ТАДИЋ КРАЉ ХОЛАНДИЈЕ: Ајакс са стилом и петардом до титуле (ВИДЕО)

11. 05. 2022. у 22:16

ФУДБАЛЕРИ Ајакс у оквиру 33. кола Ередевизе лиге играли су против екипе Херенвена и убедљивом победом од 5:0 математички понели наслов првака Холандије.

Koпљаници су повели голом који је био продукт нестварне тимске акције. Таљафико је са позиције левог бека утрчао у казнени простор Херенвена и на мајсторску асистенцију Душана Тадића, послао лоту у ближи угао голмана

Након доброг отварања и вођства од 1:0 из 19. минута тим из Амстердама дуплирао је предност већ у 33. Поново се мрежа тресла и поново захваљујући нестварној кохезији Тадићевих саиграча. Тимску акцију за уџбенике завршио је Стивен Бергуис, који је спровео лопту у небрањену мрежу.

Велико славље на Амстердам Арени могло је да почне већ пет минута касније. Прецизан са беле тачке био је Себастијан Алер, након савршено изведеног пенала у десни угао голман, који га је прочитао али је био немоћан, лопта је погила малу мрежицу.

Радост навијача Ајакса/Фото: АП

Нокаутираног противника докусирио је Брајан Броби у 85. минуту након одбитка и Едсон Алварез у 90. минуту.

Душан Тадић напустио је игру у 82 минуту, а сезону је савршио са импозантним статистикама, 13 голова и 18 асистенција за најкреативнијег играча Холандије.

У последењем колу Ајакс игра против Витесеа за четири дана, у мечу који неће имати резултатски значај за новог-старог шампиона Ередевизе лиге.