ОСТАЛА КРХКА НАДА У ЧУДО: Партизан два пута водио, па се Фејенорд разгоропадио (ВИДЕО)

10. 03. 2022. у 16:45 >> 20:48

ФУДБАЛЕРИ Фејенорда нанели су тежак пораз Партизану у првој утакмици осмине финала Лиге конференција - 2:5.

Црно-бели су се држали до 50 минута и резучтата 2:2, а онда је коначно попустила ионако крхка одбрана пред налетима вечерас много бољих и рапосложенијих Холанђана.

Партизан је два пута водио, Фејенорд експресно успевао да поравна резултат.

Доминирао је Колумбијац Синистера, стрелац једног и асистент за два гола екипе из Ротердама. Истакао се и двоструки стрелац Торнстра, коме су ово били први голови на међународној сцени после осмогодишње каријере.

Натхо и Јовић су погађали за српског вицешампиона, а поред Торнстре и Синистере, голове за холандску екипу постигли су Десерс и Гертруда.

Партизан је први пут ове сезоне примио више од два гола, а одавно нису гробари имали непријатност да гледају како њихови љубимци примају пет комада.

Ипак нису замерили својим љубимцима, бодрили су их током целе утакмице а и после убедљивог пораза.

Реванш је 17. марта у Ротердаму.

Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на нашем порталу, а овако је то изгледало:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

84' - Мало је недостајало да Поповић и шести пут извади лопту из мреже.

82' - Миловановић је упутио први ударац ка голу Фејенорда, али нема промене резултата.

79'- Остаће забележен малк покушај Холендера ка голу Фејенорда, али лопта је била лак плен Билоуа.

77' - Јенс Тонстра постиже свој други, а Фејенордов пети гол на утакмици! Прелако је испала одбрана Партизана, Десерс мајсторски пронашао саиграча петом, а Торнстра погодио празну мрежу.

71' - Какав гол Синистере! Фејенорд води са 4:2 после мајсторије најбољег играча. Примирио је лопту грудима после лоше интервенције Саничанина спустио себи волеј и прецизним ударцем погодио небрањени део мрежа.

69' - Прилика за Партизан али Јојић је у офсајду.

68' - Тражили су навијачи Партизана пенал у 68. минуту, али сам себе је погодио у руку дефанзивац Фејенорда па је Маријани само одмахнуо руком да се игра настави.

66'- мало је недостајало да сада Партизан одговори Фејенорду голом после само два минута. Живковић је озбиљно запретио али само корнер. Покушао је и Јојић, али то је већ било неозбиљно.

64' - 2:3! Геретруида доводи Фејенорд у вођство. Архитекта гола је Синистера.

56' - Мениг излази, уступиће место Јевтовићу. Станојевић појачава средину.

53' - Фејенорд на крилима изједначења наставља опсаду Партизановог гола. Нелсон је имао велику прилику али лопта оде замало поред гола. Покушао је и Кокџу нешто касније.

51' - 2:2 Кикснула је опет комплетна одбрана српског тима, а утисак је и да је голман Поповић морао боље да реагује. Десерс је стрелац.

Гол је постигао Немања Јовић, који је у 16. минуту заменио Натха, стрелца првог гола на утакмици.

46' - Публика није ни села на своја места после паузе у полувремну а већ су сви опет скочили јер је Партизан поново у вођству!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Завршен је први део игре у коме је Партизан и поред инфериорне игре успео да одржи резултатски егал. Заслужан за то је Натхо који је у 13. минуту довео домаћина у вођство, али је само три минута касније морао да напусти игру јер се приликом постизања гола повредио. Фејенорд је имао неколико изгледних прилика и право је чудо што гости немају бар гол предности.

43' - Покушао је Партизан преко Јовића да се приближи голу, али се млади нападач црно-белих спетљао и послао лопту у гол-аут

40' - Много проблема има одбрана Партизана са брзим играчима Фејенорда. Гости су у 40. минуту постигли други гол, али је он поништен због офсајда. Утисак је да је италијански судија добро проценио ситуацију.

38' - Колосална шанса за Фејенорд! Срећом за Поповића, лопту је закачио Саничанин и спровео је у корнер.

30' - Кокџу је упутио оштар центаршут са десне стране по земљи, морао је да интервенише Поповић.

29' - Урошевић је изборио корнер, после продора по левом крилу, али није ударац из угра донео ништа нашем тиму.

26' - Имао је Партизан прилику да организује опасан напад из контре, али је Марковић изгубио лопту. С друге стране, запретили су гости преко Кокџуа али опрезан је био Поповић.

