ПАРТИЗАН ПОБЕДОМ ПОЧЕО НОВУ СЕЗОНУ: Деца црно-белих, Петковић и Баждар пресудили Јавору (ВИДЕО)

09. 07. 2022. у 19:20

ПАРТИЗАН је победом почео нову сезону. Црно-бели су савладали Јавор у Ивањици са 4:0 у првом колу Моцарт Бет Суперлиге Србије, а домаћину су пресудила деца црно-белих.

Доста се причало о томе како Илија Столица кубури са бонус играчима, а сада су Михајло Петковић и Самед Баждар головима срушила Јавор и показали да на њих озбиљно може да се рачуна.

Од старта су црно-бели кренули да доминирају. Прву велику прилику пропустио је Слободан Урошевић када је главом из непосредне близине послао лопту поред гола. Ипак, то није обесхрабрило госте који су наставили да нападају и награђени су за такав приступ.

Играо се 21. минут када је Петковић постигао еврогол. Примио је лопту на левој страни, унео је у средину и фантастично шутирао. Парадом је само улепшао погодак голман домаћих Велимировић.

Јавор је у пар наврата запретио, а најбољу прилику није искористио Лука Луковић, он је главом после центаршута Николића послао лопту преко пречке гола који је чувао Немања Стевановић.

Друго полувреме почело је добром шансом Менига. Онда је Рикардо у 59. минуту постигао гол, али је он поништен пошто је Баждар претходно фаулирао Обрадовића. Ипак, недуго потом Бибарс Натхо је показао какав је фудбалски мајстор. Добио је лопту од Менига, померио је мало у десно и сјајним ударцем дуплирао предност.

Нису се гости ту зауставили. Млади 18-годишњак је добро пратио акцију црно-белих, добио је оштру лопту по замљи коју је закуцао иза леђа Велимировића и на тај начин ставио тачку на овај дуел.

До краја меча виђен је још један погодак. Рикардо Гомеш се ипак уписао у стрелце. Он је у другом минуту надокнаде са беле тачке поставио коначних 4:0.

Партизан гостује и у наредном колу. Екипа иде у Ниш на мегдан Радничког, док ће Јавор на ноге ТСЦ-у.

Јавор - Партизан 0:4 (0:1)

Стадион: Крај "Моравице". Гледалаца: око 3.000. Судија: Милош Милановић (Ћуприја). Стрелци: Петковић 21, Натхо 68, Баждар 77, Гомеш 90+3 из пенала.

ЈАВОР (4-4-1-1): Велимировић – Долмагић (од 71. Салиховић), Обрадовић, Петровић, Грабеж – Николић, Марчић, Елиомар (од 56. Кемпбел), Гојковић (од 64. Ивеља) – Луковић (од 64. Малетић) – Гигић (од 63. Одуењи).

ПАРТИЗАН (4-3-3): Стевановић – Филиповић, Марковић (од 85. Вујачић), Саничанин, Урошевић – Здјелар, Андраде (од 84. Шеховић), Натхо (од 70. Лутовац) – Мениг, Петковић (од 56. Баждар), Рикардо.

Суперлига Србије - 1. коло

Петак

Вождовац - Нови Пазар 1:0 (1:0)

(Хајдин 43)

Субота

Чукарички - ТСЦ 1:4 (0:1)

(Спасојевић 53 - Антонић 35, Стојић 55, Бањац 61, Станојловић 90+2)
(Петковић 21, Натхо 68, Баждар 77, Рикардо 90+3 пен)

Друго полувреме: Јавор - Партизан 0:4

90+3' - Крај утакмице!

90+3' - Рикардо Гомеш се ипак уписао у стрелце. Он је у другом минуту надокнаде са беле тачке поставио коначних 4:0. Пенал изнудио фудналер са Зеленортских Острва, пошто је оборен у казненом простору ривала.

77' - Самед Баждар је још једно дете Партизана које се уписало у стрелце. Испратио је лопту са десне стране и закуцао је у мрежу ривала из непосредне близине.

68' - Још једна мајсторија у Ивањици. Бибарс Натхо је дошао до лопте после додавања Менига и шутирао сјајно искоса са леве стране. Црно-бели су овим поготком на добром путу да упишу три бода на старту сезоне.

