ЗВЕЗДА СТИГЛА ПАРТИЗАН! Црвено-бели преокретом срушили Металац (ВИДЕО)

Ч. В.

14. 03. 2022. у 15:16 >> 18:09

ЦРВЕНА звезда остварила је важну победу против Металца са 2:1 и изједначила се по броју бодова са Партизаном.

Преживели су црвено-бели тешко гостовање у Горњем Милановцу. Нису блистали, али су успели да дођу до тријумфа и остваре шести успех у првенству у пролећном делу шампионата.

Металац је храбро ушао у утакмицу. Испрсио се испред актуелног шампиона, изашао и високо и хтео је да игра фудбал. Такав приступ се исплатио изабраницима Милије Жижића који су успели да поведу у 33. минуту. Алекснадар Драговић је несвојствено за њега погрешио на средини терена и омогућио ривалу да крене у контранапад. Престиж је прихватио поклон, повукао лопту, одложио је за Стефана Цветковића који је савладао Милана Борјана.

Но, од тог момента Звезда је вршила све већи притисак и успела је да изједначи у најгорем могућем тренутку за домаћи тим. Играо се први минут надокнаде када је Охи искористио центаршут Александра Катаија и главом матирао Марковића.

Посегао је Дејан Станковић за изменом већ на старту другог дела. Ел Фарду Бена је заменио Милан Павков и то се показало као одличан потез.

Нападач Звезде израстао је у хероја, пошто је у 56. минуту после одличног паса Иванића донео предност свом тиму. Био је то његов десети погодак у шампионату.

До краја утакмице црвено-бели су зналачки чували резултат, Металац је покушавао да угрози ривала, али прмене исхода није било, па су бодови отишли за Београд.

Звезда сада има исто бодова као и Партизан - 72. Ипак, црно-бели су само формално лидери због боље гол разлике, али уколико се регуларни део првенства заврши са истим бројем бодова црвено-бели ће бити први због бољег међусобног скора. Тим из Горњег Милановца је 15. на табели са 23 бода.

Металац - Ц. звезда 1:2 (1:1).

Стадион: ФК Металац. Гледалаца: око 4.000. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Стрелци: Црветковић у 32 (Металац) - Охи 45+1. и Павков 56. минут (Звезда).

Металац (5-2-2-1): Марковић – Влалукин, Стојић, Милићевић, Бачкуља (од 89. Николић), Антонијевић (од 62. Стојановић) – Kрајишник, Чађеновић (од 89. Грбовић) – Цветковић (од 74. Мандић), Фићовић (од 62. Ступаревић) – Престиж.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Пичини, Ераковић, Драговић, Родић (од 60. Гајић) – Саного, Kанга – Бен (од 46. Павков), Иванић (од 79. Панков), Kатаи – Охи (од 68. Срнић).

Друго полувреме: Металац - Звезда 1:2

90+3' - Крај утакмице.

90+2' - Одличан ударац Канге. Ипак Марковић је то крајњим напором одбранио и одбио лопту у корнер.

85' - Имала је Звезда доста среће. Металац је извео корнер, Катаи промашио лопту на првој стативи, али на срећу њега и црвено-белих Стојић није добро захватио лопту и она је отишла поред гола.

75' - Морао је много боље Катаи. Добио је добру лопту од Канге у простор, није желео да шутира из прве и дозволио је играчу Металца да му одузме лопту и тако отклони опасност.

69' - Трећу измено извршио је Дејан Станковић. Утакмица је завршена за Охија, а прилику је добио Славољуб Срнић.

67' - Постигла је Звезда и трећи гол, али је он поништен због офсајда у коме се налазио Милан Павков, тако да до промене резултата није дошло.

62' - Мења и Милија Жижић. Јован Стојановић и Филип Ступаревић улазе у игру, а меч је завршен за Антонијевића и Фићовића.

