ПАРТИЗАН УМАКАО ЗВЕЗДИ: Дефанзивац одушевио "гробаре" (ВИДЕО)

02. 04. 2022. у 13:14

ПАРТИЗАН ја добро одрадио посао после репрезентативне паузе. Црно-бели су на свом терену у 29. колу Суперлиге Србије победили ТСЦ са 2:0, а јунак је био Слободан Урошевић.

ПАРТИЗАН УМАКАО ЗВЕЗДИ: Дефанзивац одушевио гробаре (ВИДЕО)

Није посао левог бека клуба из Хумске да постиже голова, али је у одсуству Рикарда Гомеша он преузео ту улогу и струшио тим из Бачке Тополе, те свој тим поново одвео на плус три у односу на Звезду.

Изабраници Жарка Лазетића нису дошли у Београд да се бране, имали су неколико солидних прилика из којих су могли да угрозе Александра Поповића, чија мрежа је на крају остала нетакнута.

Партизан је до победе стигао захваљујући прекидима. Први гол Урошевића био је заиста сјајан. Црно-бели су изнудили слободан ударац са 16 метара, Натхо је петом одложио лопту до Урошевића који је оштрим ударцем по земљи погодио мрежу Ненада Филиповића.

До одласка на одмор још једном се затресла мрежа гостију, а стрелац је поново био исти. Натхо је искоса са десне стране извео слободан ударац, Урошевић је главом погодио даљи угао гола ТСЦ-а.

Почетак другог дела донео је велико невреме. Олујни ветар је чак померио клупу на стадиону у Хумској и то је можда био и најинтересантнији детаљ другог полувремена.

Било је и неколико прилика, посебно за домаће, али до промене резултата није дошло, па је Партизан уписао 26. првенствену победу.

Црно-бели су сада поново умакли Звезди, имају 78 бодова, три више, али и уткамицу више од вечитог ривала. ТСЦ заузима пето место на табели са 38 бодова.

Партизан - ТСЦ 2:0 (2:0)

Стадион: ФК Партизан. Гледалаца: око 3.000. Судија: Марко Ивковић (Лајковац). Стрелац: Урошевић у 11. и 38. минуту.

Партизан (4-2-3-1): Поповић – Лутовац, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јевтовић – Терзић (од 55. Марковић), Натхо (од 55. Јојић), Мениг (од 77. Јовић) – Холендер (од 55. Миловановић).

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Стојковић, Антонић (од 66. Дукуре), Чалушић, Петровић (од 64. Мирчевски) – Томановић, Бањац – Станојев, Ђаковац, Ратков (од 64. Крсмановић) – Вукић.

Друго полувреме: Партизан - ТСЦ 2:0

90+3' - Крај утакмице!

86' - Велику прилику је пропустио Лазар Марковић. Добру контру су извели домаћи играчи, крилни нападач црно-белих је умакао Томановићу, али завршница није била добра.

75' - Узбуђења на обе стране у једном минуту. Најпре је после велике грешке Ђаковца лопта стигла до Миловановића, он је из непосредне близине шутирао право у Филиповића. На другој страни ТСЦ је кренуо у контеру, али је Бањац лоше примио лопту и пропала је прилика да гости смање резултат.

66' - Штопер ТСЦ-а Горан Антонић је због повреде морао да изађе из игре, а њега је заменио Бубакар Дукуре.

64' - Прве промене прави и Жарко Лазетић. Раткова је заменио Крсмановић, док је Марко Мирчевски на терен ушао уместо Немање Петровића.

63' - Нема много узбуђења у другом полувремену. Много садржајнији био је први део сусрета.

55' - Троструку измену прави Александар Станојевић. Утакмица је завршена за Натха, Терзића и Холендера, а прилику су добили Јојић, Марковић и Миловановић.

54' - Оштар старт Немање Петровића над Лутовцем који је први стигао до лопте. Судија Ивковић се није много двоумио и оправдано је показао жути картон левом беку ТСЦ-а.

