ПАРТИЗАН ПОНОВО ЛИДЕР: Црно-бели од очаја до сјаја против ТСЦ (ФОТО/ВИДЕО)

27. 04. 2022. у 13:24 >> 15:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана вратили су се на чело Супер лиге Србије победом над ТСЦ са 4:1. Тамо ће остати бар неколико сати док свој меч трећег кола не одиграју Црвена звезда и Чукарички. А до 42. минута утакмице на стадиону Партизана чинило се да ће ово бити кошмарна поподневна дремка црно-белих.

Првих пола сата гледали смо фудбалску успаванку, а онда је уследио шок за малобројне навијаче домаћих и радост за десетак присталица гостујућег тима - катастрофална грешка Милоша Јојића коју користи Вукић за вођство ТСЦ.

Само неколико минута касније, опет је Јојић изгубио лопту као последњи играч, али је Поповић спасао црно-беле. Пет минута пре краја утакмице, видно љути тренер Партизана Александар Станојевић извео је из игре Јојића и Вујачића и то у тренуцима кад се Натхо спремао за извођење слободног ударца из кога је неколико секунди касније поравнао резултат.

Тај гол пробудио је целу екипу па је Партизан већ у следећем нападу стигао до преокрета, иако је гол Рикарда морао да чека верификацију из ВАР собе. Утисак је да ни Рикардо ни Мениг нису били у офсајду и да је одлука видео асистен(а)та да признају гол била исправна.

Од почетка другог полувремена било је јасно да су се улоге промениле. Партизан је преузео потпуну иницијативу, а гости су се предали и пре трећег и четвртог гола који су примили на старту другог дела. У ствари, тек после четвртог мало су се тргли у жељи да мало ублаже тежак пораз. Играо се 48. минут када је Александар Миљковић постигао трећи гол Партизана на овој утакмици а свој први у црно-белом дресу после 11 година.

Четрнаест минута касније Јовић је реализовао шансу коју су му омогућили мајсторским дуплим пасом Марковић и Натхо. Ово је трећа узастопна утакмица ТСЦ против вечитих ривала у којој примају четири гола. Претходно су у првенству и у Купу поражени од Црвене звезде са по 4:0.

Црно-бели су до краја имали још једну идеалну прилику, али је Јовић лоше реаговао после акције у којој су учествовали Рикардо, Натхо и Лазар Марковић.

Ток меча могли сте да пратите у пренсу уживо на порталу "Новости":

Друго полувреме: Партизан - ТСЦ 4:1

86' - Поново акција Лазара Марковића и Натха и асистенција према Јовићу, али је млади нападач лоше реаговао и пропустио прилику да постигне пети гол ПАртизана на утакмици.

71' -Ушла је једна висока лопта према голу Партизана, Поповић је пропустио мислећи да иде у гол-аут али тако нису милисли играчи ТСЦ, а ни судија Милић па се акција наставила, срећом по црно-беле без опасности по њихов гол.

69'- Покушава Ђаковац са дистанце, веома јако и прецизно, Поповић је изврсно реаговао па нема промене резултата.

66' - Траже церно-бели нови гол. Лопта је после ударца Милетића једним делом прешла гол-линију, али је после вишеминутног прегледа снимка из ВАР собе стигао сигнал да није целим обимом била иза линије.

62' - ГОЛ!!! Мајсторија Натха и Лазара Марковића који су одиграли дупли пас и избацили пола одбране ТСЦ. Марковић је затим упослио Јовића на другој стативи а млади нападач црно-белих унео лопту у гол.

53'- Покушава Лазар Марковић са ивице петерца. Савладао је Филиповића, али лопта одлази поред гола.

Био је ово прво гол бека Партизана од повратка у црно-бели табор.

48' - Идеалан почетак другог дела утакмице за домаће. Александар Миљковић се најбоље снашао у казненом простору ривала и у великој гужви из непосредне близине успео да савлада Филиповића.

