МЛАДИ СРБИН ДЕБИТОВАО ЗА МИЛАН: Лазетић заиграо, али... у каквом мечу?! Интер нокаутирао росо-нере у градском дербију! (ВИДЕО)

Д. Н.

19. 04. 2022. у 23:02

ФУДБАЛЕРИ Интера први су се пласирали у финале Купа Италије јер су, после 0:0 у уводном мечу полуфинала са градским ривалом Миланом, реванш добили са 3:0. Ову утакмицу обележио је и деби младог Србина, Марка Лазетића, за екипу Милана, мада је заиграо само од 86. минута, када је победник већ био решен.

Tanjug/AP

Јунак тријумфа био је Лаутаро Мартинез, стрелац два гола.

Први је био величанствен, јер је додавање Дармијана у четвртом минуту "претворио" у пројектил којим је неодбрањиво послао лопту у горњи десни угао гола росо-нерих.

А пет минута пре краја полувремена, асистенција Корее омогућила је 24-годишњем Аргентинцу да донесе 2:0 Интеру, јер је и његов ниски ударац био нерешива енигма за голмана Мањана.

Тренер Интера Симоне Инзаги и двоструки стрелац против Милана Лаутаро Мартинез / Tanjug/AP

Милан је у наставку меча, уз већи посед лопте и већи број шутева, покушавао да се "врати у живот", али све што је успео да уради јесте да затресе мрежу преко Бенасера, но тај погодак био је поништен због офсајда у коме су му се нашли саиграчи.

Коначан резултат постављен је на другој страни терена, и то у 86. минуту када је лепа акција "неразура" оконачана додавањем Брозовића с левог крила за Госенса који је из петарца постигао гол.

Недуго затим, Рафаел Леао је уступио своје место на терену младој нади српског фудбала Марку Лазетићу, који је тако дебитовао за Милан, али са саиграчима није успео да ублажи пораз.

У финалу Купа Италије Интер ће играти или са Јувентусом или са Фиорентином, а клуб из Торина, пред реванш на свом терену, има предност од 1:0 из првог меча.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама