ЧАСТАН ОПРОШТАЈ: Партизан и други пут изгубио од Фејенорда, али поправио утисак из Београда

Александар Илић

17. 03. 2022. у 22:50 >> 22:50

ФУДБАЛЕРИ Партизана поражени су на гостовању Фејенорду у Ротердаму у осмини финала Лиге Конференција резултатом 3:1 (8:3) укупан резултат.

ФК Партизан/Миодраг Тодоровић

Црно-бели су поправили утисак из првог меча, а од првог тренутка меча видело се да им жеље за позитивним резултатом не мањка. Ипак, Фејенорд је играо на свом терену пред око 55.000 навијача, а то их је довољно осоколило да и вечерас дођу до победе.

Прво полувреме није донело мнгоо узбуђења на обе стране. У 34. минуту Тил је погодио стативу гола Немање Стевановића, а у смирај првог полувремена домаћи су и дошли до вођства. Торнстра је шутирао из прекида са пристојне удаљености, погодио је Десерса на путу ка голу Стевановића за 1:0.

Сво узбуђење у наставку меча стало је у два минута. Нелсон је примио одличну лопту након контре Тила, коју је фудбалер домаћих повео са своје половине. Искоса је из срца шеснаестерца додао до Нелсона за 2:0.

Само што је кренуо Партизан са центра лопта је дошла са леве стране до Рикарда Гомеша, проиграо га је Марковић, а нападаћ црно-белих смањио је на 2:1. Шест минута након гола Рикардо се нашао у још једној изгледној прилици, али Марсијано је био на висини задатка.

У 66. минуту Мениг долази до сјајне лопте по левој страни, чини се да је предуго чекао, са друге стране имао је Лазара Марковића, офанзивац "парног ваљка тукао је преко гола главом.

У 87. минуту овукли су гости контру четири на два, Брајан Линсен је шутирао, а Стевановић брани. Потом и Когџу опробава ударац, али ударац турског фудбалера зауставио је Стевановић. Два минута касније није Стевановић ништа могао.Торнстра је проиграо Линсен мајсторски пласира лопту у мрежу.

ФЕЈЕНОРД - ПАРТИЗАН 3:1 /2:5 први меч

(Десерс 45', Нелсон 59', Линсен 89' - Гомеш 60')

89' Сада није ништа могао Стевановић. Торнстра је проиграо Линсен мајсторски пласира лопту у мрежу.

87' Повукли су гости контру четири на два, Брајан Линсен је шутирао, а Стевановић брани. Потом и Когџу опробава ударац, али ударац турског фудбалера зауставио је Стевановић.

68' Сада је Мениг покушао да стигне до лопте пре голмана Фејенорда, али је Марсијано био још једном на висини задатка.  Одмах потом у наредном нападу Мениг је проиграо Марковића, а он главом туче преко гола.

66' Гомеш у овим тренуцима "икс фактор" гостију, након гола нашао се у одличној шанси, а још једном је на правом месту био голман домаћег састава.

60' Марковић додаје до Гомеша, а овај тресе мрежу домаћих за 2:1.

59' Нелсон је добио добру лопту у петерцу након добре контре по десној страни. Енглеза је проиграо Тил који је са своје половине повукао контру.

55' Рикардо Гомеш је нашао простор испред свог чувара, али лак је то плен био за голмана Фејенорда.

52' Погрешио је Јевтовић, то је довело до велике шансе за госте. Десерс је добру лопту са десне стране, ипак, одлично реагује Стевановић.

48' Миран темпо на почетку другог полувремена, за сада се игра на половини Фејенорда.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45' Фејенорд води 1:0. Торнстра је шутирао из прекида са пристојне удаљености, погодио је Десерса на путу ка голу Стевановића за 1:0.

42' Жесток фаул Синише Саничанина над Торнстром тик уз линију шеснаестерца.  Добио је картон, а неколико секунди касније и Јевтовић нешто даље од гола црно-белих прави фаул и добија другу јавну опомену у кратком периоду.

34' Опасна прилика за Фејенорд. Тил је погодио стативу! Десерс потом погађа гол Стевановића, али Тејлор показује офсајд.

29' Жеља код гостујућих играча није спорна, али контролу игре у потпуности у овом тренутку држи Фејенорд. Чује се навијање "гробара", који желе победу.

21' Мениг је опробао ударац са велике удаљености, црно-бели нису успели да угрозе Марсијана.

