ЧУКАРИЧКИ ПОКАЗАО ЗУБЕ ФАВОРИТУ: Брђани поражени од Холанђана, али нису разочарали (ВИДЕО)

04. 08. 2022. у 21:51

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког данас су на стадиону Партизана угостили фаворизовани Твенте. Поражени су резултатом 3:1, али далеко од тога да су издањем разочарали...

Холандски великан одмах је ставио до знања "брђанима" да су дошли у престоницу по цео плен и да ће озбиљно приступити мечу са нашим представником, о чему је сведочила и стартна постава која је бројала све најснажније адуте тренера Рона Рајса.

Холанђани су раним голом скинули терет са плећа, који изразити фаворит увек, има голом већ у 8. минуту. Мисиђан је сјајно центрирао, а Дан Рота остао је немаркиран и маестрално прецизним ударцем главом матирао голмана Чукаричког.

Није се клуб са Бановог Брда предавао, нити повлачио пред квалитетнијим ривалом. Уследио је одговор, па су шансе пропустили странци у редовима српског тима, Бадамоси и Ндиај.

На казну за промашаје чекало се све до 31. минута када је Микел Флап повисио на 2:0 на нову асистенцију сјајног Мисиђана.

Само 13 минута касније деловало је да ће Чукарички доживети тежак дебакл. Звезда Твентеа Рики Ван Фонсвинкел прелепо је упослио брзоног десног бека Џошуу Бенета, који је само боцнуо лопту и пласирао је иза леђа немоћног Мицовића.

Ипак београдски клуб нашао је менталне снаге да се врати у меч и неки нови Чукарички изашао је на терен другог највећег стадиона у Србији.

Круна добре игре дошла је у 59. минуту. Мат у три потеза реализовао je Стефан Ковач и улио наду "брђанима" у велики повратак.

До истека 90. минута, Чукарички је парирао противнику у свим параметрима игре, нападали су домаћи, држали лопту у поседу, имали иницијативу и показали да имају чему да се надају када поново за недељу дана укрсте копља са Твентеом.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама