СРБИ АКТЕРИ НАЈНЕВЕРОВАТНИЈЕГ МЕЧА У ИТАЛИЈИ: Костић и Влаховић у драми за памћење после 90. минута - са све тучом! (ВИДЕО)

11. 09. 2022. у 23:10 >> 23:27

НЕВЕРОВАТАН меч одиграли су Јувентус и Салернитана у 6. колу Серије А, а како се утакмица одивијала и колико је фудбалске страсти покуљало на терену, право је чудо да се на крају завршило "само" са четири искључења у завршници за памћење.

Гости су у Торину водили са потпуно неочекиваних 0:2 на полувремену, захваљујући раном голу Кандреве, а онда и пеналу Пјонтека.

Све се променило након што је Филип Костић у 51. минуту надмудрио свог чувара, па идеално центрирао Бремеру за преполовљивање заостатка.

Иако Јуве није бриљирао на овом мечу, у заршници се чинило да ће баш "стара дама" освојити цео плен, иако је на почетку 93. минута семафор показивао и даље 1:2, а домаћин притом промашио пенал.

Међутим, искусни Леонардо Бонући одмах се искупио, јер је притрчао лопти после свог кикса с беле тачке и поравнао резултат, но - на крају је испао трагичар.

Јер, само минут касније, његов саиграч Милик је затресао мрежу Салернитане, скоро цео стадион је славио мислећи да је "то - то", победило се са 3:2, али...

ВАР провером испоставило се да се Бонући нашао у недозвољеној позицији када је Милик главом проследио лопту у мрежу, па како је утврђено да дефанзивац Јувентуса ометао голмана гостију том приликом - погодак је поништен.

Аркадијуш Милик је тада већ био искључен, јер је добио други жути картон због скидања дреса током (узалудне) прославе, а недуго затим је почела прва од две туче на терену.

Она је довела до искуључења Јувентусовог крила Квадрада, чији сукоб са Фациом није успео да спречи чак ни Душан Влаховић. Због протеста је потом искључен и тренер Јувеа, Масимилијано Алегри, а утакмица је због тога, и новог физичког кошкања актера, трајала све док семафор није показао 112. минут.

Ипак, мреже се више нису тресле, па је после шест кола Јувентус на (тек) осмом мету табеле, уз четири бода мање од водећег Наполија који је саокупио 14, док је Салернитана тик иза "старе даме", са седам бодова.

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости