СТРАШНА ЛИГА ШАМПИОНА: Умало невиђено чудо у полуфиналу, Ливерпул ће ипак играти за титулу! (ВИДЕО)

03. 05. 2022. у 22:50

ФАНТАСТИЧНУ фудбалску представу приредили су Виљареал и Ливерпул у реванш мечу полуфинала Лиге шампиона који је одигран у Шпанији. "Црвени" су славили после великог преокрета са 3:2 и са укупних 5:2 прошли у финале.

Ни највећи оптимисти се нису надали да ће изабраници Унаја Емерија учинити овај двомеч неизвесним, али је шпански стручњак сјајно припремио екипу која је у првих сат времена очитала лекцију фаворизованом ривалу.

Ипак, "црвени" су схватили да би све што су урадили у првој утакмици (победа од 2:0) могло да се сруши као кула од карата. Убрзо су додали гас и постигли два гола која су им омогућила да мирно приведу утакмицу крају.

А, све је идеално почело за Виљареал. Већ у 3. минуту Булаје Диа је подигао на ноге навијаче на стадиону "Де ла Керамика" када је савладао Алисона.

Наставио је домаћин да спроводи у дело сјајно припремљен план игре и када су сви мислили да ће се са 1:0 отићи на одмор уследио је нови погодак. Овога пута је стрелац био Френцис Кокелан, а другу асистенцију је забележио Етијен Капу.

Имао је шта да каже Јирген Клоп у паузи својим играчима. Нема сумње да их је то тргло, јер су у размаку од 12 минута успели да постигну три гола.

Најпре је у 62. минуту Фабињо искоса са десне стране снажно шутирао и уз не баш добру реакцију голмана домаћих Џеронима Руљија смањио резултат који је одговарао гостима.

Само пет минута касније Луис Дијаз се одлично снашао после центаршута Трента Александера-Арнолда и донео изједначење Ливерпулу. Тада је било јасно да ће "црвени" играти у финалу.

Тај гол потпуно је угасио домаће играче који су до краја меча још једном поклекли. Одлично је Садио Мане избегао офсајд замку у 74. минуту, потом "промешао" неколико играча домаћег тима и аргентинског чувара мреже, па му није било тешко да погоди празну мрежу ривала.

До краја утакмице није било промене резултата, па ће Ливерпул бити у прилици да се бори за популарног "ушоњу".

Вредно помена до краја утакмице је црвени картон који је добио Капу у 86. минуту, па је "жута подморница" преостало време одиграла са десеторицом.

Енглески клуб ће у финалу играти против победника меча Реал Мадрид - Манчестер сити (3:4). Тај дуел игра се сутра од 21 сат.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44