"ДУШАНЕ, ПРЕСТАНИ ТО ДА ИМ РАДИШ!" Влаховић их послагао као Пикси Шпанце, а други гол је прича за себе! (ВИДЕО)

Д. Н.

26. 02. 2022. у 19:11

ДУШАН Влаховић је дао гол на дебију за Јувентус у Серији А, па ове седмице и на дебију у Лиги шампиона, а у суботу је поново распаметио навијаче торинског гиганта. Најпре због сјајног првог поготка, али се на томе није зауставио.

ДУШАНЕ, ПРЕСТАНИ ТО ДА ИМ РАДИШ! Влаховић их послагао као Пикси Шпанце, а други гол је прича за себе! (ВИДЕО)

Tanjug/AP

У свом четвртом наступу за "стару даму" у шампионату Италије, српски голгетер је постигао други првенствени гол од трансфера из Фиорентине.

Али, какав је само то био погодак против Емполија за вођство од 2:1, његов први на овом мечу...

Јуве је најпре брзо изгубио почетну предност, Кинов погодак из 32. минута, на асистенцију Рабиоа, "анулирао" је Зурковски у 40, али је онда у судијској надокнади времена на сцену ступио млади српски ас.

Душан Влаховић је стрпљиво чекао да га Квадрадо проигра у контанападу, а својом кретњом, прилично близу поменутог саиграча, "натерао" је део дефанзиваца ривала да се држи подаље. А када је наш голгетер добио лопту, маестрално се ослободио двојице супарника који су потрчали ка њему.

Левом ногом је примио лопту од Квадрада, подигао десну као да ће да шутира, а тим "лажњаком", као Драган Стојковић Пикси на Мундијалу 1990. против Шпаније, потпуно је збунио ривале.

И то толико, да су се забили један у другог голман Гуљелмо Викарио и његов колега из одбране, албански интернационалац Адријан Исмајли. Обојица су хтела да спрече Влаховићев "већ виђен шут", а тек када су они били на тлу, Душан је наместио лопту где је желео и послао је у небрањени део мреже:

- Престани то да им радиш, Влаховићу, гласио је један од коментара одушевљених љубитеља фудбала после мајсторије нашег репрезентативца.

Али, није хтео Душан то да "слуша".

У 66. минуту му је у контри лопта додата мало иза места где ју је желео, али је и поред тога савршеним пријемом себи омогућио да се стушти ка голу, а онда дивним лобом донео 3:1 "старој дами":

Јувентус је потом уздрман у 76. минуту, када је Ла Мантија смањио заостатак Емполија на гол разлике, а минут касније се на повреду пожалио један од најбољих дефанзиваца торинског клуба, Матијс де Лихт. Ипак, издржао је и одбрамбени играч, и остатак Јувеа, па је остварена победа од 3:2.

Душан Влаховић и Јувентус - статистика

Млади Србин тренутно је са 20 погодака на првом месту када су у питању најбољи стрелци италијанског шампионата, јер је на овој утакмици са челне позиције сменио вођу Лација, Ћиру Имобилеа који је постигао 19.

Од тих 20 голова у "лигама петице" (Италија, Шпанија, Енглеска, Немачка, Француска) више је у првенству, у сезони 2021/2022, дао само шпиц Бајерна, Роберт Левандовски - 28, а 20 је, попут Влаховића, постигао нападач Бајера, Патрик Шик.

Табела Серије А

Јувентус је пред овај меч био четврти на табели Серија А са 47 бода, а Емполи 13 са 31.

Победа "старе даме" донела јој је учвршћивање на четвртој позицији, последњој која води у Лигу шампиона, где би радо Аталанта која има 44, али и два меча мање.

На врху табеле Серије А су Милан (57), Интер (55), и Наполи (54).

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера