ВЕЧЕ РЕМИЈА У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЛШ: Слован утишао Будимпешту, Луческу "паркирао аутобус", Олимпијакос разочарао

20. 07. 2022. у 22:03

НОЋАС су на програму биле утакмице трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

ВЕЧЕ РЕМИЈА У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЛШ: Слован утишао Будимпешту, Луческу паркирао аутобус, Олимпијакос разочарао

Дерби вечери био је дуел између турског и украјинског вицешампиона. Динамо Кијев, шеснаестоструки национални првак и понос ратом захваћене земље, када игра као домаћин наступа на велелепном олимпијском здању које прима 70 000 гледалаца.

Али, због руске инвазије је у Пољској, на стадиону Мијески угостио је Фенербахче.

Динамо је тим чију окосноцу чине превасходно домаћи фудбалери, који раде под палицом прекаљеног стратега Мирчеа Луческуа.

Искусни румунски стручњак од 2020. године седи на клупи украјинског тима и већ је имплементирао свој препознатљив фудбалски идентитет у екипу, баш као што је то радио и у Шахтјору својевремено.

Ништа другачије није било ни данас, Лучесу је паркирао аутобус, затворио све путеве ка голу и неутралисао ултра-офанзивну игру турског гиганта, коју је иимплементирао у тим стратег Жорж Жезус.

После праве рововске битке и борбе за сваки милиметар терена, меч је завршен најнепопуларнијим резултатом 0:0.

Ференцварош је на свом терену поражен од Слована из Братиславе, упркос нестварној атмофери коју су креирали домаћи навијачи у Будимпешти. Гости су након преокрета славили резултатом 2:1.

На гол се у овом дуелу чекало до 70. минута када је мрежу гостију затресао Захаријасен. Словану је изједначење донео Грузин - Кашиа у 81. минуту, након што је сјајно антиципирао лет лопте и сместио је у небрањену мрежу.

А онда седам минута касније, мрежу Ференцвароша тресе и Барсегијан, правом "лепотицом", "кифла" у даљи угао голмана, која је утишала "Групама арену"  .

Што се српских играча тиче, Иван Шапоњић одиграо је 69 минута, а Александар Чаврић ушао је у игру у 73. минуту за Слован.

ОСТАЛИ РЕЗУЛТАТИ:

ХЈК Хелсинки - Викторија Плзен 1:2

Макаби Хаифа - Олимпијакос 1:1

Марибор - Шериф 0:0

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство

СРБИН ДОНОСИ АНДЕРЛЕХТУ ТИТУЛУ? Наш фудбалер је капитално појачање белгијског великана који планира напад на прво место

У првом колу белгијске Жупилер про лиге гледаћемо занимљив дуел између Андерлехта и Синт Тројдена који ће бити одигран вечерас од 20.45 на "Лото парку".

27. 07. 2024. у 07:50

ЗАТВОРСКА ЧУВАРКА ИМАЛА ОДНОСЕ С ОСУЂЕНИКОМ: Остала трудна и родила му дете, а онда се све сазнало (ФОТО)

СКАНДАЛ у затвору HMP Five Wells у Нортамптону поново је скренуо пажњу јавности на проблем афере између чувара и затвореника. Затворска службеница Рејчел Стантон, која је имала интимну везу са осуђеним разбојником Едвином Полеом, избегла је затворску казну, али је осуђена за свесно злоупотребљавање јавне функције.

25. 07. 2024. у 16:14