59' - Партизан је искористио грешку ривала и дуплирао предност. Обрадовић се поигравао пред својим голом, Андраде је повукао лопту упослио земљака Рикарда коме није било тешко да матира Велимировића. Ипак, након гледања ВАР-а одлучено је да се гол поништи због наводног прекшаја Баждара над Обрадовићем.

57' - Љути су на клупи Партизана јер сматрају да је Рикардо фаулиран у казненом простору ривала, но Милановић није показао на белу тачку. Оба тренера су извршила прве измене. Код црно-белих Самед Баждар је ушао на терен усмето стрелца гола Петковића, док је у Јавору Норман Кемпбел заменио Елиомара.

52' - Добар напад црно-белих. Урошевић је добро центрирао, а Мениг је морао боље из добре ситуације. Холанђанин је шутирао из прве, то није урадио добро и лопта је отишла високо преко гола ривала.

46' - Почело је друго полувреме у Ивањици. Одмах на старту другог дела на трави је остао да лежи Петар Гигић, али брзо се придигао и утакмица се наставила.

Прво полувреме: Јавор - Партизан 0:1

45+3' - Крај првог полувремена.

44' - Покушао је Мениг атрактивно - маказицама. Ипак, није био прецизан па је ретзултат остао непромењен.

41' - Меч је накратко прекинут због због ударца који је задобио Петар Гигић. Доктори му заустављају крварење, али моћи ће да настави сусрет.

40' - Наставља Јавор да прети. Николић је одлично центрирао, Луковић је одлично шутирао главом, но лопта је отишла мало изнад пречке.

35' - Замало 1:1, Елиомар је примио лопту и из велике удаљености распалио по њој, она је добила чудну путању, али Стевановић се није дао преварити и успео је да је одвије и сачува мрежу нетакнутом.

31' - Покушао је Јавор да запрети. Гигић је дошао до лопре поред Марковића, ушао је у контакт са Филиповићем, али пенала није било. Судија Милош Милановић је само одмахнуо руком и рекао да се игра настави.

21' - Мајсторија Петковића. Опет је примио лопту на левој страни, унео је у средину, послао "кифлу" у горњи десни угао гола домаћих и фантастично погодио.

18' - Опасност пред голом гостију. Уследио је центаршут Николића са десне стране, али Филиповић је смушено реагова, ипак на његову срећу Јавор није угрозио црно-беле.

16' - Млади Михајло Петковић је унео лопту у средину шутирао, но опет је голман домаћих интервенисао и избио лопту у корнер из ког се није ништа изродило.

14' - Јавор је извео први опасан напад на мечу. Елиомар је није добро захватио лопту главом, па Стевановић није морао да реагује.

12' - Нова добра шанса за госте. Натхо је по земљи послао лопту у казнени простор ривала, тамо се ушуњао Филиповић, шутирао из прве, али није било проблема за Велимировића који је лако зауставио тај покушај.

Александар Филиповић/ФОТО: ФК Партизан

9' - Прва велика прилика на утакмици. Натхо је извео корнер са леве стране, а Урошевић је са пет метара главом шутирао поред гола.

1' - Почела је утакмица на стадиону крај Моравице у Ивањици.

Уочи меча:

Црно-бели са новим шефом стручног штаба, али и неколицином нових играча улазе у ову сезону. Александра Станојевића је на клупи заменио Илија Столица, док је у клуб стигло пет нових фудбалера - Златан Шеховић, Александар Филиповић, Патрик Андраде, Светозар Марковић и Фусени Дијабате.

Вицешампион Србије гостује новајлији и Јавору, а проблем са Партизан би могао да буде тај што терен није у идеалном стању, с обзиром на то да нови тренер захтева пас игру.

Клуб из Хумске се налази у серији од 14 победа против данашњег ривала. Последњи пут када Београђани нису победили било је 2013. године када је у престоници Србије било 0:0.

Састави:

ЈАВОР (4-4-1-1): Велимировић – Долмагић, Обрадовић, Петровић, Грабеж – Николић, Марчић, Елиомар, Гојковић – Луковић – Гигић.

ПАРТИЗАН (4-3-3): Стевановић – Филиповић, Марковић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Андраде, Натхо – Мениг, Петковић, Рикардо.

БОНУС ВИДЕО: Андраде тренирао са новим саиграчима