ПАРТИЗАН ЧУВА ПРВО МЕСТО: Драма у завршници, црно-бели савладали Младост (ВИДЕО)

Александар Илић

03. 03. 2022. у 16:29 >> 19:00

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су против екипе Младости у 25. колу Суперлиге Србије са 2:1. Голове су постигли Рикардо Гомеш у 43. минуту и Милош Јојић у 54. минуту, док је Милан Бојовић у 88. минуту постигао једини гол за Младост.

Партизан је након пораза у дербију био у потрази за тријумфом, требала је тиму из хумске победа како б задржали прву позицију и мирније уђу у последњу недељу пред репрезентативну паузу.

У уводу меча нисмо видели велика узбуђења, играли се превасходно на средини терена, иако су гости вршили пресинг.

Тек у 14. минуту Партизан је имао прву прилику да угрози гол Ивана Костића. Мениг је добио добру лопту по левој страни, покушао је да упосли Терзића на другој страни, али само корнер

На наредно узбуђење чекали смо до 27. минута. Марковић је проиграо Јојића који је желео по десној страни да буде несебичан и проигра неког од саиграча, међутим изблокиран је. Можда је шут у овој ситуацији био боље решење.

Пет минута касније Вујачић је претио, али је лопта завршила крај гола Ивана Костића. Одговорили су гости у 35. минуту када је снажно шутирао Бојовић, а брани Поповић. Пет минута касније на великом испиту нашао се Александар Поповић који је добро реаговао након ударца Миросављевића.

Казнио је Партизан пређашњи промашај у 43. минуту када је Рикардо Гомеш постигао 21. гол у Суперлиги ове сзеоне. Тукао је по лопти главом, а статива је била његов саветник за 1:0. Пре тога Лазар Марковић је упутио одличну лопту.

Друго полувреме било је у знаку Партизана. Црно-бели су у уводу другог дела имали неколико сјајних прилика преко Рикарда Гомеша, претио је и Квинси Мениг, а гости су успевали да одоле налетима.

Тако је било све до 54. минута када је Милош Јојић повисио на 2:0. Још једном је велики посао одрадио Лазар Марковић. Проиграо је добро бившег фудбалера Борусије из Дортмунда, који је проследио до Рикарда, а овај промашује лопту. Након тога опробао је Терзић ударац, а одбитак пада на ногу Јојићу за 2:0.

Није ту стао Партизан. У 65. минуту виђен је одличан пријем Менига у шеснаестерцу, Холанђанин се окренуо, шутирао, али је Костић био на правом месту!

У истом нападу су Јојић и Мениг створили добру шансу. Холанђанин је изашао пред Костића који је још једном био победник у директном дуелу

Само четири минута касније Терзић је примио добру лопту, по левој страни. Пришао је до гола, покушао искоса, али Костић још једном на висини задатка.

Да завршница буде узбудљива побринули су се фудбалери Младости. Милан Бојовић смањује на 2:1 у 88.

Само минут касније Партизан је умало од готовог направио вересију. Вујачић и Милетић су се збунили одмах након примљеног гола. Обрадовић је изашао сам пред голмана Партизана, промашио је непромашиво.

Партизан се тријумфом против Младости вратио на прво место на табели Суперлиге Србије, које је препустио Звезди тек на неколико сати.

Црно-бели гостују Спартаку, док Звезда дочекује Нови Пазар у 26, колу Суперлиге Србије.

Партизан - Младост 2:1 (1:0)
(Гомеш 43', Јојић 54' - Бојовић 88')

89' Партизан је умало од готовог направио вересију. Вујачић и Милетић су се збунили одмах након примљеног гола. Обрадовић је изашао сам пред голмана Партизана, промашио је непромашиво.

88' ГОЛ! Милан Бојовић смањује на 2:1. Прелако су дошли гости до прилике, Радивојевић је упутио лопту у шеснаестерац, а тамо ју је дочекао бивши фудбалер Партизана.

85' Партизан има контролу лопте , али је чини се црно-бели тим свесно оборио ритам игре.

74' Нова добра лопта Натха за Гомеша, без опасности по Костића.

69' Одлична шанса за Партизан, Терзић је примио добру лопту, по левој страни. Пришао је до гола, покушао искоса, али Костић још једном на висини задатка.

66' Сада је и Баха добио жути картон због неопрезног старта.

65' Одличан пријем Менига у шеснаестерцу, Холанђанин се окренуо, шутирао, али је Костић био на правом месту! У истом нападу су Јојић и Мениг створили добру шансу. Холанђанин је изашао пред Костића који је још једном био победник у директном дуелу.

61' Фантастично је Терзић повукао контру, а  Рикардо није најбоље захватио лопту.

59' Натхо је шутирао након прекида, био је близу оквира гола, али само гол-аут.

54' ГОЛ! Јојић се након одбитка нашао у прилици. Марковић је проиграо Јојића, који враћа до Рикарда, а он промашује лопту, да би потом Терзић шутирао, а одбитак долази до бившег фудбалера Борусије за 2:0.

52' Нови добар напад Партизана који је знатно растерећеније почео полувреме . Терзић је шутирао, брани Костић, а у наставку напада Рикардо је шутирао након додавања Натха, ипак, био је изблокиран.

49' Два пута је био у прилици да угрози голмана ривала Гомеш, а одбрана је добро реаговала, на крају је Мениг шутирао из добре прилике, тик крај гола Ивана Костића.

