ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА, ПОЗНАТИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ: Рома се спасила у 91. минуту, даље иду и ПСВ, Лестер, ПАОК...

17. 03. 2022. у 23:23

ВРЛО узбудљиво је било фудбалско вече у Лиги конференција, у којој су одиграни реванш мечеви осмине финала.

Можда и најузбудљивије је било у дуелу ЛАСК-а и Славије, која је добила први меч са 4:1, а други завршила са два играча мање, уз пораз од 4:3 који јој је био довољан да прође даље.

Прашка екипа је водила са 1:2 у гостима када јој је искључен Усу, имала је потом и 1:3, али је у 85. минуту црвени картон добио Срђан Плавшић, па су домаћини кренули по чудо. За минут су дали два гола, са тадашњих 2:3 повели за тили час, али су им недостајала још два поготка да би извукли продужетке.

Бодо Глимт је као гост избацио АЗ Алкмар иако је после 90 минута домаћин имао 2:1, резултат којим је поражен у првом мечу, да би потом у финишу првог продужетка Сампстед одвео Бодо у четвртфинале својим голом.

Даље иде и Рома Жозеа Муриња, која је после победе у првом мечу над Витесеом стрепела у реваншу јер су гости водили од 62. минута голом Витека, али је у судијској надокнади времена Абрахам својим поготком распаметио навијаче "вучице" који су бурно прославили пласман у наредну рунду.

Лестер је и поред пораза од Рена (2:1) прошао даље, јер је с два гола разлике тријумфовао у Енглеској, а погодак Фофане испоставио се као кључан у ревенашу. Било је то за привремених 1:1 у 51. минуту, што Французи нису успели да надоканде, већ су преко Тета само дошли до недовољне победе.

После невероватне утакмице у Ајндховену, када је било 4:4, ПСВ је са 0:4 декласирао Копенхаген у гостима и прошао даље, а двоструки стрелац био је Захави, док је Геце дао један гол, а један "наместио".

ПАОК је после победе у Грчкој над Гентом, тријумфовао и у гостима, сада са 1:2, а звезда вечери био је Анхел Креспо, најбољи играч и стрелац водећег гола за госте.

И, коначно, Олимпик из Марсеља је опет са 2:1 победио екипу Базела, овога пута у Швајцарској, док је, као што је већ познато, Партизан и други пут изгубио од Фејенорда, сада са 3:1 у Холандији.

Лига конференција, резултати реванш утакмица осмине финала

АЗ Алкмар - Бодо Глимт 2:2 после продужетака (први меч 1:2)
Рен - Лестер 2:1 (0:2)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01