ЛЕТИТЕ ВИСОКО "ОРЛИЋИ": Кадетска репрезентације Србије у полуфиналу европског првенства!

26. 05. 2022. у 18:27

КАДЕТСКА репрезентација Србије састала се данас у четвртфиналном дуелу европског првенства за младе са селекцијом Данске. Након велике борбе наша репрезентација изашла је као победник и резултатом 2:1 се пласирала у четири најбоље селекције "старог континента".

ЛЕТИТЕ ВИСОКО ОРЛИЋИ: Кадетска репрезентације Србије у полуфиналу европског првенства!

"Орлићи" су отворили меч на најбољи могући начин и најавили велику радост љубитеља фудбала у Србији. Јан Карла Симић, дефанзивац Србије је сјајно реаговао на првој стативи и центаршут Станковића из слободног ударца главом послао у мрежу.

Почетак из снова, а онда...

Хладан туш у уводним минутима другог полувремена. Данска је изједначила голом Хејлунда у 48 минуту нако лепе тимске акције.

Репрезентација Србије у 64. минуту стиже до круцијалних 2:1. Дуга лопта која је кренула из дефанзиве пала је право у срце шеснаестрца скандинаваца и завршила на грудима убојите игле напада Србије. Јован Милошевић је маестрално примирио лопт, спустио је на левицу и на асистенцију саиграча из Војводине закуцао лопту иза леђа голмана Данске.

Био је то четврти погодак српскго голгетера на шампионату у Израелу, у исто толико наступа

Ривал "oрлића" у борби за финале биће селекција Холандије, која је дан раније била боља од Италије. Полуфинале је на програму 29. маја у Натањи.

Други полуфинални пар чине Француска и победник четвртфиналног дуела између Шпаније и Португала.

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44