46' Почело је друго полувреме, први напад имају фудбалери Младости.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+2' - Крај првог полувремена! Партизан је био бољи ривал и заслужено има предност након првог дела игре.

45' Два минута продужено је прво полувреме.

43' ГОЛ! Партизан води! Рикардо Гомеш долази до 21. гола у сезони, на одушевљење навијача, донео је олакшање свима у Хумској. Марковић је упутио центаршут, а  Гомеш главом уз помоћ стативе доноси вођство домаћину!

42' Петров је сада претрчао Живковића, а пре него што је могао да упути ударац натрчао је Милетић.

40' На великом испиту нашао се Поповић, одлична акција по левој страни екипе Младости, долази до лопте Милосављевић који је тукао са десетак метара, сигуран голман црно-белих.

38' Лепо је повукао контру Квинси Мениг, није на време видео Слободана Урошевића који је утрчавао, поново без опасности по гол ривала.

35' Коначно прилика на другој страни, шутирао је снажно Бојовић, тик изнад гола Поповића. Сигнализирао је некадашњи фудбалер Партизана да је голман црно-белих дотакао лопту том приликом, али само гол-аут.

32' Сада се ређају прилике пред голом Младости. Најновију је имао Вујачић, али је покушај црногорског фудбалера завршио крај гола Ивана Костића.

27' Марковић је одлично по десној страни проиграо Јојића који је покушао да проигра саиграча, а могао је и да шутира. До сада најбоља прилика за Партизан, само корнер.

25' Обећавајућа прилика за Партизан. Урошевић је послао лопту у шеснаестерац, Баха је неспретно реаговао, црно-бели су тражили једанаестерац, након што је фудбалер Младости погодио сам себе у руку, Милан Митић сигнализирао је да се игра настави.

20' За сада без већих тестова за голмане оба тима, Партизан је за нијансу био бољи, али ниједан тим није био  близу гола у првих 20 минута.

16' Сада је опробао ударац Рикардо Гомеш, ипак, шутирао је преко гола.

14' Мениг је добио одличну лопту у простор, успео да стигне до ње пре голмана ривала, покушао је да проигра на другој страни Терзића, ипак само корнер.

13' Због оштрог старта над Милосављевићем, санкционисан је Милош Јојић.

12' Квинси Мениг је имао добру шансу по левој страи, али су Цветковић и Јовановић успели да неугралишу налет Холанђанина.

9' Радомир Милосављевић добија прву јавну опомену. Оштро је стартовао над Лазаром Марковићем.

8' Вујачић је након центаршута скочио између тројице играча гостију, лопта пролази кроз петерац. Није било никога од домаћих играча на путу да је усмери у  гол Костића.

5' Ослободио се Партизан притиска, сада црно-бели имају контролу игре, круже око гола ривала, али за сада без посла за Костића.

2' Почетак протиче у пресингу гостију, први урадац имао јегостујући тим, али је Поповић без потешкоћа ухватио ударац са дистанце.

1' Меч у Хумској је почео.

УОЧИ МЕЧА

Пулени Александра Станојевића поражени су на "Маракани" од екипе Црвене звезде 2:0 у "вечитом дербију", а на свом терену ће против Младости видати ране првог овосезонског пораза.

Екипа Драгише Жунића не може да рачуна на Јанка Тумбасевића који ће дуел пропустити због картона, али је у Хумску извео офанзиван састав. Најбољем стрелцу у историји Суперлиге Србије Милану Бојовићу друштво прави изданак школе фудбала "парног ваљка" Сава Петров.

Станојевић се, у односу на тим који је изгубио 166. вечити дерби, определио за три промене. Здјелар не игра због картона, на клупу се преселио Синиша Саничанин, а место бонуса попунио је Никола Терзић уместо Немање Јовића, док би друштво Рикарду Гомешу у шпицу требало да прави капитен Лазар Марковић.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Станојевић је најавио да нико неће трпети последице због пораза у дербију.

- Играмо са Лучанцима важну утакмицу. Није тренутак да причам, али ок, нико неће трпети последице. У години у којој побеђујемо треба неко да трпи последице? Не, нема разлога да било шта радикално урадим, играју најбољу домаћу и европску сезону у ко зна колико година. Играће они за које мислим да су тренутно најбољи. Погрешио сам у одабиру и то је важило за тај меч. Не треба због једне утакмице да се неко мења, било би неозбиљно, значило би неповерење, а тога нема. Сви су они желели, али некад се десе одређени тренуци који су какви јесу - рекао је Станојевић.

Шеф стручног штаба гостујућег тима Драгиша Жунић истиче да су утакмице са нашим најтрофејнијим екипама прилика да његови играчи одиграју растерећено:

- Очекује нас захтеван и изнад свега тежак меч. Сувишно је трошити речи хвале на рачун игре Партизана, јер заиста и у Европи, а и у домаћем првенству тим Александра Станојевића постигнутим резултатима и конкретно потврђује своје вредности. Велики респект према црно-белима је логичан, али то не значи да од мојих играча не очекујем да ће дати максимум. Није флоскула, али ово су утакмице које, по неписаном правилу, против наших најтрофејних клубова, можемо одиграти без превеликог психолошког оптерећења. Сигуран сам да је Партизан тим са јасно дефинисаним амбицијама, који брзо превазилази околност и последице пораза. Сходно томе, изостанак Здјелара који игра у врхунској форми јесте хендикеп, али Станојевић има у ротацији много квалитетних играча. Покушаћемо да одиграмо што је могуће боље, са доминантном жељом да пружимо чврст отпор Партизану - рекао је тренер Младости