ЕНГЛЕЗИ ПРЕЈАКИ ЗА ОРЛИЋЕ: Убедљив пораз Србије у другом колу Европског првенства

О. М.

22. 06. 2022. у 21:50

ОМЛАДИНСКА репрезентација Србије, играчи до 19 година, претрпела је убедљив пораз у другом колу Европског првенства. Бољи од орлића били су Енглези који су победили са 4:0.

Голове за Енглеску постигли су Скарлет у 5. и 40. минуту, Чукуемека у 68. минуту и Џебисон у другом минуту надокнаде времена.

Овај пораз удаљио је изабранике Александра Јовића од другог места које води у другу фазу и даје директну визу за наредни Мундијалито. С друге стране, Енглеска је оверила пласман а у директном окршају с Израелом одлучиваће о победнику групе.

Србији би одговарало да Енглези освоје три бода и против Израела. У том случају би наши момци морали убедљиво да савладају Аустрију у недељу и тако као другопласирани прођу даље. Србија има гол разлику минус четири а Израел плус два, што значи да у случају наше победе од четири разлике, Енглези морају да победе Израел са најмање три разлике.

Ако у томе не успемо, онда је треће место утешна награда, пошто нам отвара могућност баража за петог учесника Мундијалита наредне године. Евентуални противник у том бараж мечу био би нам бољи из утакмице трећег кола групе А, у коме се састају Румунија и Словачка.

4. Аустрија    2    0    0    2    2:6    0

*Прве две екипе пролазе даље и обезбеђују пласман на СП.

**Трећепласирани играју бараж за место на СП.

***У случају истог броја бодова, одлучиваће међусобни дуели.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45