50' - У Београду тренутно пада јака киша и дува ветар. Све то актерима отежава да играју. Најбољи показатељ је да је олујни ветар однео клупу на стадиону Партизана.

49' - ТСЦ је кренуо нешто агресивније ка голу ривала на почетку другог полувремена, али за сада нема превеликих узбуђења.

46' - Почело је друго полувреме на стадиону у Хумској.

Прво полувреме: Партизан - ТСЦ 2:0

45' - Крај првог полувремена!

38' - Нови гол за црно-беле и опет Урошевић. Натхо је извео слободан ударац са десне стране, леви бек је сјајно шутирао главом и погодио даљи угао гола који чува Филиповић. Ово је први пут да је Урошевић постигао два гола у каријери на једној утакмици и ово му је пети погодак у Суперлиги.

32' - Добар напад Партизана. Мениг се одлично ослободио ривала, послао је оштру лопту пред гол ривала, но покушај Терзића је изблокиран па промене резултата није било.

20' - Замало 1:1. У великој прилици нашао се Ратков. Успео је млади фудбалер тима из Бачке Тополе да умакне Лутовцу и изађе један на један са Поповићем, но поготка није било јер је чувар мреже домаћег тима одлично интервенисао.

18' - Нови опасан напад ТСЦ-а. Станојев је по земљи послао лопту ка Бањцу који је направио сјајан "лажњак" шутирао левом ногом, али опет ударац блокира Саничанин.

13' - Могао је тим Александра Станојевић одмах да повећа предност. Мениг је послао лопту у шеснаестерац ривала, одлично ју је пропустио Терзић, на њу натрчао Натхо, ипак ударац му је изблокиран.

11'  - Повели су црно-бели. Мајсторски гол постигао је леви бек Партизана Слободан Урошевић. Домаћи су изнудили прекршај на ивици казненог простора. Натхо је петом мало померио лопту, а Урошевић распалио по њој и оштрим ударцем по земљи затресао мрежу ривала.

9' - Морали су много боље црно-бели. Терзић је имао усамљеног Холендера у казненом простору ривала, дао му је веома лош пас и пропала је прилика да се можда и дође до предности.

7' - Партизан је запретио голману Филиповићу. Квинси Мениг је украо лопту половини ривала, повукао је неколико метара, но његов ударац је без већих проблема зауставио голман гостију.

5' - Почетак меча припада изабраницима Жарка Лазетића који су нешто боље отворили сусрет. Делује да нису дошли у Београд да се бране.

3' - Први опасан напад и то за госте. Лопта се одбила до Аранђела Стојковића који је шутирао са неких 16 метара, али је Синиша Саничанин успео да изблокира тај покушај.

2' - Почела је утакмица на стадиону у Хумској.

Уочи меча:

Црно-бели су вредно тренирали и против ТСЦ-а желе да дођу до новог тријумфа и на тај начин наставе борбу за прво место на табели са Црвеном звездом, пред плеј-оф.

Александар Станојевић на овој утакмици не може да рачуна на најбољег стрелца Рикарда Гомеша који одрађује суспензију. Иако су сви очекивали да месту у нападу заузме Марко Миловановић, стратег клуба из Хумске је направио изненађење и на ту позицију уврстио Филипа Холендера.

Треба рећи да ће позицију десног бека поново покривати Александар Лутовац. А до рокаде је дошло и међу стативама, па ће поново гол Партизана чувати Александар Поповић.

У првој утакмици ових ривала црно-бели су славили са 3:1. ТСЦ је тада повео, али Партизан је већ до полувремена успео да постигне три гола.

Ову утакмицу можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Поповић – Лутовац, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јевтовић – Терзић, Натхо, Мениг – Холендер.

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Стојковић, Антонић, Чалушић, Петровић – Томановић, Бањац – Станојев, Ђаковац, Ратков – Вукић.

БОНУС ВИДЕО: Необични стадион на коме ће се играти финале Мундијала

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47