ЗВЕЗДА ИСКОРИСТИЛА КИКС ПАРТИЗАНА: "Петарда" на "Маракани", црвено-бели разбили Колубару (ВИДЕО)

16. 07. 2022. у 18:59 >> 22:00

ЦРВЕНА звезда разбила је Колубару у другом колу Моцарт Бет Суперлиге Србије са 5:0 и већ на старту сезоне побегла вечитом ривалу.

ЗВЕЗДА ИСКОРИСТИЛА КИКС ПАРТИЗАНА: Петарда на Маракани, црвено-бели разбили Колубару (ВИДЕО)

Дејан Станковић коме је ово била 100. победа од када је сео на клупу клуба из Љутице Богдана је на овом мечу одлучио да на позицији десног бека заигра Никола Станковић који је усписао и асистенцију. Нема сумње да ће му то много значити.

Атомски фудбал одиграли су црвено-бели, посебно у првом полувремену када је виђено свих пет погодака. Два пута су се у стрелце уписали Александар Катаи и Милан Павков, док је један погодак постигао и Гелор Канга.

Домаћи су и шести пут затресли мрежу ривала, али је гол Османа Букарија поништен због офасјда и то након консултације са судијама из ВАР собе.

Друго полувреме протекло је са доста мање узбуђења. Изабраници Дејана Станковића су смањили притисак, најбољу прилику пропустили су у 87. минуту када је резервиста млади Стефан Лековић промашио пенал, тачније одбранио му је голман гостију Балша Поповић.

Желели су саиграчи 18-годишњем штоперу да омогуће да дуго памти овај дан, али није успео да се упише у стрелце.

Звезда после два кола има максималних шест бодова, два више од Партизана коме је већ побегла на табели. Гол-разлика шампиона је 9:0.

Црвено-бели наредни меч гостују екипи Младости у Лучанима, док Колубара дочекује нишки Раднички.

Ц. звезда - Колубара 5:0 (5:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 10.000. Судија: Никола Радаковић. Стрелци: Катаи у 9. и 25, Павков у 15. и 22. и Канга у 45. минуту.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Станковић, Ераковић, Драговић, Родић (од 79. Лековић) - Канга, Кангва (од 73. Мустафа), Иванић, Катаи (од 79. Лучић), Букари (од 73. Саного) - Павков (од 72. Охи).

Колубара (4-2-3-1): Поповић - Јанковић, Бакић, Цветојевић, Кочовић - Филиповић (од 46. Марјановић), Николић (од 46. Андрић) - Ђокић, Милојевић, Стојановић (од 46. Радовановић) - Вукушић (од 64. Кадрић).

Друго полувреме: Ц. звезда - Колубара 5:0

90' - Крај утакмице!

87' - Стефан Лековић је пропустио велику прилику да дође до првог гола у првом тиму Звезде. Пенал је изборио Лучић, млади штопер је поставио лопту на белу тачку, али је Поповић сјајно интервенисао и одбранио ударац.

82' - Мало је Страхињи Ераковићу недостајало да постигне првенац у сениорском тиму, но његов ударац главом је фантастичном интервенцијом зауставио Поповић.

78' - Опраобао је ударац и Охи, али није био прецизан. Још две промене у домаћем тиму, Родића је заменио Стефан Лековић, а Катаија млади Владимир Лучић.

74' - Фантастичан ударац Марјановић. Распалио је по лопти са неких 20 метара, Борјан је само погледом испратио лопту која је завршила на пречки.

71' - Троструку измену прави Станковић. На терен улазе Секу Саного, Охи и Ибрахима Мустафа. Утакмица је готова за Павкова, Кангву и Букарија.

Осман Букари/FOTO: M. Vukadinović

68' - Опробао је ударац и Кангва, али био је замало непрецизан - лопта је завршила мало поред гола ривала.

61' - Мораће Иванић да сачека другу прилику да постигне први овосезонски гол. Одлична контра домаћих, Катаи је упослио четвортку Звезде, но голман Колубаре је успео да заустави његов ударац.

60' - Прва велика прилика у наставку за Букарија. Иванић је на сјајан начин упослио фудбалера из Гане, овај је покушао да обиђе Поповића који је успео да избије лопту и спречи брзоного крило црвено-белих да се упише у стрелце.

Мирко Иванић/FOTO: M. Vukadinović

58' - Звезда не напада онако агилно као у првом делу меча. Држе лопту у поседу и чувају убедљиву предност коју су стекли током првих 45 минута.

