БАРАЈ ШИРИ ОПТИМИЗАМ: "На прво место, па шта буде"
НАВИЈАЧИ Војводине са нестрпљењем чекају ново првенство да на делу виде велико појачање, Ива Бараја (29), који је најсветлије тренутке каријере доживео у италијанској Парми.
FOTO: EPA
Сенегалски офанзивац се Новосађанима прикључио у уторак, на почетку је радио одвојено од екипе, а затим се укључио у тренинге са саиграчима.
- Припреме за мене засад протичу добро - каже Барај за сајт Војводине. - Стручни штаб са мном ради полако, јер ми кондиција тренутно није на максимуму. Након завршетка прошле сезоне, био сам две-три недеље у Сенегалу, где нисам тренирао, тако да ми треба мало времена да се вратим у топ-форму. Иначе, играч сам који увек даје максимум, а екипи помажем својим дриблинзима, брзином, асистенцијама, головима.
Наглашава Африканац да су клупски циљеви високи.
- Мислим да не треба унапред да се задовољавамо другим или трећим местом, већ да треба да идемо на прво, па нека буде како буде.
Засад има само речи хвале за тренера Милана Раставца и своје нове саиграче.
- Тренер је веома добар и видим да је смирен, што ми се свиђа, јер онда знам да је сигуран у себе и да зна шта ради. Свиђају ми се и идеје у игри. И играчи су ме одлично прихватили, иако имамо мали проблем у комуникацији јер не говорим добро енглески, само италијански и француски. На срећу, Ђорђевић и Симић причају италијански, тако да ми то помаже. Радићу на томе да усавршим свој енглески.
Ив је веома везан за своју домовину.
- За мене је Сенегал најбоља земља на свету. Људи су генерално врло срдачни и насмејани, иако можда не живе тако добро као у неким европским државама. Кад сам тамо, никако не могу да будем тужан - напомиње Барај.
Препоручујемо
ОРЛИЋИ РАЗОЧАРАЛИ: Пораз од Аустрије за крај сна о Мундијалиту (ВИДЕО)
25. 06. 2022. у 21:57 >> 21:57
ХРВАТ ПОТПИСАО ЗА СРПСКИ КЛУБ! Шампион довео брутално појачање за наредну сезону
01. 06. 2026. у 10:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
ХРВАТСКА У ШОКУ: Оно што је освануло у Сплиту запањило је све Хрвате (ФОТО)
У најновије вести из Хрватске "уплетена" је и Србија.
31. 05. 2026. у 19:03
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)