21' - Нестваран промашај Вујачића који је пропустио да врати Партизану предност после мање од минута игре. Са неколико метара шутирао је преко гола. Утисак је да је могао да препусти лопту јовићу који је стајао тик иза њега.

20' - Стиже Фејенорд до изједначења! крунисали су гости бољу игру и после акције у којој је избачена скоро цела одбрана црно-белих, Торнстра је погодио унутрашњи део стативе, а лопта се укотрљала у мрежу.

17' - Приликом постизања гола Натхо је повређен. покушао је да остане у игри, али је после два минута ипак уступио место Јовићу.

15' - Чарке на терену, јер играчи Фејенорда нису избацили лопту. Жути картон зарадио је Мениг.

13' - ГОООЛ!!! Натхо је погодио пројектил после акције коју је започео Мениг.

7'- Много среће за Партизан. Кратка комбинација из корнера завршена је центаршутем, а Саничанин је успео довољно да засмета Гертрауди да не постигне гол са ивице петерца.

5' - Центрирао је Живковић са позиције десног крила, али му је лопта мало побегла.

2' - Имали су фудбалери Фејенорда опасну контру, али је Рису побегла лопта, а Саничанин се некако снашао након што му је прошла кроз ноге.

1' - Почела је утакмица. Са центра је кренуо Фејенорд.

18.37 - Десетак минута пре почетка утакмице на стадиону је присутно око 15.000 гледалаца.

18.15 - Најновија вест: СТИГЛИ СУ У БЕОГРАД, И НИЈЕ ИХ МАЛО: Навијачи Фејенорда пошли на стадион ФК Партизан (ВИДЕО)

17.41 - Било им је лепо... ЕКИПА ФЕЈЕНОРДА УЖИВАЛА У БЕОГРАДУ: Хрват се опробао у шаху на Калемегдану (ФОТО/ВИДЕО)

17.31 - Више нема дилеме: САСТАВИ: Станојевић одлучио ко напада Фејенорд

УОЧИ МЕЧА

Партизан је у претходној рунди савладао прашку Спарту укупним резултатом 3:1 и тако себи обезбедио двомеч са Холанђанима.

Црно-бели играју одлично у домаћем првенству и заузимају прву позицију. Поражени су само једном у последњих девет мечева.

Гости из Ротердама се налазе на трећој позицији Ередивизије и тешко да могу угрозити водећи двојац. Четвртопласирани АЗ Алкмар заостаје за њима свега један бод и у наставку првенства их очекује борба за треће место.

Хендикеп за српског вицешампиона свакако је одсуство најбољег стрелца Рикарда гомеша који ће меч пропустити због жутих картона, док је под знаком питања и наступ првог шпица Холанђана Брајан Линсена због лоше форме која је екипу из Ротердама коштала губитка пет бодова у последње две утакмице.

Тренер Партизана Александар Станојевић очекује да ће навијачи уживати и најављује да црно-бели неће калкулисати.

- Изузетно смо поносни, на наш клуб, навијаче што можемо да присустујемо спектаклу једне европске утакмице. Желимо да сутра сви уживамо, да и навијачи и ми на терену буде поноси и да се покажемо у најбољем светлу. Да покушамо да направимо још један корак у историји. Даћемо све од себе, надам се уз велику подршку навијача - рекао је Станојевић на конференцији за медије.

Очекује се да ће трибине бити испуњене, на шта ће утицаја имати и акција управе црно-белих која је делила бесплазне улазнице добровољним даваоцима крви.

Правду ће делити Италијан Маурисијо Маријани, а помагаће му земљаци Данијеле Биндони и Алберто Тегони, док ће четврти судија бити Михаел Фабри.

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Поповић - М. Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић - Здјелар, Јојић - Натхо (од 16' Јовић), Марковић, Мениг (од 56' Јевтовић)- Миловановић.

Фејенорд (4-3-3): Бијов - Гертруида, Траунер, Сенеси, Маласиа - Торнстра, Аурснес, Kокчу - Нелсон, Десерс, Синистера.

Резерве:

На клупи црно-белих су, уз голмана Стевановића, још и Холендер, Павловић, Баждар, Јевтовић, Остојић, Илић, Терзић, Милетић, Јовић, Лутовац, Смиљанић.

Холанђани имају три резерве мање, а међу њима и два чувара мреже, Марсијана и Јансена, док су на клупи још и Педерсен, Хендрикс, Јаханбакш, Линсен, Хендрикс, Бенита, Хартјес.