ОДРЖАН ФУДБАЛСКИ ТУРНИР "ИВАН ЋУРКОВИЋ" Пехари за најбоље (ФОТО)
НАЈВАЖНИЈА споредна ствар на свету омогућила је добру забаву, дружење и развијање такмичарског духа.
ФОТО: новости
Данас је у Филолошкој гимназији у Београду организован фудбалски турнир "Иван Ћурковић", који је окупио десет екипа. Тријумф, победнички пехар и медаље однели су ученици из Десете београдске гимназије, који су у финалу савладали Трећу београдску гимназију резултатом 3:2.
Надметање је названо по Ћурковићу, легенди Партизана, нашег, француског и европског фудбала, који је уручио награде најбољима. Одржано је под покровитељством Амбасаде Француске.
Ћурковић је оставио дубок траг у земљи "триколора", играјући за Сент Етјен, где је освојио четири титуле националног шампиона, као и три Купа Француске, а Мишел Платини доделио му је орден Легије части 2005.
Такмичење је првобитно требало да се одржи још 2020, али је померено због пандемије вируса корона. Осим седам београдских школа (Прва београдска гимназија, Десета београдска гиманзија, Филолошка гимназија, Трећа београдска гимназија, Француска школа и Основна школа "Владисав Рибникар"), учествовале су и Ваљевска гимназија, Крагујевачка гимназија, као и Френч дрим-тим. У сваком тиму била је и по једна девојчица, како би се промовисала родна равноправност.
БОРБА ЗА СКУДЕТО СЕ ЗАХУКТАВА: Интер не сме себи дозволити нови "кикс", али Богиња провинције се неће предати без велике борбе
ПОСЛЕ тешких пораза у последњим мечевима, Интер и Аталанта покушаће да се врате на победнички колосек у великом ломбардиском дербију Серије А који ће од 15 часова бити одигран данас на "Ђузепе Меаци".
14. 03. 2026. у 07:20
ТРАМП И АМЕРИ У ШОКУ! Ево шта је Иран затражио од њих
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао да ће да се деси овакав ирански одговор, након последњег што је урадио председник Сједињених Америчких Држава, Доналд Трамп.
14. 03. 2026. у 15:15
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)