СРБИН ЈЕ ЧУДО! Душан Влаховић опет задивио Италију (ВИДЕО)

09. 04. 2022. у 22:38

ДУШАН Влаховић је ових дана једна од највећих фудбалских тема у италијанској фудбалској јавности.

Наравно, то и не чуди: најбољи је стрелац Серије А, а на тај врх се вратио поготком за победу Јувентуса после преокрета.

Каљари је, наиме, жељан сензације јер се бори за опстанак, повео у 10. минуту, када је одличан контранапад врло прецизним ударцем завршио Жоао Педро

Влаховић је имао доста проблема са штопером домаћих, Ловатом, али и његовим "првим помоћницима" у дефанзивном трију, Алтареом и Карбонијем, но... како је меч одмицао, и српски ас, и његови саиграчи, "долазили су себи" после почетног шока.

И, најпре је у 45. минуту, после доброг продора Квардада по левом крилу, те центаршута који је уследио, Матијс де Лихт изврсног, главом, поравнао резултат...

... а онда је Душан Влаховић решио питање победника.

Недуго након што је пропустио добру прилику, он је у 75. минуту добио лопту од Дибале, кренуо је ка њој пуним трком, баш као и Алтаре, који је пожелео да је избије. Међутим, дефанзивац Каљарија је то урадио тако да лопта удари у ногу репрезентативца Србије, баш када ју је он пружио да постигне гол и - гол јесте постигнут.

Испоставило се, било је то за коначних 1:2 у корист Јувентуса, који се учврстио на четвртом месту Серије А, са 62 бода и утакмицом више од најближих конкурената.

Рома је пета са 54, а испред "старе даме" су, гледано ка врху, трећепласирани Наполи са 66 бодова, Интер са истим тим учинком, те Милан са 67.

Душан Влаховић и Јувентус - статистика

Млади Србин тренутно са 22 поготка води када су у питању најбољи стрелци италијанског шампионата. Душан Влаховић је голом Каљарију изнова постао први, а иза њега, са поготком мање, остао је вођа Лација, Ћиро Имобиле. Tрећи је Ђовани Симеоне из Вереоне, са 16.