52' - Први конрнер у наставку утакмице извео је домаћи тим. Павков је шутирао главом после центаршута Кангде, али лако је Поповић ухватио лопту.

46' - Почело је друго полувреме! Три измене направио је Дејан Ђурђевић. Марјановић, Андрић и Радовановић су добили прилику.

Прво полувреме: Ц. звезда - Колубара 5:0

45+1' - Крај првог полувремена!

45' - Први гол на утакмици, али и у сезони постиже Гелор Канга. Букари је још једном започео акцију, додао до Катаија, овај до репрезентативца Габона који је шутирао из прве са неких 14 метара и довео шампиона Србије до предности од 5:0 и то у првом полувремену.

43' - Нова претња за гол Колубаре. Родић је шутирао са око 17 метара, но чувар мреже гостију је одлично интеренисао.

41' -  Наставља домаћин да пристиска. Очигледно је да су фудбалери које тренира Дејан Станковић расположени за игру.

35' - Пукла је петарда на стадиону "Рајко Митић". У стрелце се уписао и Осман Букари. Фудбалер из Гане се одлично заградио после још једног центаршута Станковића, направио је себи добру позицију и погодио ближи угао гола који чува Поповић. Ипак, гола неће бити, пошто се након употребе ВАР-а установило да је играч Звезде био у офсајду, па од промене резултата бар за сада нема ништа.

32' - Први жути картон на утакмици добио је Немања Милојевић после непорезног прекршаја над Кангвом.

31' - Морало је да буде 5:0. Кагва је проиграо Букарија, овај изашао један на један са голманом гостију, но уместо да шутира он је хтео да га дрибла и лопта му је побегла.

25' - Нови гол постиже Звезда. Катаи као и Павков постиже други гол на утакмици. Украли су домаћи лопту на средини терена, Букари је умакао одбрани, додао до Катаија коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу.

21' - Експресно Звезда долази до три гола предности, а поново је стрелац Павков. Још једна сјајна дуга лопта Букарија, Иванић је обишао Поповића, упислио нападача коме није било тешко да постигне трећи гол ове сезоне.

17' - Могло је да буде 3:0. Катаи је са ивице казненог простора шутирао левом ногом, али је Балша Поповић одлично интервенисао и избио лопту у конрер.

15' - Милан Павков се одлично снашао и ударцем глваом из не баш добре позиције дуплирао предност. Млади Станковић је уписао асистенцију после центаршута са десног бока и нема дилеме да ће му то много значити.

13' - Мало је фалило да се Колубара нађе у великој прилици. Ераковић је вратио лоше лопту Борјану, на срећу домаћих капитен је био прибран, истрачо је ван казненог простора и клизећим стартом спречио госте да се нађу у стопостотној шанси.

9' - Мајсторија Катаија. Кангва је послао сјајну дугу лопту ка десетки црвено-белих који је одлично примио лопту, унео је у средину и погодио саме рашље и тако на време откључао браву ривала.

8' - За сада нема прилика, изабраници Дејана Ђурђевића добро стоје на терену и недозвољвају фаворизованом ривалу да запрети.

4' - На другој страни Колубара је покушала да запрети, но оштар центаршут по земљи је покупио Милан Борјан.

3' - Први корнер на мечу извео је домаћи тим, али је голман гостију Поповић избоксовао лопту и отклонио опсаност.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић", а први су са центра кренули фудбалери Колубаре.

Уочи меча:

Тренер црвено-белих Дејан Станковић изненадио је одлуком да поверење на позицији десног бека укаже младом Николи Станковићу. Шанса за њега се указала неочекиваним одласком Кристијана Пичинија. Ту је и Марко Гобељић али је он за овај меч остављен на клупи.

Шампион Србије је нову сезону отворио трујумфом против нишког Радничког, док су Лазаревчани одиграли 1:1 на свом терену против Радничког из Крагујевца.

Звезда је фаворит и на овом дуелу и све осим победе Милана Борјана и другова сматрало би се великом сензацијом.

У прошлој сезони црвено-бели су савладали оба пута Колубару. У Лазаревцу је било 7:1, а на "Маракани" 3:0.

Састави:

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Станковић, Ераковић, Драговић, Родић - Канга, Кангва, Иванић, Катаи, Букари - Павков.

Колубара (4-2-3-1): Поповић - Јанковић, Бакић, Цветојевић, Кочовић - Филиповић, Николић - Ђокић, Милојевић, Стојановић - Вукушић.

БОНУС ВИДЕО: Дејан Станковић - изјава после победе Црвене звезде на старту првенства

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00