ВЕЧЕ РЕМИЈА У ЛИГИ НАЦИЈА: Енглези и Немци поделили плен, Мађари тврд орах

11. 06. 2022. у 22:47 >> 22:48

ДАНАС је на програму било богато вече у Лиги нација, а дерби кола играо се у Енглеској, где је домаћа селекција дочекала репрезентацију Италије.

Била је то рововска битка двеју земаља које су са комбинованим саставима изашле на данашњи мегдан, без својих главних звезда, у оквиру групе 3 Лиге нација.

Одсуство Харија Кејна било је осетно, па су Рахим Стерлинг, Тами Абрахам и Мејсон Маунт редом пропуштали шансе да донесу предност "гордом албиону".

Меч који је одигран на стадиону "Молинју" у Вулверхемтону на крају је завршен непопуларним резултатом 0:0.

Мађарска је још једном потврдила да им нико олако неће скинути скалп, посебно не када се игра у Будимпешти и узела капиталан бод репрезентацији велике репутације, Немачкој. Наши суседи стигли су до вођства већ у шестом минуту поготком Жолта Нагија, момка који је целу своју каријеру провео у домовини. Страшан гол под пречку на сјајан центаршут саигача.

Радост је потрајала само кратко, јер је Јонас Хофман три минута касније утишао стадион, након што је тресао мрежу и против Енглеске у прошлом колу.

Десни бек Борусије Менхегладбах поставио је коначних 1:1 још у деветом минуту игре. По ко зна који пут Мађарска је затворила све путеве ка свом голу.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Белгија је у групи четири А лиге нација гостовала новом путнику за Катар, репрезентацији Велса.

Након што су се увек неугодни острвљани компактно држали у првом полувремену, већ у увертири другог одбрана је поклекла.

Тада је на асистенцију помало заборављеног Мичија Бачуаји, Јури Тиелманс затресао је мрежу противника у 51. минуту, прецизним ударцем у доњи десни угао.

Звезда "змајева", Гарет Бејл је у 73. минуту игре неочекивано напустио терен, а у игру је ушао Бренан Џонсон, млади играч новопеченог премијерлигаша, Нотингем фореста. Управо он је и био херој своје земље тако што је покупио асистенцију Арона Ремзија и закуцао лопту у угао голмана Белгије, поставивши коначних 1:1.

У истој групи играо се суперузбудљив меч између Холандије и Пољске. Истичноевропски тим је повео головима Метија Кеша и Пјотра Зиелинског и био је на прагу великe победе на тешком гостовању. Ипак уследио је фуриозан наставак лала, које су головима Класен и Дамфриза експресно избориле повратак у меч.

У судијској надокнади указал се шанса и за сва три бода, али је звезда Холандије, Мемфис Депај био трагичар и промашио једанаестерац, чиме је означио дан у ком су све четири утакмице најквалитетнијих група лиге нација завршене нерешеним резултатом.

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство