ОРЛОВИ ПОРАЗОМ ОТВОРИЛИ ЛИГУ НАЦИЈА: Холанд пресудио Србији на Маракани (ФОТО)

О. М.

02. 06. 2022. у 19:24 >> 22:42

ОРЛОВИ су поразом почели трећу сезону Лиге нација. Један гол Ерлинга Холанда одлучио је победника на стадиону Рајко Митић са кога Норвешка носи сва три бода.

Успели су више од једног часа игре да сачувају предност гостујући фудбалери, иако је Србија у другом делу била много бољи ривал.

А игра Србије у првом делу није могла да задовољи ни селектора ни навијаче. Није Норвешка била толико добра, створили су само двфе прилике, обе Холанд - ону из које је постигао једини гол на мечу и нмеколико минута раније још једну када је пребацио гол.

Србија није урадила ни толико, 45 минута без макар полуприлике за гол.

Ствари су се промениле од старта другог дела, али само по питању игре, нажалост не и резултата који је остао до краја исти као у том 27. минуту када је Холанд  затреса мрежу.

Селектор Стојковић је успео изменама да подигне ниво игре, али је недостајала реализација, што је потврдио и Сергеј Милинковић Сабвић у изјави после меча.

- Заслужили смо барем бод, имали смо доста прилика у другом полувремену. Морамо да радимо на реализацији - рекао је после утакмице СМС за Арену спорт.

Треба рећи да је било и неколико спорних ситуација а све су Рачковски и ВАР пресудили у корист Норвежана: Сумњива позиција Педерсена у тренутку кад је упослио Кинга који је асистирао Холанду за гол, пад Тадића у петерцу Норвешке после контакта, потенцијално играње руком играча Норвешке у свом шеснаестерцу...

У другој утакмици групе 4 Лиге Б Шведска је савладала селекцију Словеније која је наредни ривал орлова. Тај меч играће се на стадиону Рајко Митић у недељу од 20.45.

Стрелци за Швеђане били су Форсберг из пенала у 39. и Колушевски у 88. минуту.

Текстуални пренос утакмице Србија Норвешка могли сте да пратите на порталу новости, а ево како је то изгледало:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+3 - Ераковић је убацио дубинску лопту у срце шеснаестерца Норвешке, за њу су се у ваздушном дуелу борили Тадић и два дефанзивца Норвешке. Опет су тражили пенал навијачи, али нема ништа од тога. Пољак је одсвирао крај меча.

Пет минута ће се играти у надокнади времена.

90' - Једна од последњих прилика за изједначење пропала је иако је Тадић упутио употребљив центаршут искоса са леве стране после фаула над Павловићем.

85'- Корнер за Србију изборио је Живковић. То је 12. ударац из угла за орлове, док гости нису извели ниједан. Ипак, рачунају се голови а не корнери па Норвешку пет минута плус надокнада дели од победе на "Рајку".

83' - Одличан центаршут Радоњића, лопту је са главе Митровића скинуо дефанзивац Норвешке. Она је у наставку погодила Педерсена веома близу руке, а са трибина су се зачули повици навијача који траже пенал!

80' - Не одустаје Србија. Покушавај уорлови да пребацивањем тежишта напада проију чврсту одбрану гостију, лаи за сада без резултата.

77' - Прошао је Радоњић по левом крилу, створила се гужва испред гола у којој је један играч Норвешке, како се чини играо руком. ВАР је пресудио да пенала још једном нема.

75' - Из игре излази због лакше повреде Вељковић, а улази млади штопер Црвене звезде Ераковић. ово је његов деби у националном тиму.

68' - Измена и то трострука у Србији. Уместо Лазовића, Костића и Лукића улазе Живковић, Радоњић и Грујић.

67' - Стрелац јединог гола у досадашњем делу утакмице Ерлинг Холанд, напушта игру, замениће га Торби.

61' - Жути картон зарадио је Александар Митровић после приговора. Тражили су орлови пенал после пада Тадића, али Рачовски је неумољиво досудио гол-аут.

58' - Нови корнер Тадића са леве стране и опет је покушао Митровић, али право у руке Ниланда.

56'- Чуда чини Ниланд на голу Норвешке у овим тренуцима. У неколико секунди три пута је сачувао мрежу.

51' - Покушао је сада Лазовић по десном крилу, али је отишао предалеко па је лопта изашла у гол-аут.

49'- Нови напад Србије, Јовић и Митровић су покушали, до лопте није стигфао Тадић, али осетна је промена у игри орлова већ у уводним минутима другог дела.

48' - Тадић је извео корнер са леве стране, лопту је на другој стративи примио Митровић и шутирао али је изблокиран и то је нови корнер за орлове. У наставку је покушао и Костић из даљине, безуспешно.

46' - Играчи су изашли на терен, а од старта другог полувремена за Србију ће играти Јовић уместо Гудеља. Баца све карте у напад Пикси! С друге стране, Седлок је заменио Кинга.

