СРБИЈА СЕ ВРАТИЛА НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Одлични "орлови" разбили Словенију у Лиги нација (ФОТО/ВИДЕО)

05. 06. 2022. у 19:27 >> 22:51

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије уписала је прву победу у Б дивизији Лиге нација. "Орлови" су на стадиону "Рајко Митић" победили Словенију са 4:1.

СРБИЈА СЕ ВРАТИЛА НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Одлични орлови разбили Словенију у Лиги нација (ФОТО/ВИДЕО)

Ово је оно што је требало изабраницима Драгана Стојковића Пиксија - повратак на тријумфални колосек. Норвешка је очигледно била лош дан. Против "дежела" се вратила препознатљива игра из квалификација која сваког навијача може да радује.

Селектор је измешао карте у односу на дуел са скандинавском селекцијом, али то није спречило Србију да од старта наметне жесток ритам. То је одмах условило одличном приликом коју није искористио Ђорђе Јовановић, шутирао је из изгледне позиције високо преко гола.

Напади пред голом Јана Облака су наставили да се ређају. Награда је стигла у 24. минуту. Александар Митровић је натрчао на одбијену лопту и главом је закуцао у мрежу ривала. Био је 45. гол нападача Фулама рекордера по броју погодака у дресу са државним грбом.

Недуго после вођства уследио је хладан туш за нашу репрезентацију. Непажњу у одбрани је искористио Петар Стојановић и на сјајан начин савладао Предрага Рајковића.

Није то много утицало на Србију. Приступ игри се није променио ни у другом полувремену. На терен су од старта наставка заиграли Радоњић, Јовић и Тадић и то се испоставило као одличан избор Стојковића.

Радоњић и Јовић су успели да постигну гол, док је капитен "орлова" уписао две асистенције. Најпре је то урадио у 56. минуту када је Милинковић-Савић после корнера погодио мрежу ривала, а потом и у другом минуту надокнаде. Одлично је упослио Радоњића који се одлично снашао испред гола ривала.

Јовић се у стрелце уписао такође главом и то после центаршута Живковића са десне стране. Занимљиво једино је брзоноги крилни играч дао гол ногом за нашу селекцију на овом мечу.

Србија наредни меч у Лиги нација игра у четвртак од 20.45 против Шведске у гостима.

Србија - Словенија 4:1 (1:1)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 10.000. Судија: Хесус Хил Манцано (Шпанија). Стрелци: Митровић у 24, Милинковић-Савић у 56, Јовић у 85, Радоњић у 92. минуту за Србију - Стојановић у 30. минуту за Словенију.

Србија (3-4-1-2): Рајковић - Миленковић, Машовић, С. Митровић - Живковић, Максимовић, Илић (од 46. Тадић), Ристић (од 46. Радоњић) - С. Милинковић-Савић (од 71. Лукић) - Јовановић (од 46. Јовић), А. Митровић (од 81. Рачић).

Словенија (3-5-1-1): Облак - Блажич, Бијол, Мевља (од 79. Сикошек) - Стојановић, Зајц (од 84. Заховић), Станковић (од 63. Шпорар), Куртић, Карничник - Ловрић (од 79. Целар) - Шешко (од 63. Гнезда Церин).

Друго полувреме: Србија - Словенија 4:1

90+5' - Крај утакмице.

90+2' - Нови гол Србије. Радоњић је умакао одбрани ривала и успео да се упише у стрелце. Занимљиво то је био први гол који је наша репрезентација постигла ногом на овом сусрету.

85' - Уписао се и Лука Јовић! Много овај гол значи нападачу "орлова". Андрија Живковић је сјајно подигао лопту, а члан Реала је одлично пратио акцију и главом матирао Облака.

81' - Прилику да заигра на овој утакмици добио је и Урош Рачић који мења Александра Митровића. Нападача Фулама је публика на стадиону "Рајко Митић" испратила аплаузом.

74' - Направио је Пикси још једну промену. Стрелац другог гола Сергеј Милинковић Савић је изашао из игре, а на терен је ушао Саша Лукић.

66' - Одлична акција "орлова". Тадић је оставио повратну лопту Јовићу који је шутирао из добре позиције. Ипак, испречио се Блажич и спречио нови гол Србије.

