ШТА ОВО БИ?! Манчестер сити и Реал Мадрид одиграли најневероватније полуфинале Лиге шампиона (ВИДЕО)

Д. Н.

26. 04. 2022. у 22:55

ЛИГА шампиона донела је нестварну фудбалску ноћ свим љубитељима спорта, а за истински спектакл побринули су се Манчестер сити и Реал Мадрид који су у Енглеској одиграли први меч полуфинала.

Прошле сезоне један полуфинални двомеч завршен је са укупно пет голова, други са четири. Годину дана раније, постигнуто је укупно шест голова у четири полуфиналне утакмице. Овога пута, навијачи су, што на трибинама "Етихада", што уз ТВ екране широм планете, могли да виде чак седам погодака: Манчестер сити - Реал Мадрид 4:3.

Да ће ово бити све само не уобичајена утакмица велике важности, када опрез и бојажљивост надвладају фудбалске инстикте, лепоту ове игре и узбуђења које би и требало да доносе судари истинских великана овог спорта, било је јасно већ после 11 минута. Јер, толико је Ситију требало да поведе са 2:0, пошто је Де Брујне најпре био стрелац најбржег полуфиналног гола у историји Лиге шампиона (постигао га је у 93. секунди сјајним убацивањем иза леђа одбране Реала), а потом је сјајни Белгијанац остварио и асистенцију, прогиравши с левог крила Габријела Жезуза за увећање вођства.

Али, иако је екипа Пепа Гвардиоле тада господарила тереном, а на моменте се чинило да треба да води и са 3:0 и са 4:0, неискоришћени зицери попут оног Фила Фодена, кажњени су у у 33. минуту, када се борбеност исплатила Мадриђанима.

Бензема је најпре задржао лопту у десном делу напада, додао саиграчима и брзо се убацио у шеснаестерац. Потом су двојица његових колега врло пожртвовано сачувала посед, а Мендијево додавање с левог крила француски фудбалски велемајстор је волеј-ударцем спровео у мрежу Ситија за 2:1.

И поред силних прилика домаћина, али и неколико нових од стране све храбријих гостију из Шпаније, прво полувреме је завршено поменутим резултатом.

Друго је донело истинску рапсодију.

Фоден је увећао предност "грађана" на 3:1 када је екипа из Манчестера на супарниковој половини терена освојила лопту, а Фернандињо идеално центрирао с десне стране усамљеном 21-годишњаку, али је само два минута касније, у 55, његов вршњак, Винисијуш Жуниор, узвратио ударац.

Маестрално се пробио по левом боку, оставивши све на "Етихаду" у чуду својим трком, а онда хладнокрвно шутирао за 3:2 и наставак ове фудбалске бајке.

У 74. минуту мрежа се опет тресла, и то она иза Реаловог голмана Куртоеа. Али, како...

После прекршаја над Де Брујнеом, док се судија спремао да свира прекршај у корист Ситија, Бернардињо Силва стигао до лопте пре него што се арбитар огласио, па упутио сјајан ударац којим је донео 4:2 и радост плавом делу Манчестера.

На сцену је потом ступио Карим Бензема. Након што је Лапорт нехотице, а врло неспретно, играо руком у свом, казненом простору Ситија, вођа напада Реала је с беле тачке "Паненком" савладао Едерсона, за 4:3 и полако спуштање завесе на ову фудбалску представу.

У њој је, међутим, и у финишу било узбуђења, а биће их, сумње нема следеће среде у Мадриду, када се игра реванш.

За друго место у финалу надметаће се фудбалери Ливерпула и Виљареала, ове среде, па следећег уторка.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Ренџерса у колони аутобуса кренули кроз Београд на Маракану