ЈУНАЈТЕД СВЕ ДАЉЕ ОД ЛИГЕ ШАМПИОНА: Арсенал разбио "ђаволе", Роналдо поготком исписао историју Премијер лиге (ВИДЕО)

23. 04. 2022. у 15:46

МАНЧЕСТЕР јунајтед наставио је да посрће када је у питању борба за место које води у Лигу шампиона. "Црвени ђаволи" су изгубили још један дерби. Арсенал је на "Емирејтсу" славио са 3:1.

ЈУНАЈТЕД СВЕ ДАЉЕ ОД ЛИГЕ ШАМПИОНА: Арсенал разбио ђаволе, Роналдо поготком исписао историју Премијер лиге (ВИДЕО)

Вратио се Кристијано Роналдо после породичне трагедије, а навијачи клуба из Лондона су га дочекали овацијама и аплаузом. Ипак, ни он није могао да помогне екипи да избегне пораз. Овим неуспехом екипа Ралфа Рангника за местом које води у елитно такмичење заостаје шест бодова.

"Тобџије" су фантастично почеле меч, после 32 минута игре имале су предност од 2:0. Најпре је у 3. минуту Њуњо Тавареш успео да пронађе пут до гола Давида де Хее, а онда се у стрелце уписао и Букајо Сака.

Ипак, само два минута након поготка репрезентативца Енглеске на сцену је ступио сјајни Португалац који је смањио резултат после асистенције Немање Матића.

Један од најбољих фудбалера свих времена је тим поготком исписао историју Премијер лиге. Постигао је 100. гол у овом такмичењу после 223. утакмица. Јубиларни погодак је посветио преминулом дечаку.

Друго полувреме могло је да има тотално другачији ток, но Бруно Фернандеш је у 57. минуту промашио пенал, а онда је и ВАР поништио гол Роналда због офсајда.

Арсенал је скупо казнио пропусте гостију. Коначан резултат поставио је Гранит Џака мајсторским поготком који је постигао у 70. минуту.

Јунајтед се после овог пораза налази на шестом месту са 54 бода, шест мање од четвртопласираног Арсенала који има и утакмицу више од "црвених ђавола".

БОНУС ВИДЕО: МИЛИЈАРДЕ У ИГРИ: Србин међу десет највреднијих фудбалера на свету