током већег дела меча успели да дођу до врло важне победе. Једини, уједно и победоносни погодак постигао је Лука Стојсављевић у 15. минуту, након што се добро снашао у казненом простору противника.

После почетне иницијативе, у 15. минуту десио се и одлучујући моменат: након доброг напада по десној страни. Миладиновић је центрирао ка ближој стативи, Никчевић је главом послао лопту у оквир гола, а Луки Стојсављевићу није било тешко да „покупи“ одбитак и спроведе лопту у мрежу.

Како је Звезда играла далеко боље, чинило се да ће мирно отићи на петнаестоминутни одмор, али се то није десило: Никчевић је у завршници првог дела игре добио црвени картон.

Ипак, играч мање није обесхрабрио омладинце црвен-белих, који су и у 49. минуту имали нову прилику да постигну гол и то поново преко брзоногог Стојсављевића који је искоса са леве стране после контре коју је сам режирао, гађао право у голмана. Велико узбуђење уследило је два минута касније када се Миладиновић након гужве у казненом простору Омоније најбоље снашао и у паду шутирао, али од свега - затресао стативу.

Прилику да постигне погодак имао је и резервиста Матић у 66. минуту који је после додавања Стојсављевића: ушао јје у средину и са ивице казненог простора гађао у даљи угао, али је Христодулидес сјајном парадом успео да одбрани. Наставило се у истом ритму до краја меча, а малобројнији домаћин је био ближи убедљивијој победи него гости ремију.

Омладинци Звезде пред меч са Омонијом у Лиги шампиона за младе / FOTO: FK Crvena zvezda

Омладинце клуба с Маракане чека реванш 5. октобра од 18 часова у Никозији, када ће можда за игру бити спремни Ђурић и Радујко, који су данашњу утакмицу пропустили због повреда.

Лига шампиона за младе

Црвена звезда – Омонија 1:0 (1:0)

(Стојисављевић 15)
Стадион: „ФК Вождовац“, Београд; Судија: Лука Цибели (Швајцарска); Жути картони: Никчевић, Лековић, Вукичевић (Црвена звезда), Спиридакис, Николаидес (Омонија); Црвени картон: Никчевић (Црвена звезда).

Црвена звезда: Ј. Миладиновић, Недељковић (од 89. Цветковић), Лековић, Видојевић, Марић (од 62. Мимовић), Вукичевић ( од 74. Лечић), Станковић, Радоњић (од 46. Матић), Миладиновић, Стојсављевић, Никчевић.

Омонија: Христодулидес, Кирјакидис, Николаидес, Калафас, Сава, Асименос (од 90. Пизис), Неофиту (од 58. Спиридакис), П. Андреу (од 71. Хрисомилис), Христоу (од 71. А. Андреу), Пападопулос, Венизелу.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно