БАЈЕРН КАЗНИО ПРОМАШАЈЕ ЛЕВАНДОВСКОГ: Баварци однели три бода у дербију Лиге шампиона! Ливерпул коначно победио, Бриж приредио сензацију

13. 09. 2022. у 23:09

ОВЕ вечери одигране су преостале утакмице другог кола групне фазе Лиге шампиона. Епитет дербија кола однео је меч одигран на "Алијанц арени", где је домаћи Бајерн дочекао славну Барселону.

Реновираном тиму из Каталоније ово је био први велики испит ове сезоне, и нису разочарали, барем не игром. Парирали су изабраници Ћавија Ернандеза у свим статистичким параметрима, имали иницијативу, већи број шутева на гол противника и посед, а Роберт Левандовски промашивао је шансе пред голом Мануела Ноера.

Пољски голгетер, и бивши члан немачког шампиона само у првом полувремену пропустио је три колосалне шансе.

А онда, како то обично у фудбалу и бива уследила је казна. Само 7 минута деконцентрације Барсе, Бајерн је сурово казнио. Прво је у 50 минуту након савршеног центаршута Кимиха, Ернандез донео вођство Баварцима.

А онда је и Лирој Сане дуплироа предност бундеслигаша правим слаломом, у ком је бивши играч Манчестер ситија демонстрирао све, и брзину и агилност и дриблинг, а онда ван баланса у паду прелепо боцнуо лопту и матирао голмана шпанског тима за коначних 2:0.

Минхенска публика положила је испит, а као награду од својих фудбалера добила је велику победу. Роберт Левандовски дочекан је аплаузима на загревању, а Пољак је погнуте главе напустио стадион на којем је толико година градио статус велике звезде светског фудбала.