46' - Почело је друго полувреме на стадиону у "Хумској".

Крај првог полувремена

Прво полувреме

42' - Рикардо Гомеш постиже 24. гол у сезони, који је поништрен због офсајда, али ВАР је преиначио одлуку, утисак је исправна одлука видео асистенције. Голу је претходио бег Квинсија Менига са позиције левог крила. Шутирао је Холанђанин, а Филиповић је лопту одбио само до Рикарда који такав поклон не пропушта.

40' - Г О Л!!! Натхо је мајсторски извео слободан ударац са ивице казненог простора после фаула над Рикардом. Стигли су црно-бели до изједначења, али тренер Станојевић је и даље видно незадовољан.

40' - Двострука измена Александра Станојевић. из игре је изашао кривац за водећи гол ТСЦ Милош Јојић а мења га Лазар Марковић.

37' - Лепа контра ТСЦ отишла је у неповрат јер је Ратков превише компликовао.

35 '- Нова грешка Јојића умало да кошта Партизан. Срећом, Поповић је био добро постављен па резултат остаје непромењен.

34' - Водећи гол гостију као да је мало пробудио црно-беле. Лепо је прошао Мениг по левом крилу, али није добро упослио Рикарда, који је ипак покушао главом да угрози Филиповића.

31' - ГОЛ !!! Води ТСЦ после велике грешке одбране Партизана! Стефан Вукић казнио је успавану игру домаћег тима.

21' - Михајло Бањац је најагилнији у гостујућој екипи, баш као што је био пре неколико дана у дуелу против Црвене звезде. За смо пет минута над њим су играчи Партизана направили три прекршаја због чега су јаљвне опомене добили Мениг и Здјелар.

15' - Указује се помоћ Терзићу сада. Партизановог тинејџера напуцала је лопта у лице па му је кренула крв из носа.

11' - Прилика за Партизан, Филиповић је за сваки случај интервенисао иако је сигнализирана офсајд позиција Вујачића.

8' - Дошло је до прекида после судара Немање Милетића и Раткова. Штопер Партизана је у дуелу остао без ваздуха, лекарске екипе биле су пжспремне за интервенцју, али игра се наставила а оба играча су добро.

5' - Ево и првог корнера, извели су га гости са леве стране, али лопта је завршила на другом крају терена.

3' - Први ударац на гол извео је Јојић. Лопта је отишла далеко од гола Филиповића, а утисак је да је везиста црно-белих имао и бољих решења, рецимо да упосли Миљковића који је био сам на десном крилу.

1' - Почела је утакмица, први напад изводе гости.

Стадион Партизана

ПАРТИЗАН - ТСЦ 4:1

Натхо 40' Рикардо' Миљковић 49' Јовић 62' - Вукић 31'

Судија: Милан Митић

ПАРТИЗАН: Поповић, Миљковић, Вујачић (од 40'Саничанин), Милетић, Лутовац, Натхо, Здјелар, Јојић (од 40' Л. Марковић), Мениг (од 59' Јевтовић), Терзић (од 59'Јовић), Рикардо.

ТСЦ: Филиповић, Варга, Стојковић, Вукић, Бањац, Антонић, Станојев, Петровић, Ђаковац, Ратков, Бочкај.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели заостају два бода у трци са Црвеном звездижом за наслов првака Србије и само победа им оставља наду да ће стићи вечитог ривала до краја плеј-офа.

Познати су и састави за овај меч. Тренер Партизанан Александар Станојевић определио се за следећих једанаест:

Поповић, Миљковић, Вујачић, Милетић, Лутовац, Натхо, Здјелар, Јојић, Мениг, Терзић, Рикардо.

С друге стране, тренер гости из Бачке Тополе, Жарко Лазетић, извешће следећи тим:

Партизан је у последњем одмеравању снага славио са 2:0.

БОНУС ВИДЕО - Станојевић после преокрета у Хумској

Standings provided by SofaScore LiveScore

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00