ЛАЛАТ НЕ ЗНА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Раднички демолиран, "вечити дерби" на "Маракани"

10. 04. 2022. у 18:52 >> 18:59

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су Раднички из Крагујевца резултатом 4:1 (1:0) и на тај начин тим Дејана Станковића осигурао је прву позицију пред плеј-оф и још важније, домаћи терен у наредном вечитом дербију.

ЛАЛАТ НЕ ЗНА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Раднички демолиран, вечити дерби на Маракани

Црвена звезда и Партизан имали су пред овај меч исти број бодова, али је чињеница да црвено-бели имају бољи међусобни резултат довела до тога да на табели актуелни шампион буде први.

Хоће ли бодовни салдо остати поравнат и након вечерашњих мечева одговор ће нам дати Чукарички и Црвена звезда који се састају од 19.05 на стадиону Чукаричког.

Звезда је од првог судијског звиждука била бољи ривал и јасно је било да ће гости испред свог гола паркирати аутобус. Звезда је ипак имала улазницу за ту вожњу, те је нападачку игру крунисао Срнић голом у 27. минуту.

До краја полувремена наставила је да напада Звезда, имали су своје шансе Мирко Иванић и Александар Катаи, па и Охи, али су се прописно испромашивали.

Ипак друго полувреме донело је знатно бољу завршницу играча Црвене звезде.

Прво је Катаи у 52. минуту одлично кроз шеснаестерац проиграо Бена, репрезентативац Комора имао је прилику да се намести и шутира за 2:0. Само четири минута касније Мирко Иванић увећао је предност на 3:0. Проиграо га је искоса Гајић, а он шаље лопту у мрежу за нову радост звездаша.

Tekst potpisa

Дванаест минута пред крај меча првенац је у дресу Звезде уписао је Немања Мотика. Након лепе акције по левој страни петом га је у шеснаестерцу проиграо Срнић, а бивши фудбалер Бајерна рутински увећава на 4:0.

Коначних 4:1 поставио је Максимовић након што је пре тога готово са гол линије Драговић склонио лопту, она се одбија до Максимовића који је из другог покушаја савладао Гордића.

Подсетимо, наредни меч који Црвена звезда игра биће "вечити дерби", који ће се играти на Маракани 16. априла од 18 часова.

ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ 1923 4:1

(Срнић 27', Бен 52, Иванић 56', Мотика 78' -  Максимовић 86')

Друго полувреме

86' ГОЛ Прво је добро реаговао Драговић на ударац Минића, потом до лопте долази Максимовић, првобитно му Гордић брани ударац, али из другог покушаја уписује се фудбалер Радничког на семафор.

78' ГОЛ - Срнић је на феноменалан начин проиграо Немању Мотику који је уписао свој првенац. Прелепо је реаговао на додавање петом бивши фудбалер Бајерна за 4:0.

64' Звезда и даље контролише игру, али је интензитет напада знатно слабији. Не желе да се троше домаћи играчи пред наредни меч који ће играти против Партизана.

56' ГОЛ - Фантастична игра Мирка Иванића у овом мечу крунисана је голом. Везиста је одлично реаговао на додавање Гајића и послао лопту у мрежу са десетак метара.

52' ГОЛ - Катаи је добро додао до Бена, прошла је лопта кроз петерац, а нападач домаћих рутински ју је послао у мрежу.

50' Од првог судијског звиждука у наставку меча гости готово да нису пипнули лопту, апсолутну контролу имају играчи Дејана Станковића.

Прво полувреме

45' Крај првог полувремена. Звезда је доминирала током првог дела, стварала шансе, а до гола је дошла уз доста среће након грешке голмана Радничког.

38' Мирић је повукао један од ретких напада гостију, Драговић га је зауставио пре него што је успео да шутира на гол Гордић.

33' Сада још једном Срнић шутира, право у Лукића који је сада био на висини задатка.

29'  Шутирао је још једном Катаи, није био прецизан, није угрозио голмана гостију.

27' ГОЛ! Срнић тресе мрежу након помало конфузне ситуације. Крајње необичан гол постигао је Срнић искоса из "мртвог угла". Шутирао је снажно и погодио голмана гостију у раме, нико није био сигуран да ли је лопта завршила у мрежи, а тек после славље је почело.

