КАМИОНИ НОВЦА СТИЖУ НА МАРКАНУ: Црвена звезда не иде у Лигу шампиона, али ће ипак зарадити баш много!

Дарко Николић
Дарко Николић

23. 08. 2022. у 23:03

ЦРВЕНА звезда није успела да се пласирала у групну фазу Лиге шампиона, али и "селидба" у Лигу Европе ће јој омогућити да заради огроман новац од европске куће фудбала.

КАМИОНИ НОВЦА СТИЖУ НА МАРКАНУ: Црвена звезда не иде у Лигу шампиона, али ће ипак зарадити баш много!

Фото Shutterstock

УЕФА је прилично финансијски дарежљива према члановима фудбалске елите, чак и према онима који не успеју да се домогну најквалитетнијег такмичења, а како је Звезда у плеј-офу елиминисана од Макабија из Хаифе после реванша на Маракани, и такав еплог значајно ће поправити стање у својој "каси".


Наиме, сам улазак у групну фазу Лиге Европе УЕФА награђује са 4,11 милиона евра.

Наравно, било би по Звезду исплативије да је прошла у Лигу шампиона, јер би уместо 4,11 добила 15,64 милиона евра, али ни поменута сума није занемарљива.


Али, то је само почетак.


Свака победа у групној фази Лиге Европе доноси 630.000 евра, a реми 210.000.


Ако екипа успе да буде на првом месту после шест кола групне фазе у њену клупску касу стиже додатних 1,1 милион евра, док другопласирани добија 550.000. То су сигурни бонуси, а потом следе нове зараде, у зависности од успеха у нокаут фази, које се сабирају, односно за сваки пређени степеник гарантована је посебна новчана награда - 500.000 добија сваки клуб који уђе у фазу плеј-офа, 1,2 милиона за осмину финала, 1,8 милиона евра за четвртфинале, полуфиналисти добијају још по 2,8 милиона, финалисти по 4,6 милиона евра, а победник Лиге Европе додатна четири милиона.


На све то, клубови добијају и "део колача" од ТВ права, а колико тачно, зависиће од тога докле "догурају" у елитном такмичењу, али добијају и део маркетиншке зараде на основу десетогодишњег УЕФА коефицијента сваког клуба.

Најмања таква додатна зарада је 132.000 евра, а највећа 4.224.000.

Бонус видео: Све око Маракане је било у црвеном и белом пред меч Звезда - Макаби

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: Вучица иде на ноге традиционално повољном противнику

РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: "Вучица" иде на ноге традиционално повољном противнику

Након што су оверили пласман у осмину финала Лиге Европе, фудбалери Роме враћају фокус на Серију А и вечерас гостују Удинезеу, традиционално повољном ривалу за "вучицу" (20.45).

02. 02. 2026. у 08:00

КАРЛОС АЛКАРАЗ ОВО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Ево шта му је Новак Ђоковић послао после финала Аустралијан опена 2026!

КАРЛОС АЛКАРАЗ ОВО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Ево шта му је Новак Ђоковић послао после финала Аустралијан опена 2026!

Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 нису биле какве се Србија надала, Новак Ђоковић је изгубио од Карлоса Алкараза, али је потом изненадио Шпанца када су се рефлектори на Род Лејвер арени угасили.

01. 02. 2026. у 18:47

Коментари (4)

ЉУБАВ, РАЊИВОСТ И ХУМАНОСТ: Слобода Мићаловић и Игор Ђорђевић у уметничком делу које отвара очи и срце