20' Чак 73 посто времена Фејенорд има лопту у свом поседу у досадашњем току меча, малобројни који је у Партизановим ногама највише користе Марковић, Мениг и Рикардо да покушају да отворе бедем домаћег састава.

16' Јако добру лопту добио је Квинси Мениг, успео је да дотрчи до шеснаестерца, "заломио" је ривала, али је остао без лопте. Сигурно је Холанђанин имао бољих решења од тог за које се одлучио.

14' Прелепо игра домаћи тим, постављена је одбрана црно-белих, али ипак на моменте не успевају да прочитају намере Холанђана који успевају са лакоћом да направе вишак у нападу.

13' Покушао је Јојић да иза леђа одбране проигра Менига, прочитана је његова намера, а одмах хитро на другој страни Холанђани повлаче контру, на тај сегменент Партизан мора много да одбрати пажњу.

10' Два потенцијално опасна напада имали су играчи Фејенорда, Гертрејда је био изблокиран, а на другој страни корнер добија Партизан - први у мечу.

8' Уследио је период у коме домаћи лако стварају простор у шеснаестерцу Партизана, али је одбрана црно-белих за сада на висини задатка.

5' Ипак, Нелсон долази до лопте у шеснаестерцу која је прошла иза леђа свих, испала је одбрана након једног доброг потеза Нелсона и Торнстра, без опасности по гол Стевановића.

4' мирно протиче почетак меча. Лопту у ногама више имају играчи гостујућег тима.

1' У гротлу "Де Кајпа" црно-бели играју пред око 55.000 навијача. Београдски тим има први напад.

УОЧИ МЕЧА

ФЕЈЕНОРД - ПАРТИЗАН

Стадион: Де Кајп

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска)

ФАЈЕНОРД (3-4-3): Марсиано - Гертрејда, Сенеси, Хендрикс - Торнстра, Аурснес, Кокчу, Синистера - Нелсон, Десерс, Тил.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Лутовац, Милетић, Саничанин, Урошевић – Зђелар, Јевтовић – Марковић, Јојић, Мениг – Рикардо.

Након пораза од 2:5 свестан је Александар Станојевић да неће бити лако.

- Играли смо против снажног ривала, био је бољи, заслужено нас добио. Дошли смо у нерелану ситуацију, јер гостујемо. Да је обрнуто, реванш код куће, било би лакше. С обзиром да гостујемо и имамо три гола заостатка, изузетно је тешко, ако хоћемо да будемо реални... Ако ћемо да причамо оно што људи желе да чују, онда "нисмо се предали". Не, нисам се предао, то ћу показати по саставу који будем извео. Ако ћемо реално. А, ако хоћете као навијач, не као тренер, онда ћу казати да идемо јако, да покушамо да дамо три гола. Ако можемо, у првом полувремену, не примимо ниједан и надамо се најбољем - рекао је Станојевић.

Партизан се у последње време налази у паду форме и нема сумње да је самопоуздање пољуљано.

- Нама је најважнија подршка навијача. Остало нас не занима. Нећу пред европску утакмицу да причам о неким стварима. Што се нас тиче, притисак је увек исти, мораш да га изнесеш, важно је да те навијачи подрже на утакмици. Ако хоће, могу, желе и ако су уз тим. Не може да се избрише да смо у Европи направли озбиљне ствари. То је чињеница. Стоји. Зато имамо право да кажемо да смо направили успех. Играчи су већ нешто урадили и нико не може да каже да је лоше. И даље смо при ставу да је првенство наш примарни циљ, остаје да видимо у ком правцу ће се развијати. Казали смо да желимо што дуже да будемо конкурентни за титулу, ево, прошло је 27 кола, имамо исти број бодова (као Црвена звезда, оп. ау). Не разумем. О слици створеној у јавности причаћемо пред првенствену утакмицу, није време сад. Све су то узрочно-последичне ствари.

Арне Слот, тренер фудбалера Фејенорда, неће вечерас водити  своју екипу јер је заражен корона вирусом, преноси холандски "ЕСПН". Уз Слота, холандски тим неће моћи да рачуна ни на његовог првог помоћника, Хрвата Марина Пушића, који је такође заражен.Због тога је тренинг пред Партизан водио Сипке Хулшоф, тренер млађег тима Фејенорда.

Уз шефа стручног штаба и његовог помоћника, Фејенорд ће бити лишен помоћи и свог стандарадног штопера Гернота Траунера, који је започео сваки од последњих девет мечева.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17