60' - Друга промена у Звезди. Милан Родић је изашао из игре, а позицију левог бека у наставку утакмице покриваће Милан Гајић.

56' - Црвена звезда је успела да дође до преокрета. Павков је погодио за вођство. Добио је сјајну лопту од Иванића, изашао је један на један са Марковићем и лако га матирао. Био је ово 10. погодак деветке црвено-белих у Суперлиги Србије.

52' - Прва прилика у наставку била је за Звезду. Канга је добро центрирао, а Охијев ударац главом је завршио мало поред гола ривала.

47' - Катаи је опробао ударац. Добио је лопту на ивици шеснаестерца, шутирао је левом ногом, али је Марковић лако зауставио тај покушај.

46' - Почело је друго полувреме. Станковић је направио једну промену. Утакмицу је завршио Бен, а на терену ће у наставку утакмице бити Милан Павков.

Прво полувреме: Металац - Звезда 1:1

45+3' - Завршено је прво полувреме у Горњем Милановцу.

45+1' - Звезда је изједначила резултат. Најпре је у зачетку акције Пичини погодио пречку, а онда је лопта стигла до Катаија који је одлично центрирао, а Охи је са неких пет метара одличним ударцем главом погодио мрежу ривала.

39' - Спустио је Охи лопту за Катаија. Звездина десетка је кренула у продору, покушала да лобује Марковића, но лопта је отишла преко гола.

33' - Направио је грешку на средини терена Александар Драговић, искористио је то Металац и дошао до предности. Престиж је украо лопту, повукао пар метара, одиграо на страну за Црветковића коме није било тешко да матира Борјана.

28' - Металац је опет покушао да угрози Борјана. Цветковић је шутирао искоса са десне стране, но није било проблема за капитена црвено-белих.

26' - Нова добра прилика за црвено-беле. Иванић је прошао по левој страни, оставио повратну Канги који је тукао из први, али није био прецизан пошто је лопта завршила поред гола.

21' - Добро су комбиновали Иванић и Катаи, лопта је потом дошла до Охија чији ударац је био изблокиран.

16' - Умало да поведе Металац. Фићовић је центрирао са десне стране, лопта је дошла до Антонијевића који је из добре позиције шутирао поред гола.

14' - Нова добра шанса за Звезду. Бен је одлично проиграо Иванић на другој стативи, ипак голман Металца је одлично ушао у шут везисти црвено-белих и спречио вођство противника.

9' - Велика прилика за госте. Сјајну контру су одиграли играчи Звезде. Бен је истрчао и заустављен је у последњем моменту, но на лопту је натрчао Охи који је добро шутирао, али је Марковић добро реаговао.

6' - Металац је храбро ушао у меч, у првих неколико минута лопта је најчешће била у поседу домаћина. Звезда покушава да успостави иницијативу.

2' - Почела је утакмица у Горњем Милановцу.

Уочи меча:

Црвено-бели улазе као фаворити у овај дуел, свесни да им евентуални тријумф доноси бодовно поравнање на табели са Партизаном који је јуче одиграо само 0:0 против Напретка у Београду.

Металцу је такође утакмица важна пошто јури што бољу позицију за плеј-аут. Сигурно да неће бити лако против актуелног шампиона, али нема сумње да ће изабраници Милије Жижића учинити све да фавориту помрсе конце.

Црвена звезда је у првој утакмици ових ривала славила са 3:1 головима Фалка, Иванића и Канге, а једини стрелац за екипу из Горњег Милановца био је Филип Ступаревић.

Овај меч можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави:

Металац (5-2-2-1): Марковић – Влалукин, Стојић, Милићевић, Бачкуља, Антонијевић – Kрајишник, Чађеновић – Цветковић, Фићовић – Престиж.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Пичини, Ераковић, Драговић, Родић – Саного, Kанга – Бен, Иванић, Kатаи – Охи.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет на стадиону поводом рођендана Црвене звезде