ЛУДА УТАКМИЦА НА НОУ КАМПУ: Костић понизио Барсу! Вест Хем доминантан у Француској, славио и Ренџерс (ВИДЕО)

А. Илић

14. 04. 2022. у 23:02 >> 23:36

ПРШТАЛО је од голова у Лиги Европе вечерас, а звезда вечери био је српски репрезентативац Филип Костић који је са два гола одвео Ајнтрахт у полуфинале и то на невероватан начин у тријумфу је постигао два поготка и асистирао за коначних3:2. Ренџерс је савладао Брагу 3:1, а Вест Хем Лион у Француској 3:0.

Какав Ајнтрахт, страшан Ајнтрахт смо гледали вечерас. Играо је немачки тим на Костићев погон који је на терену био убедљиво најбољи појединац.

Већ у четвртом минуту вечерашњег меча немачки тим је ставио до знања да није дошао да се коцка са проласком у полуфинале. Костић је био стрелац гола, и то са беле тачке.

Пенал је скривио Ерик Гарсија, који је срушио Јеспера Линдстрома у борби за позицију.  Костић је послао Тер Штегена у његову десну страну, док је лопта завршила у доњем левом углу.

Нападао је Ајнтрахт и након првог гола, Барселона је била у подређеном положају, а Рафаел Боре на асистенцију Филипа Костића повисио на 2:0 у 36. минуту.

Друго полувреме није донело ништа новог у редовима тима Ћавија Ернандеза. Повукли су се Каталонци, а Ајнтрахт је био ближе трећем голу, но домаћин другом, а до њега су дошли у 67. минуту када је Филип Костић на проигравање Камаде послао лопту у доњи десни угао немоћног Тер Штегена.

До краја меча успела је Барселона да затресе мрежу Де Јонг је добро послао лопту у петерац, она се након одбитка одбила до Бускетса који ју је послао у гол. Након ВАР провере гол је поништен.

Праву Барселону гледали смо тек у зауставном времену. Серхио Бускетс је у трећем минуту надокнаде оставио наду домаћима да могу да се врате у меч.

Погодио је након одбитка за 3:1. Није ни ту био крај узбуђењима. Ндика је у 10. минуту надокнаде направио пенал, добио је други жути картон, Депај је шутирао, није било најјасније да ли је лопта прешла гол линију, а судијска тројка показала је да је гол.

ЛИОН - ВЕСТ ХЕМ 0:3

Након 1:1 у првом мечу у Енглеској Вест Хем се "наоштрио" за реванш, те је у реваншу постојао само један тим. Досон је у 38. минуту донео вођство "чекићарима", шест минута касније Декланд Рајс је увећао на 2:0, а Боуен у 48. минуту поставио је коначних 3:0.

РЕНЏЕРС - БРАГА 3:1

Два тима која су недавно гостовала у Београду састала су се у четвртфиналу Лиге Европе. Брага је са Црвеном звездом играла у Групи, док је Ренџерс гостовао у претходној фази елиминационе рунде.

Португалци су на свом "каменолому" славили 1:0, те су у Шкотску отпутовали са надом да могу да прођу даље, ипак, да тако не буде потрудио се Таверниер који је већ у 2. минуту затресао мрежу за вођство шкотског тима, исти играч је минут пре краја првог полувремена са беле тачке увећао на 2:0.

Тормена је у 42. минуту добио директан црвени картон те је то додатно отежало Португалцима.

Коначних 2:1 у регуларном току поставио је Давид Кармо у 83. минуту. Те је меч ушао у продужетке.

Одушевљење на Ајброксу - Руф је побегао свом чувару и успео да у 102. минуту увећа на 3:1, а тај резултат био је довољан да домаћина одведе до полуфинала Лиге Европе.

Медеирош је потом направио велику глупост, у кратком року добио је два жута картона, а пред Португалцима је био паклено тежак завршетак меча са два играча мање...

БОНУС ВИДЕО: Станојевић побеснео због недосуђеног пенала

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00