ШТА ОВО БИ У НИШУ?! Шест голова, пречка, прекид због рефлектора, па европска елиминација Радничког после нестварне драме!

28. 07. 2022. у 21:53 >> 21:53

Раднички из Ниша трипут је водио, али је остао без трећег кола квалификација за Лигу конференција јер је после 2:2 на Малти, одиграо са Гзиром 3:3 на свом терену после продужетака (1:1, 2:2), а затим је врло буран мечу на "Чаиру" одлучен једанаестерцима - 1:3 у корист гостију. Њихов наредни ривал биће Волфсбергер АЦ из Аустрије, који је био слободан у уводне две рунде надметања.

Утакмица којој је присуствоваао и селектор фудбалске репрезентације Србије, Драган Стојковић Пикси, те директор "А" репезентације Стеван Стојановић, почела је бурно, а таква јој је била и завршница.

Само што је штопер Толордава у 14. минуту донео Нишлијама предност, утрчавши у небрањени део петерца гостију, где је и стигла лопта после центаршута Јовановића из угла, гости су изједначили.

Кренули су с центра, проиграли су Џеферсона који је умакао обдрани, а онда сјајним ударцем левицом, са леве стране казненог простора, послао лопту под пречку гола Радничког - 1:1.

Уследила је уједначена борба, није се далеко лако разазнати ко ће из овог мегдана изаћи као победник, али је Раднички почео да додаје гас у другом делу другог полувремена. И, само што је Лазар Јовановић главом у 77. минуту пропустио велику прилику, са свега три метра, у истом минуту Нишлије су повеле.

Одузеле су лопту малтешкој екипи, одиграле акције по десном крилу, а онда је проиграни Сава Петров спретно, у срцу шеснаестерца, успео да се снађе на идеалан начин и матира хрватског голмана Даријана Жаркова.

Међутим, недуго после тога - један од рефлектора на "Чаиру" престао је да ради, па је десетак минута пре краја реванша утакмица прекинута.

Организатори су одмах прионули на решавање проблема, па је после око осам минута прекида меч настављен. Семафор је тада показивао 85. минут, али је, заправо, био 77. што се игре тиче.

И, деловало је као да ће Раднички проћи даље, јер је све држао у својим рукама, дочекала је еуфорично и публика 90. минут, па осам минута "основне" накнаде, па још четири минута оне класичне, судијске и... баш у том "12. минуту", Џеферсон је примио једно дугачко додавање и по други пут на мечу савладао Дујмовића, изборивши тако на шокантан начин продужетке.

Габријел Менц је у 101. минуту направио прекршај с две ноге у казненом простору Гризе, а Александар Пејовић је преузео одговорност и из једанаестерца донео Радничком треће вођство на овом реваншу - 3:2. Није то било довољно за мирно привођење утакмице крају...

Гости с Малте су у 114. минуту преко Маскела, двоструког стрелца у првом мечу, погодили пречку, а тај срећни моменат није "потрајао" - Бразилац коме је пуно име Максвел Самурај из полу-контре је, левицом из левог дела казненог простора Нишлија, затресао мрежу Радничког погодивши лоптом најпре унутрашњи део стативе - 3:3.

На ред су дошли пенали. И, како је кренуло, било је јасно да неће баш бити како су се Нишлије надале.

Пејовић је у првој серији погодио пречку, Максвел је успео да "за длаку" надмудри Дамјановића, па је Гзира тако стекла уводну предност. Месаровић и Мендоза су били прецизни у другој серији, да би потом Мићибући погодио пречку а лопта се одбила испред линије и вратила се у поље.

Малтешка екипа је повела са 1:3 поготком Писанија, а како је Сави Петрову голман Гзире Дујмовић одбранио пенал, Раднички је елиминисан, а гости су остварили највећи успех у клупској историји.

Бонус видео: "Пикси, видимо се, брате!" - Кад Нишлије виде да је Драган Стојковић дошао да гледа Раднички