ПАРТИЗАН СЛАВИО: Гробари су дуго чекали на ово

Александар Илић

14. 08. 2022. у 21:25 >> 21:31

ФУДБАЛЕРИ Младости ГАК дочекали су Партизан на новосадском Карађорђу у оквиру шестог кола Моцарт бет Суперлиге Србије. Домаћин одолевао, али је на крају славио Партизан голом у 96. минуту.

Није помогао ни нови тренер, Илију Столицу заменио је Гордан Петрић, а оно што се није променило јесте бледа игра црно-белих.

Партизан је успео да постигне гол, а за то му је требало 300 минута игре, помало невероватно звучи тај податак.

Тим са Новог насеља имао је најбољу прилику у првом полувремену. Бивши фудбалер Црвене звезде, који у Младости игра као позајмљени играч тима са Маракане имао је одличну ситуацију. Ушао је у један на један са голманом црно-белих Александром Поповићем, а лопта је прошла крај стативе. Радуловић је касније имао још један солидан покушај.

Што се шанси црно-белих тиче неколико удараца из даљине је имао Натхо, док је Урошевић волејем са 25 метара највише угрозио чувара мреже домаћих, Алексу Милојевића. Дијабате се такође истакао солидним потезима.

Било је то пето везано полувреме, тачно 250 минута у којима Партизан није постигао гол.

Није се Партизан тргнуо ни у другом полувремену. Већ у 54. минуту претио је Никола Поповић који је распалио по лопти, а са друге стране његов презимењак одлично је реаговао.

Најбољу прилику на мечу имао је Немања Јовић, након прекида је шутирао снажно са двадесетак метара, а пречка је била савезник домаћег тима.

Припретио је и Вујачић, његов волеј ударац завршио је преко гола. Сада је и млади Бабић након контре изашао пред Поповића, а чувар мреже црно-белих је у ситуацији један на један добро реаговао.

Ипак, Партизан је након нешто више од 300 минута успео да затресе мрежу и упише важну победу. Дијабате је након коренра убацио лопту у петерац, где ју је Марковић дочекао главом за 0:1.

МЛАДОСТ ГАТ - ПАРТИЗАН 0:1 (0:0)

(Марковић 96')

96' ГОЛ! Партизан је успео да дође до гола након корнера, стрелац је био Марковић.

90' Пет минута продужен је меч.

89'  Пробао је и Рикардо, заградио се, шутирао из окрета, преко гола.

86'  Партизан је креннуо на све или ништа, игра се искључиво на страни Младости, која је под озбиљним притиском, али одлично се бране домаћи.

82' Након долидног продора искоса је шутирао Самир Баждар, лепа прилика за младог фудбалера, без много проблема по голмана Милојевића.

66' ПРЕЧКА! Велику срећу имали су изабраници Александра Линте, млади Јовић је извео прекид за Партизан, погодио је право у пречку.

59' Партизан као да се разљутио након пређашње шансе црвено-белих, те је кренуо у пресинг по целом терену.

54' Никола Поповић распалио је по лопти, а са друге стране Александар, његов презимењак врхунски скида лопту испод пречке. Велика шанса за Младост.

52' Ковачевић је у пресудном тренутку скинуо лопту са главе Рикарда Гомеша, одлично га је проиграо Живковића са десне стране.

48' Притиска Партизан на старту другог полувремена, имали су гости солидан покушај након корнера, међутим, није то угрозило Милојевића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45' Навијачи су играче испратили звиждуцима, прво полувреме било је далеко од квалитета и реномеа тима који је највио борбу за титулу на почетку сезоне.

35' Припретио је Андрија Радуловић, позајмљени фудбалер Црвене звезде тукао је из даљине, али преко гола.

31' Покушао је из велике удаљености Урошевић, одлично реагује Милојевић. Треба истаћи да Партизан ни у овом мечу не личи на себе.

28 'Претио је из велике удаљености Натхо, лопта је ишла директно у Алексу Милојевићу.

19'  Уследио је значајни пад у игри у наставку, ниједан тим није озбиљније претио, игра се већином између два шеснаестераца.

8' Ау, каква прилика за Младост. Маричић је проиграо Радуловића са своје половине који је побегао одбрани, шутирао је крај стативе.

5' Добра шанса за Партизан, проиграо је Андраде Рикарда, који је искоса шутирао, али само корнер за црно-веле.

1' Утакмица је почела.

УОЧИ МЕЧА

МЛАДОСТ ГАТ - ПАРТИЗАН

Судија Стефановић Милан

Младост: Милојевић – Мандић, Ковачевић, Млађовић, Илић – Максимовић, Маричић – Поповић, Димитров, Радуловић - Миросављев

Партизан: Поповић, Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Фејса, Натхо, Андраде, Дибате, Петковић, Гомеш.

Фудбалери Партизана и Младости нису се сретали до сада, а црно-бели имају свега пет освојена бода у новој сезони, што је далеко од очекивања навијача, док екипа Младости има четири и налази се на 12. позицији Моцарт бет Суперлиге Србије.

Шеф стручног штаба домаћег тима Александар Линта је оптимиста уочи дуела са црно-белима и истиче да је спортски надати се позитивном резултату у дуелу са фаворитом.

- Противник је у незгодној ситуацији и сигурно да ће хтети да направи реакцију, али мој фокус је на мом тиму и на мојим играчима. Пробаћемо да на терену имплементирамо оно што смо радили на тренинзима и да издејствујемо резултат. Не претимо наравно никоме, али спортски је надати се позитивном исходу, рекао је Линта.

Партизан је након европског неуспеха против АЕК-а из Ларнаке променио тренера, Илију Столицу наследио је Гордан Петрић, који је у петак преузео екипу и није имао превише простора за уигравање тима.

- Мало времена имам, не могу да измишљам топлу воду, него прво да пробам да подигнем атмосферу што се тиче играча и да им пренесем да раде оно што могу у овом моменту, да кренемо од једноставних ствари. Имаћу касније времена да урадим нешто што бих желео са овом екипом. У глави сам поставио циљ да идемо од утакмице до утакмице, циљ је да се полако људи враћају на наш стадион, не само навијачи него и бивши играчи. Сви знају да су нам потребна двојица играча у средини терена, јер су отишли Зђелар и Јевтовић. Мени су такви фудбалери потребни. Да ли ће бити времена и простора, то зависи од људи из клуба. Оно што ћу прво рећи играчима, на упознавању, је где су моје црвене линије у вођењу тима, да неке ствари нећу толерисати. Не кажем да сам видео неке проблеме, али Партизан мора да буде препознатљив и по игри и по понашању, рекао је Петрић.

БОНУС ВИДЕО: Парни ваљак у Хумској

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33