24' Превише простора имао је Радован Панков испред шеснаестерца ривала, шутирао је - тик поред стативе.

22' Тотална офанзива Звезде у овим тренуцима. Катаи је имао прекид, није га најбоље извео, а потом још један обећавајући напад Звезде завршен је без гола.

16' Родић је сада одлично проиграо Охија, и он је такође био непрецизан, а пре тога је Мирић имао прву прилику за госте, није се ни он прославио.

15' Црвена звезда је имала велику прилику. Иванић је одлично проиграо Катаија, који је промашио, гол. Занимљиво је да је и у Нишу Катаи почео на сличан начин промашајем из сличне позиције, а потом је постигао три поготка и то главом.

11' Прелепо су покушали Катаи и  Бен да комбинују у шеснаестерцу гостију, Томић одлично реагује испред нападача Звезде.

7' Већ други пут долази домаћин до корнера, Иванић је покушао по левој страни, а успео је да извуче само ударац из угла, након ког су се одбранили гости.

5' Има Звезда лопту у својим ногама, дисциплиновано се бране гости, те за сада не видимо лепршав фудбал.

3'  Бен је на асистенцију Катаија упутио ударац ка голу ривала, сударио се са Дамјанцем, те је након неколико секунди на трави наставио меч.

1'Утакмица је почела. Уводни напад има Звезда. Дејан Станковић је на гол испред северне трибине ставио младог Милоша Гордића који има улогу бонуса.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда - Раднички

Стадион: Рајко Митић

Судија: Данило Николић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Гордић – Гајић, Панков, Драговић, Родић – Срнић, Крстичић – Бен, Иванић, Катаи – Охи.

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Лукић – Варјачић, Ковачевић, Дамјанац, Андрић – Видовић, Пишћевић – Мирић, Милисављевић, Томић – Брновић.

Улог за Црвену звезду је велики. Звезда је на осам пролећних кола остварила исто толико победа, те нема сумње да пулени Дејана Станковића на исти начин желе да заврше први део првенства.

Победа би Звезди донела и домаћинство у "вечитом дербију" (16 април,  18 часова), што је додатни мотив за тим из љутице Богдана.

- Имамо свој циљ, ово је само једна од утакмица како би га остварили. Идемо на три бода, знамо да ћемо имати једног организованог противника који у последњих шест утакмица има четири победе и два нерешена резултата. Играју тврдо, чврсто и одговорно. Биће доста тешко, али не и немогуће за наш тим. Верујем у нас и у оно што радимо, а то показујемо на утакмицама - истиче Станковић у најави данашњег судара са Шумадинцима.

Шеф стручног штаба српског шампиона похвално је причао о супарничком тренеру и некадашњем асу Звезде Ненаду Лалатовићу који је против црвено-белих 18 пута водио екипе, забележио 13 пораза, два ремија и три победе.

- Лалатовић је неко ко је одлучио да се врати у српски фудбал и преузме екипу која је у том тренутку била последња на табели, а то говори о квалитету, храбрости и вери у оно што ради. По мени је Лалатовић један од најбољих тренера са ових простора. Ово није ствар "улизивања" нити хваљења, то причају резултати - поручио је Станковић.

Раднички, који са клупе предводи Ненад Лалатовић, бивши капитен и тренер Црвене звезде, има тежак посао пред собом. У случају победе Крагујевчани би изборили већ сада опстанак у друштву најбољих, али ће бити лишени помоћи четворице играча. Воја Убипарип је имао смртни случај у породици, а дуже је повређен Марко Гајић. Меч ће због картона пропустити Љубиша Пецељ и Саша Јовановић.

–Бићемо значајно ослабљени неиграњем четворице стандардних првотимаца, али сам убеђен да ће сви они играчи који сутра буду истрчали на терен стадиона “Рајко Митић” дати свој максимум у намери да остваре повољан резултат. Ово је једна од оних утакмица у којој моји играчи немају шта да изгубе, а могу много тога да добију, првенствено јер им се пружа прилика да виде где су у односу на екипу која је догурала до осмине финала Лиге Европе. – рекао је  Ненад Лалатовић

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама