КАКАВ ЦРВЕНО-БЕЛИ РОЂЕНДАН: Звезда самлела Нови Пазар, Катаи бриљирао

А. Илић

06. 03. 2022. у 18:06 >> 18:09

ФУДБАЛЕРИ Звезде прославили су 77. рођендан и то на какав начин! Црвено-бели су против Новог Пазара уписали тријумф од 5:0, а четири поготка постигнута су у првом полувремену.

Од старта су били мотивисани играчи домаћег тима. Било је јасно да нико неће моћи да им поквари рођенданско славље, а добро вече заокружио је хет-трик Александра Катаија.

Већ је у осмом минуту могло да почне славље. Гајић је одрадио велики део посла, проиграо је Бена у срцу шеснаестерца, помогло је што су се сударили Симовић и Јокић, а репрезентативац Комора потом додаје до Охија који још једном тресе мрежу у дресу Звезде

Уследила су шест минута из снова за Црвену звезду. Ел Фарду Бен је у 15. минуту асистирао, Катаи је лепу акцију крунисао голом. Нису се навијачи вратили у своја седишта после славља, а нова прилика за Звезду. Уписао се и Мирко Иванић, а одлично га је пронашао Катаи у 16. минуту.

Наредни гол чекали смо пет минута, Александар Катаи уписао је други гол на мечу.  Крстичић је проиграо Иванића након одбитка, а он проследио до момка из Србобрана за четврти погодак Звезде.

Лепу је прилику Охи имао у 43. минуту. Добро је реаговао након додавања Гајића, покушао да спусти лопту, али није имао довољоно простора да боље реагује - преко гола.

Где се стало у првом, наставило се у другом полувремену. Прву прилику већ у 48. минуту имао је Катаи, одлично је заломио, шутирао, али погађа спољни део мреже...

У истом минуту добру шансу имао је Немања Мотика, фантастично га је проиграо Катаи и он је био непрецизан. Седам минута касније још једном је Катаи био у доброј прилици, брани голман гостију.

Катаи је само минут касније показао због чега му је надимак Магико. Примио лопту између двојице дефанзиваца, а потом елегантно пребацио голмана за трећи гол на мечу за коначних 5:0.

Црвена звезда у четвртак игра са Ренџерсом у Шкотској први меч осмине финала Лиге Европе, а затим у недељу гостује у Горњем Милановцу, док Нови Пазар у наредном колу Суперлиге дочекује Младост

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР 5:0
(Охи 8', Катаи 15' 21', 56', Иванић 16')

78' Навијачи на северној трибини су рођендан клуба прославили бакљадом и ватрометом

76' Покушао је млади Станковић да направи простор за ударац између неколико играча ривала, али му је лопта побегла у гол-аут.

71' Звезда контролише игру, покушавају да дођу до гола ривала, а до краја меча Станковић је прилику дао нешто млађим играчима, Мотики, Радуловићу и Станковићу.

56' ГОЛ! Сада Вујанац није могао ништа да урад. Катаи је примио лопту између двојице дефанзиваца, а потом елегантно пребацио голмана за трећи гол на мечу.

55' Катаи је играч кога вечерас не знају како да зауставе фудбалери Новог Пазара, примио је одличну лопту, промешао неколико њих, потом је упутио фантастичан ударац, брани голман гостију.

48' Прву прилику у наставку имао је Катаи, одлично је заломио, шутирао, али погађа спољни део мреже... У истом минуту добру шансу имао је Немања Мотика, фантастично га је проиграо Катаи и он је био непрецизан.

46' Почело је друго полувреме. Први напад има домаћи састав.

45' Крај првог полувремена! Црвена звезда била је бољи ривал, те заслуђено има убедљиво вођство на полувремену. Истини за вољу, могло је да буде и убедљивије, али након 45. минута игре звездаши имају доста разлога за задовољство! Пет пута су играчи домаћег тима шутирали у оквир гола, од тога постигли четири поготка.

43' ОХИ! Близу је био фудбалер Звезде другом голу на мечу. Добро је реаговао након додавања Гајића, покушао да спусти лопту, али није имао довољоно простора да боље реагује - преко гола.

41' Јоксимовић је покушао да туче главом, отклонила је опасност одбрана Звезде, а потом је на одбитак натрчао Лончар, шутирао је преко гола.

35' Какав деда такав унук - Драго, срећан ти рођендан. Натпис је на транспаренту који су навијачи домаћег тима посветили Александру Драговићу који вечерас слави рођендан.

34'Након атомске игре у претходном периоду спао је ритам игре. Гости су спорадично покушавлаи у неколико наврата да дођу до гола ривала, али се све то завршавало новим испуцавањем лопте у игру од стране Милана Борјана.

25' Прелепа акција након прекида, из уиграног специјала Канга је проиграо Катаија, а голман гостију овога пута одлично реагује!

21' ГОЛ! Сада се голови ређају као на траци. Александар Катаи се други пут уписао. Крстичић је додао Иванићу, а он узвраћа момку из Србобрана на проигравању.

16' ГОЛ! Ево сада уписао се и Мирко Иванић. Катаи је нашао црногорског репрезентативца који је атрактивно лобовао Вујанца.

15' ГОЛ! Ел Фарду Бен је још једном асистирао, овога пута Катаију. Лепа акција за нови гол!

14' . Прети сада опасно Мирко Иванић, коме је све лепо наместио Охи. Хтео је Норвежанин да хвата волеј, али га је предухитрио Иванић и гађао преко гола.

12' Контролише дешавања на терену Звезда, али након  гола није било озбиљнијег напада. Максимовић је на другој страни покушао да угрози Борјана, а одлично Канга реагује у шеснаестерцу.

8' ГОЛ! Гајић је одрадио велики део посла, проиграо је Бена у срцу шеснаестерца, помогло је што су се сударили Симовић и Јокић, а Бен потом додаје до Охија који још једном тресе мрежу у дресу Звезде.

2' Први корнер имала је Звезда након два минута, одбитак након добре одбране долази до Крстичића, а он шутира високо преко гола Вујанца.

1' Меч је почео, снег пада на Маракани, игра се пред малим бројем гледалаца. Први напад има Нови Пазар.

Уочи меча

Црвена звезда меч против Пазараца дочекује на другом месту на табели Суперлиге Србије, са два бода мање у односу на Партизан, а нема сумње да ће пулени Дејана Станковића учинити све да рођенданско славље протекне у добром расположењу.

Звезда слави 77. рођендан

Свечано ће данас бити на стадиону "Рајко Митић". Црвена звезда прославља 77. рођендан клуба, те нема сумње да ће и навијачи, али и играчи учинити све да подно "Маракане" видимо праву фешту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР

Стадион: Рајко Митић

Судија: Павле Томић

Ц. ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Борјан - Гајић, Ераковић, Драговић, Родић - Крстичић - Бен, Канга, Иванић, Катаи - Охи.

НОВИ ПАЗАР (4-2-3-1): Вујанац - Влајковић, Тртовац, Јоксимовић, Рубежић - Делимеђац, Лончар - Мујезиновић, Јокић, Максимовић - Ратковић.

Међусобни дуели

Црвена звезда и Нови Пазар до сада су одиграли 16 дуела, а сваки пут апсолутни фаворит била је Звезда. Данашњи домаћин уписао је 14 тријумфа, једном је било нерешено, а једном су славили Пазарци.

Реч тренера

Дејан Станковић сматра да се за све пита његов тим.

- Планирам да против Пазара изведем најјачи тим. Успели смо да у датом моменту ове сезоне у 28 дана играмо девет утакмица и да скоро све буде онако како смо планирали. Спремали смо се да у првенству имамо 16 мечева, да у купу имамо максималан број утакмица и сигурно две у Европи. Двадесет утакмица момци могу да изнесу на “леђима” сигурно. Никада не идемо на голеаду, идемо да одиграмо добру, чврсту, такмичарску утакмицу и да извучемо оно што најбоље можемо из саме утакмице. Доста пута се испоставило да оно што мислиш да је лако на терену постане тешко. Не желимо да дође до опуштања, понављам доста смо радили на томе да се према сваком противнику иде као да је најбољи на свету. Три бода на сутрашњи дан када је бесплатан улаз, када ће доћи много људи да види Црвену звезду, поздрави момке и захвали им се за овакав старт првенства где смо поново вратили све у игру. Доста тога се питамо, сматрам да немамо право на лошу партију, рекао је стратег Звезде

Шеф стручног штаба гостујућег тима Томислав Сивић истиче да је и поред великих кадровских проблема обавеза његових играча да дају више од максимума.

- Подигли смо се играчки, што није резултатски испраћено. Није упитно да је Црвена звезда велики фаворит, али наша је професионална обавеза да дамо више од максимума. Тако је било и против Радничког 1923, жао ми је због пораза од Крагујевчана, а навијачима бих захвалио на подршци. Проблема ја много, повредили су се Стефан Димић и голман Лука Кукић, а један играч има високу температуру. Изостаће петорица стартера. То је прилика за момке који чекају шансу и које за кратко време нисам стигао најбоље да упознам. Остало је још 12 утакмица и у оптицају је још 36 бодова. Иако делује да нема наде, још увек можемо да сачувамо суперлигашки статус. Потребно је да будемо јаки и да издржимо. Из кризе се излази једино радом и озбиљношћу, рекао је у сусрет мечу тренер гостију.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45