ЗБОГ ДВА ТАДИЋЕВА КРАМПОНА ОСТАЛИ БЕЗ ТРОФЕЈА: Ајакс испустио Куп Холандије, и то како! (ВИДЕО)

Д. Н.

17. 04. 2022. у 19:59

ФУДБАЛЕРИ Ајакса, чији је капитен уједно и капитен репрезентације Србије, Душан Тадић, нису успели да освоје Куп Холандије јер су у финалу изгубили од ПСВ-а са 1:2 (1:0).

"Копљаници" су повели голом Гравенберха у 23. минуту, али је у наставку утакмице Тадићев тим поклекао: погоцима Гутиереза (главом у 48. минуту) и Гакпа који је искористио кикс одбране ривала у 50. минуту, екипа из Ајндховена је преокренула резултат и дошла до пехара.

Ствари би, вероватно, биле скроз другачије да "због два крампона српског аса" Ајакс није повео са 2:0 крајем првог полувремена.

Наиме, тада је у почетку акције, наш репрезентативац за свега неколико центиметара био у офсајду, а како је у наставку тог напада дошло до лепог, далекометног поготка Мазрауија, он је поништен јер се Тадић нашао у поменутој недозвољеној позицији.

"Преживели" су играчи ПСВ-а и тај тренутак, преживели су и када је Тадић погодио стативу, потом преокренули, а онда имали среће и да се још један гол Ајакса поништи. Десило се то у 57. минуту када је несуђени стрелац био Класен. У офсајду се, и то "милиметарском", тада нашао Броби.

Ово је ПСВ-у десети трофеј националног Купа у клупској историји, а први после десет година.

Што се Ајакса тиче, он је рекордер Холандије са 20 освојених пехара у овом такмичењу, док је на другом месту Фејенорд са 13, а трећи овосезонски победник.

Душан Тадић - статистика против ПСВ-а, а и у сезони

Душан Тадић је, иначе, на овом мечу, извео 27 успешних додавања, од 33 покушанa, од три дриблинга једним је успео да прође свог чувара, од четири центаршута два су стигла до саиграча, али за разлику од шампионата Холандије, овога пута није створио ниједну велику прилику својим клупским колегама.

У овој сезони је капитен "орлова" стигао до 16 асистенција у холандском првенству, а постигао је 11 голова.

У шампионату, Ајакс је први са 72 бодова, четири више од другопласираног ПСВ-а који је пригрлио први овосезонски трофеј.

БОНУС ВИДЕО: Кад су навијачи Ренџерса у колони аутобуса кренули кроз Београд на Маракану