ИТАЛИЈАНИ СПУСТИЛИ ХРВАТСКУ ЕУФОРИЈУ: Динамо поклекао у Милану, Шкоти и Украјинци поделили бодове (ВИДЕО)

14. 09. 2022. у 20:39

УТАКМИЦАМА у нешто ранијем термину, Милан - Динамо и Шахтјор - Селтик започет је други дан другог кола Лиге шампиона.

Меч који је дефинитивно љубитељима фудбала однео пажњу био је онај одигран у граду моде, где је домаћи Милан савладао Динамо из Загреба резултатом 3:1.

Након што је хрватски тим изненадио Челси у првом колу, деловало је да су спремни да "скину скалп" још једном фавориту у својој групи. Пуних 45 минута носили су се са прваком Италије, и баш као и против енглеског гиганта одбрана "модрих" је деловала јако компактно.

И онда, тренутка деконцентрације, Јосип Шутало је неспретно стартовао и начинио једанаестерац, а одговорност је преузео искусни Оливије Жиру, и матирао голмана Ливаковића, тик пред одлазак у свлачионицу.

Уздрмало је то фудбалере Динама, а то се осетило и на старту другог полувремена, па је Рафаел Леао већ у 47 минуту асистирао младом Салемекерсу који је дуплирао предност свог тима.

Уследио је муњевит одговор мање од 10 минута након почетног шока, а ко други до Мислав Оршић. Брзоного крило Загрепчана је комбиновало са Бруном Петковићем, који му је петом одиграо повратну, а онда Оршић шаље прецизан ударац и смањује на 2:1.

Коначних 3:1 и крај надања за Динамо донео је Томазо Побега, голом у 77 минуту.

Standings provided by SofaScore LiveScore

У другом мечу одиграном у истом термину, виђена је права рововска борба. Украјински Шахтјор у Пољској је дочекао шкотски Селтик.

Већ у 10 минуту гости су повели, аутоголом Бондаренка, али је већ у 29. крило Шахтјора Мудрик,  феноменалним финишом крунисао је лопту у простор коју му је послао Георги Судаков, и испоставиће се већ тада поставио коначан резултат овог меча, који није обиловао шансама.

Бонус видео: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...