60' - Срећу је сада имала домаћа селекција. Словенци су искористили смушеност наше одбране, Стојановић је послао лопту ка Шешку који није био прецизан из изгледне позиције. Али и да је постигао гол он би био поништен јер се налазио у недозвољеној позицији.

Александар Митровић/ФОТО: АП/Darko Vojinovic

56' - Србија поново води. Тадић је извео корнер са леве стране, а Милинковић Савић је сјајно скочио на првој стативи и "орлови" по други пут стижу до предности. Ово је био његов шести погодак за национални тим.

55' - Бравура Облака. Живковић је сјајно центрирао са десне стране, Митровић је шутирао главом, но голман Атлетико Мадрида се бацио и спречио ново вођство "орлова".

50' - Опет је Србија добро отворила полувреме. Покушали су после уигране комбинације Тадић и Митровић да надмудре одбрану ривала, али су госту успели да отклоне опаснот.

46' - Селектор Србије Драган Стојковић направио је три промене на старту другог полувремена. У игри су ушли Немања Радоњић, Лука Јовић и Душан Тадић, а утакмица је завршена за Ђорђа Јовановића, Ивана Илића и Михаила Ристића.

Прво полувреме: Србија - Словенија 1:1

45' - Крај првог полувремена!

39' - Добар напад домеће селекције. Митровић и Максимовић су одиграли дупли пас, везиста је потом шутирао, али то није урадио онако како је желео, па није било опасности по Облака.

37' - Храбије је заиграла "дежела" након поравнања резултата. Миха Зајц је опробао ударац са неких 16 метара, но овога пута није било опасности за чувара мреже Србије.

30' - Словенија је брзо изједначила. Одлично контру истрчали су гости. Петар Стојановић је побегао одбрани и онда лобовао Рајковића. Навијачи су сигурно у неверици, с обзиром на то да су "орлови" добро играли и били много бољи ривал.

24' - Србија води. Митровић је довео нашу селекцију до предности. Иван Илић је извео корнер, Милинковић-Савић је одлично шутирао, тај покушај је зауставио Облак, али је на лопту натрчао нападач Фулама и главом је сместио у мрежу ривала.

22' - Мало је и притисак "орлова" спласнуо. Нема више толико жустрих напада. Добро је то што Словеније не излази на половину Србије, па Предраг Рајковић нема посла. Судија Хесус Хил Манцано је показао и први жути картон, добио га је Александар Митровић због приговора.

13' - Изабраници Драгана Стојковића су боље отворили меч. Игра се на половини ривала и права је штета што наша репрезентација није искористила једну од две одличне прилике.

8' - Невероватно шта је Србија промашила. Играчи Словеније су направили велику грешку, искористио је то Сергеј и избацио Јовановића један на један са Облаком, а нападач Макабија уместо да шутира хтео је да проигра Митровића и велика прилика је отишла у неповрат.

3' - Велика прилика за "орлове". Живковић је одлично проиграо Јовановића који је шутирао искоса са десне стране, али је лопта отишла високо преко гола који чува Јан Облак.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Први са центра су кренули играчи Словеније.

Уочи меча:

И једна и друга репрезентација су на старту такмичења дожеивеле поразе и то као домаћини. Изабраници Драгана Стојковића Пиксија су изгубили од Норвешке, а екипа Матјажа Кека од Шведске.

Занимљиво ово ће бити први сусрет ових селекција још од 2011. година и квалификација за Европско првенство. Тада је Словенија славила као домаћин са 1:0 поготком Дарета Вршића.

Нема никакве дилеме да ће Србија ићи на тријумф на овом сусрету. Повратак на победнички колосек може много да значи пре свега на пољу самопоуздања.

Подсетимо, ове две селекције ће играти и за седам дана, али тада ће "орлови" бити гости.

Састави:

Србија (3-4-1-2): Рајковић - Миленковић, Машовић, С. Митровић - Живковић, Максимовић, Илић, Ристић - С. Милинковић-Савић - Јовановић, А. Митровић.

Словенија (3-5-1-1): Облак - Блажич, Бијол, Мевља - Стојановић, Зајц, Станковић, Куртић, Карничник - Ловрић - Шешко.

БОНУС ВИДЕО: Разочаравајуће празне трибине на премијери Србије у лиги нација

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44