ПОЧЕЛА ЈЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГА! Арсеналу тријумф у лондонском дербију: Лука Миливојевић поново на терену, топџије наставиле са формом из предсезоне

05. 08. 2022. у 22:57

ФУДБАЛСКИ клуб Арсенал је наставио са тријумфалним издањима, након сјајног припремног периода пред нову сезону најквалитетнијег фудбалског националног шампионата. У малом лондонском дербију, савладана је екипа Кристал Паласа резултатом 1:0 на отварању нове сезоне Премијер лиге.

О томе колико су решени да ове сезоне поврате реноме који је клуб изградио претходних деценија показали су клинци из западног дела престонице већ првих 10 минута игре.

Арсенал је ушао страховито агресивно и већ по интензитету протока лопте осетило се да је неки сасвим нови тим изашао на терен Селхртс парка.

Талентовани Габријел Мартинели је већ у 4. минуту пропустио колосалну шансу када је са само неколико метара удаљености промашио чист зицер, шутем ван оквира гола.

Међутим истом играчу указала се нова шанса у 18. минуту, Зинченко је на даљој стативи сачекао неугодан корнер и главом проследио лопту  Мартинелију, а Бразилац је из велике близине постигао испоставиће се злата вредан гол за топџије.

Тргао се домаћин након примљеног гола и био равноправан противник у наставку меча, али је Рамсдејл још једном показао да би могао бити први голман гордог-албиона и са две фантастичне интервенције спасао Арсенал.

Како то обично и бива, када се пропусте шансе уследи казна, па је Букајо Сака, упутио један центаршут, а штопер Паласа Марк Гуехи неспретно је реаговао и послао лопту иза леђа сопственог голмана за коначних 0:2 и велико славље гостујућих навијача.

Бивши српски репрезнтативац, Лука Миливојевић, ушао је на терен у 75. минуту, што наговештава да би стаменог везисту могли поново да видимо у плановима Патрика Вијере.

БОНУС ВИДЕО: Мајсторија Катаија