Норвешка заслужено води после првих 45 минута. Холанд је искористио другу прилику која му се указала и показао малобројној публици на стадиону Рајко Митић зашто ће од наредне јесени предводити напад Манчестер ситија.

С друге стране, Србија је у једном периоду имала јалову иницијативу, без праве прилике за гол. ТРеба очекивати да селектор Стојковић у полувремену мало промеша карте.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+3 - Корнер са леве стране изборили су орлови после продора Костића, али ништа од новог напада. Гудељ прекршајем над Кингом спречава контру.

45' - Играће се још три минута.

42' - Кинг је покушао са дистанце, после контре коју је повео Берг, али нема промене резултата.

39' - Прете сада Норвежани преко Едегарда, али је његов продор зауставио цна ивици казненог простора Миленковић.

37'- Наставља се притисак орлова који су све ближе изједначењу. Покушао је атрактивно Митровић маказицама.

33' - Добар напад Србије. Покушали су наши репрезентативци да искористе истрчавање Ниланда, али Сергеј није успео да захвати лопту. У наставку акције центаршут Костића, ударац главом Митровића, али је био непрецизан.

27' - Води Норвешка! Холанд је затресао мрежу, уследили су звиждуци са полупразне Маракане, па провера ВАР, али гол је признат.

18' - Холанд је изашао сам испред Вање Милинковић-Савића, али није се снашао најбоље нови напшадаш Манчестер ситија.

12' - Прилика за Србију! Добро су комбиновали наши репрезентативци, изблокиран је покушај Сергеја са ивице казненог простора.

8' - Пробија по десној страни Елјунуси и центрирао у центар казненјог простора, лаи је реаговао Миленковић.

3' - Први жути картон на утакмици. Уписан је Аурснес због играња руком чиме је прекинуо обећавајући напад за орлове.

1' - Почела је утакмица, први напад имали су гостујући фудбалери.

Интониране су химне и сваког тренутка очекује се почетак утакмице.

Лига нација, 1. коло

СРБИЈА - НОРВЕШКА 0:1

(27' Холанд)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Павел Рачковски (Пољска)

СРБИЈА: В.Милинковић Савић – Миленковић, Вељковић (од 75. Ераковић), Павловић – Лазовић (од 69. Живковић), Гудељ (од 46. Јовић), Лукић (од 69. Грујић), Костић (од 69. Радоњић) – С.Милинковић Савић, Тадић – Митровић.

НОРВЕШКА: Ниланд – Педерсен, Страндберг, Естигард, Мелинг – Аурснес (од 75. Тортсвед), Едегард, Берге (од 75. Дели) – Елјунуси (од 88. Риарсон), Кинг (од 46. Серлот), Холанд (од 67. Торзби).

Ово такмичење има вишеструку важност за нашу репрезентацију. Пре свега, послужиће селектору Драгану Стојковићу за уигравање тима и тактике за први зимски Мундијал.

Друга битна ствар је што ће победници група у Лиги Б врло вероватно обезбедити место у првом шеширу на жребу за наредно Европско првенство, а сасвим извесно и место у баражу за ово такмичење уколико се директно не пласирају.

Коначно, победници група ће остварити промоцију у А лигу, која гарантује утакмице са репрезентацијама из самог врха европског фудбала, попут Француске, Немачке, Португалије, Шпаније, Енглеске...

Уочи меча

Ови ривали састали су се у баражу квалификација за прошло Европско првенство, а Србија је тада била успешнија пре него што је елиминисана од Шкотске.

- Норвешка је тим који ће свакако бити незгодан и тежак, ту апсолутно немам дилему. Имају неколико играча врхунске класе. Заборавили смо Лисабон и све што је иза нас, то је прошлост. Занима нас само будућност и ови изазови са Норвешком, Словенијом и Шведском. Стратегију базирамо на тимском духу и мени импонује када видим да играчи показују солидарност и на терену и ван њега. То ме чини срећним. Без обзира на напорне сезоне, видим колико им је стало да истрче на терен, да испоштују договор, тактику и да горе од жеље да наставе са победама у дресу државног тима - рекао је селектор Драган Стојковић у најави меча.

Пикси јуче није желео да објави састав, иако га је имао у глави, али нешто више од сат пре почетка сусрета и он и колега са клупе викинга Солбакен објавили су имена 22 играча који ће почети меч на "Рајку":

Србија: В. Милинковић-Савић, Миленковић, Вељковић, Павловић, Лазовић, Костић, Лукић, Гудељ, С. Милинковић-Савић, Тадић, А. Митровић.

Норвешка: Ниланд, Педерсен, Страндберг, Остигард, Мелинг, Одегар, Орснес, Берге, Ељунуси, Халанд, Кинг.

Селектор Норвешке Стале Солбакен каже да никако није желео Србију за противника у Лиги нација, али да дуеле са "орловима" види као прилику за реванш због пораза у полуфиналу баража за Европско првенство.

Све у свему, на нашем највећем стадиону нас очекује узбудљива утакмица, а овде можете да видите прогнозе колега из Типа за овај меч.

БОНУС ВИДЕО - Андреа Пирло у Београду

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 10:46

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49