ДАН ИЗНАНЂЕЊА У БУНДЕСЛИГИ: Мајнц разбио Бајерн, Пантовић срушио Дортмунд (ВИДЕО)

30. 04. 2022. у 18:10

ДВА велика изненађења десила су се у 32. колу Бундеслиге. Првак Немачке, минхенски Бајерн изгубио је од Мајнца као гост са 3:1, док је Борусија Дортмунд на свом терену поражена од Бохума - 3:4.

Нису Баварци личили на шампионски тим на овој утакмици. Ривал је потпуно разбио екипу Јулијана Нагелсмана и потпуно заслужено стигао до три бода.

Домаћин је већ после 27 минута водио са 2:0 головима Буркарта и Нијакатеа. Ипак, Бајерн је успео да смањи резултат до одласка на одмор. Мрежу Мајнца затресао је Робер Левандовски, коме је ово био 34. погодак у Бундеслиги.

Када се очекивало да гости крену у јуриш, десио се шок за њих. У 57. минуту коначак резултат утакмице поставио је Бареиро.

Бајерн је наравно први на табели са 75 бодова, а Мајнц заузима девето место са 42.

Прави фестивал голова виђен је на "Сигнал Идуна Парку" где је Бохум славио против "милионера" са 3:4.

Идеално је почео меч за госте који су после осам минута водили са 0:2, а стрелци су били Полтер и Холтман. Треба рећи да је асистент код оба поготка био бивши играч Партизана Такума Асано.

Дортмунд је од тог момента додао гас и успео је до одласка на одмор да поравна резултат, а на почетку другог дела је стигао и до преокрета. Сва три гола постигао је Ерлинг Халанд.

Када су сви на стадиону очекивали да се домаћин мирно приведе утакмицу крају на сцену је ступио Милош Пантовић. Србин је најпре у 81. минуту наместио гол Локадији, да би само четири минута касније са беле тачке погодио, испоставиће се за победу Бохума.

Дортмунд је упркос поразу остао на другом месту на табели са 63 бода, док је Бохум 11. са 39.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17