КОСТИЋ ГРАБИ КА ФИНАЛУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Ајнтрахт покорио Лондон, Звездин џелат пао у Немачкој (ВИДЕО)

Ч. В.

28. 04. 2022. у 22:58

ФУДБАЛЕРИ Ајнтрахта за који наступа српски играч Филип Костић победили су Вест Хем у Лондону са 2:1 у првој утакмици полуфинала Лиге Европе.

Још 90 минута је остало изабраницима Оливера Гласнера да се домогну меча за трофеј, а олакшавајућа околност може да им буде та што ће играти пред својим навијачима.

Не постоји навијач клуба из Немачке који не би пожелео почетак меча какав је имао Ајнтрахт у престоници Енглеске. Прошло је само 49 секунди када је Кнауф савладао Алфонса Ареолу и донео предност гостима.

Од тог момента домаћин је много агилније кренуо ка голу ривала и то се екипи Дејвида Мојеса брзо исплатило. Мајкл Антонио је у 21. минуту донео изједначење.

Ипак, почетак другог полувремена је протекао у знаку клуба из Франкфурта. Даичи Камада је успео да се упише у стрелце у 54. минуту. Исти играч је могао да повећа предност на 3:1, али лопта је након његовог ударца погодила стативу, па је остало 2:1, а то је уједно био и коначан резултат утакмице.

Саид Бенрахма је могао да донесе ново поравнање исхода, но његов покушај из даљине је зауставила статива.

Али, шта се десило у надокнади времена. Цео стадион је занемео. Боуен је ухватио макацизе, но лопта је погодила пречку. Био би спектакуларан погодак да је лопта отишла само који центиметар ниже.

Филип Костић је одиграо цео меч за госте, иако није учествовао код погодака, поново је био битна карика у игри Ајнтрахта.

Реванш у Немачкој игра се наредног четвртка од 21 сат.

У другој утакмици вечери Звездин џелат, екипа Ренџерса није добро прошла, пошто је поражена од Лајпцига као гост са 1:0.

Био је домаћин бољи ривал, али је теренску иницијативу успео да крунише тек у 85. минуту преко левог бека Анхелиња који је постигао фантастичан гол.

РАДОСТ Фудбалери Лајпцига/ФОТО: АП

Други меч ових ривала игра се за седам дана у Глазгову, а утакмица почиње у 21 сат.

Врло лако може да се деси да у мечу за трофеј видимо немачки окршај Лајпциг - Ајнтрахт.

Финале Лиге Европе је заказано за 18. мај на стадиону "Рамон Санчез Психуану" у Севиљи.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?