НИКО КАО МАГИКО: Оно што је Александар Катаи урадио незапамћено је у Звездином дресу!

03. 04. 2022. у 14:12

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде су остварили битну победу (5:1) против екипе Радничког из Ниша на тешком гостовању, а посебну пажњу на овом мечу је на себе скренуо Александар Катаи. Популарни "магико" је постигао несвакидашњи хет-трик.

Момак из Србобрана је сва три поготка на Чаиру постигао главом.

Популарни Магико је већ на самом старту меча наговестио да утакмица против Радничког може бити једна од оних када му све иде од руке и готово нико не може да га заустави.

Било му је потребно свега 60 минута да постигне три поготка.

Мало ко би помислио да ће момак који поседује магију у ногама сва три гола постићи главом и уз то асистирати Бену поново главом за партију из снова.

Низ прелепих потеза који су резултирали головима је започет у 25. минуту. Родић је сјајно прошао по левој страни, упутио центаршут у петерац, а Катаи сигурно погодио за предност црвено-белих.

На полувреме се отишло са нерешеним резултатом, али се Катаи побринуо да већ на старту другог дела игре дође до промене резултата. Играо се 48. минут када је Драговић центрирао, а његов млађи колега Ераковић спустио главом лопту, која је закачила играча Радничког и стигла до Катаија који је још једном мирно и ефикасно главом спровео у мрежу екипе из Ниша.

Већ у 61. минуту је Звездина десетка фантастичну партију крунисала хет-триком, а да све буде посебније и трећи гол је постигнут главом.

Поново се Родић нашао у улози асистента, а момак коме је ово други мандат у Црвеној звезди се убацио из другог плана и главом послао лопту у мрежу Радничког.

Утакмица против Радничког је трећа ове сезоне на којој је Катаи постигао хет-трик.

Претходно је Звездин везиста три гола на једном мечу постигао против лучанске Младости у јесењем делу сезоне, као и против Новог Пазара на прослави 77. рођендана Звезде. Хет-трик против Радничког је Катаију уједно и пети у Црвеној звезди.

Први пут је три гола у црвено-белом дресу популарни Магико постигао 8. маја 2016. године на гостовању Борцу из Чачка, а управо је те сезоне био и најбољи стрелац Звезде са 23 постигнута гола.

БОНУС ВИДЕО: Моћна кореографија „делија“ пред Ренџерс