ВЛАХОВИЋ ДЕБИТОВАО ГОЛОМ: Јувентус ремизирао у Шпанији, Челси сигуран против Лила (ВИДЕО)

22. 02. 2022. у 20:32 >> 23:00

ДУШАН Влаховић дебитовао је голом у Лиги шампиона. Његов Јувентус је ремизирао са Виљареалом (1:1) као гост у првој утакмици осмине финала.

Српски репрезентативац је успео да постигне погодак после 33 секунде и то је други најбржи дебитатнски гол у елити. Али, сигурно да остаје жал код сјајног нападача што "стара дама" није задржала рано вођство које је стекла.

Није било много изгледних прилика на стадиону "Де ла Керамика" и чини се да је нерешен резултат најреалнији исход. Одлука о путнику у четвртфинале биће донета у реваншу.

Влаховић је добио добру дугу лопту, умакао одбрани Виљареала и ударцем десном ногом по земљи савладао Руљија.

Тим Унаја Емерија је покушао што пре да дође до изједначења и могао је то да уради већ у 11. минуту. Дошла је лопта до Ло Селса, овај шутирао из добре позиције, но лопта је само закачила стативу и отишла у гол аут.

Друго полувреме донело је нешто више узбуђења. Виљареал је морао да крене на све или ништа како би избегао пораз. Ипак, није било много опасних напада од стране домаћина, а и одбрана Јувентуса је била сјајна све до 66. минута.

Потпуно несхватљиво се десило да сам као дух у казненом простору ривала остане Дани Парехо, видео је то Капу који га је упослио, а овај је успео да изједначи резултат и пробуди публику на стадиону "Де ла Керамика".

До краја утакмице вреди поменути покушај Влаховића. Добио је Србин лопту  на 17 метара од гола ривала, одлично је шутирао, но није се дао изненадити Аргентинац па до промене резултата није дошло.

У другој утакмици вечери Челси је на свом терену савладао Лил са 2:0.

"Плавци" су стигли до предности веома рано, у 11. минуту. Каи Хаврец је био стрелац. Извео је Хаким Зијех корнер, а Немац је био највиши у скоку и главом је матирао Жардима.

Актуални првак Европе је предност дуплирао у 63. минуту. Канте је проиграо Кристијана Пулишића, а овај је успео да затресе мрежу ривала и испостави се реши питање победника.

Друго полувреме: Виљареал - Јувентус 1:1

90+4' - Крај утакмице!

85' - Штета! Замало да се Влаховић друи пут упише у стрелце. Добио је лопту на 17 метара од гола ривала, одлично је шутирао, но није се дао изненадити Аргентинац па до промене резултата није дошло.

78' - Јувентус од када је примио гол није успео ниједном да запрети ривалу. Виљареал и даље више држи лопту у ногама и чини се да је шпански клуб тај који више жели тријумф.

66' - Какав пад концентрације одбране Јувентуса. Сам као дух у казненом простору ривала остао је Дани Парехо, видео је то Капу који га је упослио, а овај је успео да изједначи резултат и пробуди публику на стадиону "Де ла Керамика".

РАДОСТ Дани Парехо и Чуквуезе/FOTO: AP/Tanjug

57' - Коначно добар напад Виљареала који је ишао по левој страни, лопта је дошла до Морена који није баш најбоље шутирао, па је голам Јувентуса лако интервенисао.

54' - Клуб из Шпаније је свестан да мора да нападе, но изабраници Унаја Емерија за сада не успевају да створе опасност испред гола који чува Војчех Шчесни.

46' - Добар напад "старе даме". Лопта је дошла до Морате који је шутирао из прве, но није био прецизан - лопта је завршила поред гола који чува Херонимо Руљи.

Прво полувреме: Виљареал - Јувентус 0:1

45+1' - Крај првог полувремена.

43' - Јувентус је имао два добра напада. Ипак, у кључним ситуацијама играчи "старе даме" нису добро реаговали.

25' - Влаховић је одлично сачувао лопту у казненом простору ривала, добро ју је одложио до Локателија, али је овај шутирао високо преко гола.

17' - Нова добра шанса за тим Унаја Емерија. Лопта је стигла до Данџуме које је тукао петом. Ипак, присебан је био Пољак и успео је да сачува мрежу.

Душан Влаховић/FOTO: AP/Tanjug

11' - Велику прилику је пропустио домаћин. Дошла је лопта до Ло Селса, овај шутирао из добре позиције, но лопта је само закачила стативу и отишла у гол аут.

9' - Од када је Србин постигао гол лопта је више у ногама домаћег тима, али Шчесни је на почетку сусрета без посла.

1' - Влаховићу је само 32 секунде било потребно да постигне гол. Деби из снова у елитном такмичењу за српског нападача. Добио је добру дугу лопту, умакао одбрани Виљареала и ударцем десном ногом по земљи савладао Руљија.

Уочи меча:

Српски нападач је од доласка у редове "старе даме" почео сваку утакмицу, а Масимилијано Алегри је одлучио да му укаже поверење и на гостовању у Шпанији.

Влаховић је до сада постигао један гол и можда је дуел против Виљареала идеална прилика да поправи учинак у дресу Јувентуса.

"Стара дама" у овај дуел не улази у баш добром расположењу, пошто је ремизирала са Торином (1:1). Са друге стране "жута подморница" је убедљиво савладала Гранаду (1:4).

Састави:

Виљареал (4-4-2): Руљи - Фојт, Албиол, Торес, Педраза - Чуквуезе, Капу, Парехо, Морено - Ло Селсо, Данџума.

Јувентус (4-4-2): Шчесни - Де Шиљо, Данило, Де Лихт, Алекс Сандро - Куадрадо, Локатели, Рабио, Мекени - Мората, Влаховић.

Друго полувреме: Челси - Лил 2:0

90+5' - Крај утакмице!

86' - Тим Томаса Тухела чува предност, не срља и с обзиром на то какво искуство поседује тим из Лондона овај резултат уколико остане на снази би требало да буде довољан за реванш.

63' - Заслужено је Челси дуплирао вођство. Канте је проиграо Кристијана Пулишића, а овај је успео да затресе мрежу ривала и практично реши питање победника.

54' - Могли су "плавци" да дуплирају предност, али је покушај Зијеха изблокирао један играч Лила. То би готово сигурно био гол.

47' - Почело је друго полувреме у Лондону.

Прво полувреме: Челси - Лил 1:0

45' - Крај првог полувремена!

40' - Нема много узбуђења на "Стамфорд бриџу". Челси за сада зналачки чува стечену предност.

19' - Опробао је ударац и Маркос Алонсо. Ипак, није било проблема за голмана Лила, па до промене резултата није дошло.

8' - "Плавци" су стигли до предности. Каи Хаврец је стрелац. Извео је Хаким Зијех корнер, а Немац је био највиши у скоку и главом је матирао Жардима.

1' - Почео је меч у Лондону.

Уочи меча:

У другој утакмици дана шампион Европе Челси дочекује Лил и изабраници Томаса Тухела су фаворити против шампиона Француске.

Састави:

Челси (3-4-3): Менди - Кристенсен, Силва, Ридигер - Аспиликуета, Канте, Ковачић, Алонсо - Зијех, Хаверц, Пулишић.

Лил (4-3-3): Жардим - Челик, Фонте, Ботман, Ђало - Онана, Ксека, Андре - Санчез, Давид, Бамба.

Утакмице Лиге шампиона можете да пратите уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера