ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА НА СТАРТУ ПРВЕНСТВА: Кангва и Букари показали да ће бити појачања (ВИДЕО)

10. 07. 2022. у 21:51 >> 22:02

ЦРВЕНА звезда је убедљивом победом од 4:0 над нишким Радничким почела нову сезону у Моцарт Бет Суперлиги Србије.

Шампион је кренуо шампионски, а новајлије Кингс Кангва и Осман Букари приказали се навијачима у сјајном светлу, пошто су обојица на дебију у црвено-белом дресу постигли по гол.

Гледајући резултат сви би рекли да су изабраници Дејана Станковића лако стигли до тријумфа, али није било тако, бар не у првом полувремену у коме су гости имали неколико одличних прилика. Највише је претио Сава Петров који је два пута успео да погоди и стативу. Било је још неколико опасних ситуација пред голом Милана Борјана, но мрежа капитена Звезде је остала нетакнута.

Идеално је меч почео за домаће. Већ у 3. минуту Александар Катаи је постигао први гол за црвено-беле у новој сезони. Мајстор из Србобрана је погодио са беле тачке. Пеналу је претходило играње руком штопера Толордаве.

Упркос томе што је Раднички озбиљно претио у неколико наврата, Звезда је постигла још два гола и то у размаку од шест минута. Најпре је то урадио Кангва, а потом и Милан Павков.

Друго полувреме је било мање атрактивно. Домаћин је зналачки чувао предност, имао је посед и успео да постигне још један гол и то да самом старту наставка. Букари је пратио Иванића који је повукао контру, искористио је његову асистенцију и убацио лопту у празан гол.

До краја утакмице вреди истаћи да је Дејан Станковић пружио шансу тројици младих играча Владимиру Лучићу, Николи Станковићу и Стефану Лековићу.

Шампион Србије у наредном колу дочекује Колубару, а Раднички екипу Партизана.

Суперлига Србије - 1. коло

Петак

Вождовац - Нови Пазар 1:0 (1:0)

(Хајдин 43)

Субота

Чукарички - ТСЦ 1:4 (0:1)

(Спасојевић 53 - Антонић 35, Стојић 55, Бањац 61, Станојловић 90+2)
Јавор - Партизан 0:4 (0:1)
(Петковић 21, Натхо 68, Баждар 77, Рикардо 90+3 пен)
Младост - Спартак 1:1 (0:1)
(Бојовић 68 пен - Бијеловић 40)

Недеља

Ц. звезда - Раднички 4:0 (3:0)

(Катаи 3 пен, Кангва 25, Павков 31, Букари 47)
Радник - Младост ГАТ 1:2 (0:1)
(Стојановић 81 - Миросављев 16, Радуловић 56)
Војводина - Напредак 1:0 (0:0)
(Симић 56)

Понедељак

Kолубара - Раднички 1923 20

Друго полувреме: Ц. звезда - Раднички 4:0

90' - Крај утакмице!

81' - Млади играчи Звезде добили су шансу последњих 10 минута. Владимир Лучић, Стефан Лековић и Никола Станковић заменили су Мирка Иванића, Марка Гобељића и Александра Катаија.

77' - Фантастично додавање Канге за Кангву. Габонац је пребацио одбрану, али је Дробњак ушао у шут репрезентативцу Замбије и успео да заустави његов покушај.

72' - Двострука промена у домаћем тиму. Букари и Павков су завршили утакмицу, а на терену ће у последњих 20 минута бити Ибрахим Мустафа и Секу Саного.

68' - Нема много узбуђења од када је Катаи имао шансу. Звезда има посед и чува стечену предност.

56' - Дуго је трајао напад домаће екипе. Канга је проиграо Катаија, а овај је лукаво покушао, но лопта је отишла мало поред гола гостујуће екипе.

53' - Постигао је Букари још један погодак, али он је поништен јер се Катаи који је асистирао налазио у недозвољеној позицији.

47' - И друго летње појачање Осман Букари се уписао у стрелце. Иванић је повукао лопту, проиграо је Букарија коме није било тешко да са три метра убаци лопту у празну мрежу.

46' - Почело је друго полувреме. Саша Марјановић је заменио Риохеија Мићибућија. То је један промена за сада.

Прво полувреме: Ц. звезда - Раднички 3:0

45+1' - Крај првог полувремена.

44' - Два шута из даљине и двепречке Иванића. Нема среће везиста домаћих да постигне гол, бар не за сада.

41' - После дужег времена опасност пред голом Звезде. Опет Петров, но лопта је после ударца главом отишла преко гола.

31' - Нови гол за домаће. Милан Павков се уписао у стрелце. Катаи је сјајно упослио Иванића чији покушај је зауставио Дробњак, а на лопту је натрчао нападач домаћих и додатно увећао предност.

25' - Звезда је дуплирала предност. Одбила је Звезда налет ривала и повела са 2:0. Кангва је на леп начин дебитовао. Иванић ми ју дотурио лопту, а овај левом ногом са 16 метара одлично шутирао и постигао првенац у црвено-белом дресу.

23' - Мајсторство Мирка Иванића. Сјајно се ослободио играча на левој страни, потом фантастично заврнуо лопту, али пречка је била савезник Нишлија.

21' - Боље игра Раднички. Опет је Митровић направио проблем ривалу, центрирао је се леве стране, но покушај Јовановића главом је завршио поред гола.

13' - Наставља Раднички да прети. Прво одбрана Борјана након покушаја Мићибућија, па онда нова статива Петрова. Сјајно изгледају на терену изабраници Томислава Сивића на почетку утакмице.

11' - Нова велика шанса за госте. Прети Раднички, Звезда је у великом проблему на почетку дуела. Сава Петров је побегао одбрани, али није имао среће пошто је статива сачувала домаћи тим.

9' - Новајлије Букари је промешао одбрану Нишлија, шутирао левом ногом, али Дробњак је добро интервенисао. Након корнера Раднички је развио сјајну контру. Добрих 60 метара је лопту вукао Митровић, но као да је изгубио снагу, па Борјану није било тешко да реагује.

7' - Већ два жута картона. Након што је штопер Радничког зарадио јавну опомену приликом играња руком, пожутео је и Александар Драговић због грубог старта на средини терена.

4' - Одмах узвраћа Раднички. Одличан ударац је упутио Пејовић, али Борјан се бацио и одлично интервенисао.

3' - Прецизан је био Александар Катаи и црвено-бели су идеално отворили меч. Најбољи стрелац шампиона Србије из прошле сезоне наставља тамо где је стао.

1' - Почео је меч на стадиону "Рајко Митић" и одмах је Александар Катаи изнудио прекршај на ивици казненог простора. Након његовог покушаја, лопта је погодила у руку Антона Толордаву и судија Милан Митић је показао на бечу тачку.

Уочи меча:

Црвено-бели су у летњем прелазном року остали без Милана Гајића, а у клуб су стигли Кингс Кангва и Осман Букари и обојица ће почети утакмицу.

Шампион Србије је прошле сезоне против тима који са клупе предводи Томислав Сивић славио у сва три првенствена окршаја, а био је бољи и у осмини финала Купа након пенала.

Дејан Станковић је навијаче изненадио тиме што је на клупи оставио Кристијана Пичинија и на позицију десног бека уврстио Марка Гобељића.

Састави:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић - Кангва, Канга - Букари, Катаи, Иванић - Павков.

РАДНИЧКИ НИШ (4-2-3-1): Дробњак - Аксентијевић, Толордава, Млађовић, Јовичић - Пејовић, Мићибући - Димић, Митровић, Јовановић - Петров.

БОНУС ВИДЕО: Руси навијају као један: Косово је срце Србије!

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00